KOMINOWE
TELESKOPOWE
PODSZAFKOWE
WYSPOWE
FILTRY DO OKAPÓW
Popularność
30 produktów
Szerokość [cm]: 60
Wysokość [cm]: 17
Głębokość [cm]: 29
Rodzaj okapu: Teleskopowy
Tryb pracy: Pochłaniacz
Zobacz więcej
Kolor: Biały
432 37
43,23 zł x 10 rat 0%

DO 40 RAT 0% I DO WRZEŚNIA NIE PŁACISZ* RRSO 0%

Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie jutro
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Szerokość [cm]: 60
Wysokość [cm]: 17
Głębokość [cm]: 29
Rodzaj okapu: Teleskopowy
Tryb pracy: Pochłaniacz, Wyciąg
Zobacz więcej
Kolor: Stal nierdzewna
299 99
Odbierz
lub zamów telefonicznie 756 756 756

Poradniki eksperta

AGD do zabudowy
Na rynku dostępnych jest wiele okapów kuchennych. Dzielą się na kilka rodzajów ze względu na ich konstrukcję. Najpopularniejsze są modele kominowe, ale bardzo praktyczne są także modele przeznaczone do zabudowy w szafce ...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie okapu teleskopowego?

Dzięki swej konstrukcji okap teleskopowy widoczny jest tylko podczas pracy. To sprawia, że nie zaburza estetyki pomieszczenia kuchennego. Podczas wyboru modelu ważne będą trzy zasadnicze kwestie. Pierwsza to jego wydajność, która powinna być dostosowana do wielkości kuchni, a także częstości gotowania potraw. Drugą kwestią jest głośność. Trudno ją sprawdzić przed zakupem, dlatego warto zwrócić uwagę na etykietę energetyczną. Jeżeli ta wartość wynosi mniej niż 50 dB podczas pracy okapu na najniższym biegu, możemy uznać, że okap nie będzie uciążliwy dla użytkownika. Trzeci parametr to wielkość urządzenia. Okap teleskopowy montowany jest w kuchennej szafce, więc dopasowując sprzęt, warto o tym pamiętać. Producenci oferują okapy teleskopowe o szerokości od 50 do nawet 90 cm. Szerokość okapu będzie też determinowana przez szerokość płyty lub kuchenki, na której będziemy przyrządzali potrawy. Jeśli płyta jest szersza od standardowej, również okap powinien być odpowiednio szeroki, aby skutecznie odbierać opary podczas gotowania i smażenia.

Jak działa okap teleskopowy?

Okap teleskopowy może pracować zarówno w trypie wyciągu, jak i pochłaniacza. Obie funkcje determinować będzie możliwość podłączenia do wentylacji. Jeśli masz taką możliwość, warto z niej skorzystać. Jeśli mieszkasz w bloku i okap może pracować wyłącznie w trybie wyciągu, powinien być wyposażony w specjalne filtry węglowe. Sterowanie okapem odbywa się przy pomocy ergonomicznych przycisków i jest bardzo intuicyjne. Po wysunięciu powierzchnia pochłaniania zwiększa się. Po skończonej pracy wsuwamy okap do środka.

Czym różni się okap teleskopowy od okapu podszafkowego?

Okapy teleskopowe i podszafkowe nadają się do niewielkich kuchni. Oba równie dobrze montuje się tak, że nie zaburzają estetyki zabudowy kuchennej. Odpowiednio umiejscowione są niemal niewidoczne. Różnice wynikają z konstrukcji. Okap teleskopowy podczas pracy jest wysunięty, a kiedy nie pracuje, w całości ukryty jest w korpusie, a widoczna jest tylko jego wąska listwa. Z kolei okap podszafkowy, niezależnie od tego, czy pracuje, czy jest wyłączony, pozostaje w tej samej pozycji. Wybór konstrukcji powinien zależeć od preferencji i potrzeb użytkownika.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756