Polityka prywatności

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zamknij

Gwarancja dostawy jutro

Jeśli zamówisz przez:

Dostawa jutro jeszcze przez:

Aparat NIKON D500 + Obiektyw AF-S DX 16-80mm VR

Kod: 857273
NIKON
Rozdzielczość efektywna [Mpx]
20.9
Przetwornik
CMOS
Rozdzielczość przetwornika [Mpx]
21.51
Obiektyw w zestawie
Tak
Ogniskowa obiektywu [mm]
16 - 80
Jasność obiektywu
f/2.8 - 4.0
Opis i dane

Opis i dane

Zestaw z obiektywem

Zestaw zawiera korpus aparatu D500 oraz świetny uniwersalny obiektyw AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR. Szeroki zakres ogniskowych 16–80mm (odpowiednik formatu FX: 24–120 mm) i duży maksymalny otwór względny f/2,8–4 sprawiają, że jest to doskonały obiektyw uniwersalny dla wymagających fotografów. Opracowany przez firmę Nikon mechanizm elektronicznej redukcji drgań (e-VR) minimalizuje wpływ drgania aparatu i charakteryzuje się cichą pracą, nawet podczas filmowania.

Aparat NIKON D500 obiektyw

Niezrównana wydajność autofocusa

Dzięki zastosowaniu systemu AF znanego z modelu D5 – sztandarowego aparatu formatu FX firmy Nikon – aparat D500 ustawia ostrość z najwyższą precyzją, nawet w niemal całkowitych ciemnościach.

Dzięki niewiarygodnej liczbie 153 pól AF (w tym 99 pól krzyżowych) ten niezwykły system AF zapewnia niezrównane pokrycie, odpowiadające niemal całej szerokości kadru. Czułość autofokusa już od -4 EV w przypadku pola centralnego i -3 EV (ISO 100, 20°C) w przypadku pozostałych pól zapewnia nadzwyczajną skuteczność w słabym świetle.

Małe, szybko poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją, a obiekty na krawędzi kadru są wykrywane z łatwością. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru przez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8.

Aparat NIKON D500 autofocus

Większe możliwości – decydująca szybkość

Znacznie udoskonalono funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na potrzeby fotografii sportowej lub dowolnych sytuacji, w których fotografowane obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Dzięki nowemu układowi ASIC przeznaczonemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest zawsze kierowane do systemu AF.

Matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 megapiksela oraz czujnik pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. pikseli zapewniają bardzo dokładne rozpoznawanie obiektów, wyjątkowe odwzorowanie szczegółów obrazu i bogate przejścia tonalne.

Aparat NIKON D500 śledzenie matryca

Zdjęcia seryjne

Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra znacznie skracają czas przesłonięcia wizjera podczas szybkich serii. Bufor aparatu o dużej pojemności umożliwia wykonanie w jednej serii do 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub dużych zdjęć JPEG. Dwa gniazda kart pamięci (jedno na karty XQD i jedno na karty SD UHS II) z łatwością sprostają oferowanej przez aparat niezwykłej prędkości fotografowania oraz zapewnią natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną serią.

Aparat NIKON D500 zdjęcia seryjne

Przesyłanie danych i łączność

Port USB 3.0 pozwala na szybką transmisję dużych ilości danych, a wbudowana funkcja łączności Wi-Fi umożliwia błyskawiczne przesyłanie zdjęć drogą bezprzewodową. Osoby oczekujące jeszcze większej szybkości przesyłania danych docenią zgodność modelu D500 z opcjonalnym przekaźnikiem WT-7A, który pozwala przesyłać pliki na serwer FTP lub do komputera z prędkością do 866,7 Mb/s.

Połącz aparat z urządzeniem inteligentnym za pomocą technologii SnapBridge. Możesz synchronizować zdjęcia podczas ich wykonywania. Możesz też fotografować zdalnie za pomocą urządzenia inteligentnego.

Aparat NIKON D500 łączność usb przesył

Ekran, nawigacja i edycja

Dzięki odchylanemu monitorowi dotykowemu LCD o wyjątkowej czułości, przekątnej 8,0cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2,36mln punktów model D500 ułatwia wykonywanie zdjęć z góry lub z dołu.

