GAZOWE
CERAMICZNE
INDUKCYJNE
ELEKTRYCZNE
MIESZANE
Z OKAPEM
Popularność
30 produktów
Rodzaj płyty: Ceramiczna
Wymiary (SxG) [cm]: 59 x 52
Wykonanie płyty grzewczej: Szkło ceramiczne
Kolor płyty grzewczej: Biały
Moc przyłączeniowa [W]: 6500
Zobacz więcej
Dostosowuje mocy do dostępnej instalacji
Funkcja timer
1 249 00
41,63 zł x 30 rat 0%

DO 40 RAT 0% I DO WRZEŚNIA NIE PŁACISZ* RRSO 0%

Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie w poniedziałek
lub zamów telefonicznie 756 756 756

Poradniki eksperta

AGD do zabudowy
Niegdyś popularne kuchenki gazowe obecnie są coraz rzadziej wybierane przez klientów. Ich miejsce zajmują płyty ceramiczne i indukcyjne. Czym charakteryzują się oba typy sprzętu? Co lepiej wybrać: płytę indukcyjną czy ce...
AGD do zabudowy
Płyta indukcyjna zrewolucjonizowała rynek AGD. Ułatwia gotowanie, zapewnia bezpieczeństwo i jest łatwa w czyszczeniu. Jednak, aby poprawnie działała, należy ją odpowiednio zamontować i podłączyć do sieci elektrycznej. Sp...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie płyty ceramicznej?

Jeśli szukasz płyty ceramicznej do kuchni, musisz wziąć pod uwagę co najmniej kilka parametrów technicznych. Dzięki właściwemu rozpoznaniu możesz kupić urządzenie, które usatysfakcjonuje Cię podczas codziennego użytku. Płyty ceramiczne występują w wersjach o różnej szerokości. Powinieneś dopasować ją do powierzchni zabudowy kuchennej lub otworu w blacie, który już istnieje. Płyty mogą mieć różną liczbę pól grzewczych. Jako standard przyjmuje się cztery takie strefy. Urządzenia mogą być ponadto różnie wykonane. Nie brakuje dodatków ze stali nierdzewnej lub ozdobnych szlifów. Na pewno należy sprawdzić napięcie niezbędne do zasilenia płyty. Do wyboru masz płyty 230- i 400-woltowe. Te drugie wymagają instalacji trójfazowej, czyli tak zwanej siły. Warto także sprawdzić moc przyłączeniową, która liczona jest w watach. Sprawdź, czy wstępnie wybrany model ma wskaźnik ciepła resztkowego. Wpływa on na bezpieczeństwo użytkowników znajdujących się w kuchni.

Jak działa płyta ceramiczna?

Płyta ceramiczna jest urządzeniem zasilanym za pośrednictwem sieci elektrycznej. Podgrzewane są jedynie wyznaczone strefy grzewcze. Specjalne grzałki nagrzewają powierzchnię, oddając temperaturę potrawom znajdującym się w naczyniach. Płyta ceramiczna potrzebuje chwili, aby nagrzać się do zadanej temperatury. Z drugiej strony, powierzchnia jest jeszcze długo ciepła po wyłączeniu urządzenia, co pozwala podtrzymać ciepło przygotowywanych dań przez jakiś czas.

Czym różni się płyta ceramiczna od płyty indukcyjnej?

Wielu klientów zastanawia się, na czym polegają różnice między płytą ceramiczną a indukcyjną. Na pierwszy rzut oka obydwie wyglądają identycznie. Urządzenia te wykorzystują jednak do pracy całkiem inne rozwiązania. Płyta ceramiczna nagrzewa się za pomocą grzałek, które przez dłuższy czas pozostawiają pole grzewcze ciepłym. Z kolei modele indukcyjne wykorzystują do grzania zmienne pole magnetyczne, dlatego konieczne jest stosowanie garnków i patelni z ferromagnetycznym dnem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty ceramicznej?

Wybierając płytę ceramiczną, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę sposób jej podłączenia oraz wymagania co do napięcia elektrycznego. W wypadku określonych warunków w kwestii montażu, które producent wyszczególnia w instrukcji, należy zadbać o wszystkie wskazane w rekomendacji detale. Kolejną ważną kwestią będzie wielkość płyty grzewczej, która z kolei będzie miała wpływ na liczbę palników, zwanych polami grzewczymi. Do dużych kuchni rekomendowane są płyty z 4 polami, a do mniejszych z 2. Wybierając płytę ceramiczną, należy zwrócić uwagę również na jej wzornictwo. O ile w większości płyty te pokrywa czarne hartowane szkło, o tyle urządzenie może być dodatkowo wyposażone w stalową ramkę lub mieć szlifowane krawędzie. Wybór obróbki krawędzi zależy od preferencji wzorniczych użytkownika i nie ma wpływu na działanie płyty. Komfort użytkowania zapewnia odpowiednie sterowanie. W wypadku tych sprzętów można wybrać panel ze sterowaniem mechanicznym lub dotykowym.

Jakie są rodzaje płyt ceramicznych?

Płyty ceramiczne mogą różnić się wielkością, a co za tym idzie liczbą pól grzejnych. Najpopularniejsze modele to te, które oferują 4 pola grzewcze o zróżnicowanej mocy. Kolejnym rodzajem są płyty ceramiczne wyposażone w 2 pola grzewcze. Tego rodzaju urządzenia doskonale sprawdzą się w mniejszych kuchniach, a także jako część zestawu zwanego domino, w którym łączone są różne płyty, aby zapewnić jak największy komfort użytkowania oraz zróżnicowanie pod względem zasilania tych urządzeń.

Kiedy sprawdzi się płyta ceramiczna?

Płyta ceramiczna będzie doskonałą alternatywą dla płyty elektrycznej. Podczas głębokiego remontu kuchni i wymiany sprzętu gospodarstwa domowego będzie ona doskonałym wyborem, jeśli użytkownik nie chce ponosić dodatkowych kosztów, np. na wymianę wszystkich garnków i patelni. Ogromną zaletą płyt ceramicznych jest ich elegancki wygląd. Z powodzeniem będą pasowały zarówno do kuchni klasycznych, jak i nowoczesnych. Będą również doskonałym uzupełnieniem kuchni w stylu retro czy vintage z uwagi na nagrzewające się do czerwoności pola grzewcze.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756