Ponadto pozwala z łatwością przeglądać zdjęcia i wybierać najlepsze, a także wprowadzać informacje o autorze, lokalizacji, IPTC i prawach autorskich. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem wybierać pola AF, wyzwalać migawkę lub przywoływać wstępnie ustawione dane punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze.

W celu zapewnienia jeszcze większej kontroli program Picture Control 2.0 ułatwia definiowanie parametrów zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zapewnia maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę, a ustawienie Przejrzystość pozwala precyzyjnie dobrać poziom szczegółowości.

Aparat NIKON D500 ekran edycja przyciski menu

Bohater ciemności

Dzięki bardzo szerokiemu zakresowi czułości ISO, D500 zapewnia niedostępne wcześniej możliwości fotografowania w słabo oświetlonych miejscach i świetnie radzi sobie z jasnymi obszarami kadrów. Opracowany przez firmę Nikon nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 sprawia, że w standardowym zakresie czułości – od ISO 100 do ISO 51200 – jakość zdjęć jest bardzo wysoka.

Drobny szum został znacznie zredukowany i nawet przycięte zdjęcia zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Czułość ISO można zmniejszyć do ustawienia Lo 1, odpowiadającego czułości ISO 50, lub zwiększyć do ustawienia Hi 5, odpowiadającego niewiarygodnej czułości ISO 1640000.

W połączeniu z systemem AF działającym w niemal całkowitej ciemności (-4 EV w przypadku pola centralnego) ustawienie Hi 5 pozwala wykonywać zdjęcia w sytuacjach, w których wcześniej wydawało się to niemożliwe. Te niezwykle wysokie czułości ISO umożliwiają wykonywanie zdjęć bez użycia lampy, a także mogą zostać użyte w zastosowaniach specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona.

Aparat NIKON D500 jasność iso

Filmy w jakości 4K/UHD

Filmy w rozdzielczości 4K/UHD (3840 x 2160 pikseli) mogą być nagrywane przez maksymalnie 29 minut i 59 sekund z szybkością 30p/25p/24p i zachowaniem natywnych proporcji w celu uzyskania najwyższej jakości obrazu. Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować z szybkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD.

Opracowany przez firmę Nikon mechanizm elektronicznej redukcji drgań znacząco zmniejsza wpływ drgania aparatu na filmy nagrywane z ręki w jakości Full HD. Podczas filmowania w trybie M czułość dla wszystkich rozdzielczości wideo i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie automatycznego doboru czułości ISO dostępne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5. Istnieje również możliwość określenia maksymalnych wartości ISO, jakie mogą zostać wybrane.

Aparat oferuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: nawet filmy 4K/UHD można rejestrować na karcie pamięci albo wysyłać bez kompresji przez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Podczas zdalnego fotografowania wyjście HDMI jest dostępne dla wszystkich rozdzielczości filmów. Pozostałe dostępne funkcje to m.in. wbudowany interwalometr i funkcja tworzenia filmów poklatkowych w jakości 4K/UHD.

Aparat NIKON D500 filmy jakośc nagrywanie stabilizacja

Poręczność formatu DX

Odporny metalowy szkielet z elementami wykonanymi z wytrzymałego stopu magnezu i włókna węglowego tworzy lekką i trwałą konstrukcję. Wszystkie połączenia, przyciski i pokrętła są całkowicie zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi.

Dzięki energooszczędnemu działaniu można zrobić znacznie więcej zdjęć, zanim konieczne będzie ponowne naładowanie akumulatora. Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 obsługuje trzy różne rodzaje źródeł zasilania i ułatwia obsługę aparatu podczas wykonywania zdjęć w pozycji pionowej. Potwierdzona testami trwałość migawki aparatu wynosi 200 000 cykli.

Aparat NIKON D500 obudowa bateria migawka

Pasujące obiektywy

Model D500 współpracuje ze wszystkimi obiektywami NIKKOR formatu DX. Dzięki matrycy formatu DX podczas fotografowania z użyciem obiektywów formatu FX o współczynniku kadrowania 1,5x można uzyskać efekt teleobiektywu. Przy ustawieniu teleobiektywowym po podłączeniu obiektywu AF-S NIKKOR 80–400mm f/4.5–5.6G ED VR do aparatu D500 można uzyskać taki sam kąt widzenia jak w cyfrowej lustrzance jednoobiektywowej formatu FX z teleobiektywem o ogniskowej 600mm.

W porównaniu z zestawem pełnoklatkowym waga i długość obiektywu są mniej więcej o połowę mniejsze, co stanowi niewątpliwą zaletę podczas podróży. Możesz teraz przenieść się w sam środek akcji lub sfotografować trudno dostępne ptasie gniazdo bez zmagania się z niedogodnościami towarzyszącymi korzystaniu z cięższych profesjonalnych zestawów.

Aparat NIKON D500 obiektywy mocowanie

Dane techniczne

Procesor obrazu

EXPEED 5

Przetwornik

CMOS

Rozdzielczość efektywna [Mpx]

20.9
Rozdzielczość przetwornika [Mpx] 21.51

Jasność obiektywu

f/2.8 - 4.0

Obiektyw w zestawie

Tak

Ogniskowa obiektywu [mm]

16 - 80

Średnica filtra [mm]

72

Bluetooth

Nie

GPS

Opcjonalnie (przez dodatkowy moduł GPS)

Lampa

Zewnętrzna

NFC

Tak

Wi-Fi

Tak

Zakres czułości ISO

100 - 51200

Złącze HDMI

Tak

Złącze USB 2.0

Nie

Złącze USB 3.0

Tak

Automatyka programowa

Tak
Funkcje dodatkowe Brak

Preselekcja czasu TV

Tak

Preselekcja przysłony AV

Tak

Ręczne ustawienia ekspozycji

Tak

Rodzaj stabilizacji obrazu

Brak

Zdjęcia seryjne [kl/s]

10

Maksymalna rozdzielczość zapisywanego zdjęcia

5568 x 3712
Nagrywanie filmów Tak

Obsługiwane karty pamięci

SD, SDHC, SDXC

Rozdzielczość nagrywania filmów

3840 x 2160
Kolor obudowy Czarny
Wyposażenie Akumulator, Ładowarka, Oprogramowanie, Pasek
Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
Gwarancja 24 miesiące, Door To Door
Grubość [mm] 81
Szerokość [mm] 147
Wysokość [mm] 115

Rodzaj wizjera

Pentagonalny układ luster

Rozdzielczość ekranu [tys. punktów]

2359

Ruchomy ekran LCD

Tak

Wielkość ekranu LCD [cal]

3.2

Wizjer

Tak
Szczegółowe warunki gwarancji Pobierz
Nazwa producenta/importera NIKON
Znak zgodności
Opinie

Opinie

Użytkownik
kupił/aAparat NIKON D500 + Obiektyw AF-S DX 16-80mm VR
Gdy czytam te opinie to się śmieje. Widać od razu, że to sklepowe wypociny.
Aparat o matrycy DX jest świetny zwłaszcza do sportu czy przyrody (polecam karte XQD, oczywiście jest dodatkowy slot na kartę SD) z np. Tamronem 150-600 G2. Posiada 151 punktów ostrości, ergonomia użytkowania aparatu znana z pełnych klatek D8100 czy D800. Układ taki sam guziczków. Ekran dotykowy i odchylany. Brak lampy? No cóż ma taką czułość, że jej nie potrzebuje zwłaszcza z obiektywami f 1,2-1,8.

Ocena

Fantastyczna
StudiArt-Foto
kupił/aAparat NIKON D500 + Obiektyw AF-S DX 16-80mm VR
Rozsądna cena, dobrej jakości zdjęcia. Lecz wadą tego produktu jest to, że ma małą kartę pamięci, aparat zacina się podczas korzystania ale nie ma co wymagać za takie pieniądze. Brak flesza i konieczność noszenia z sobą własnej latarki, nie ergonomiczny kształt.

Ocena

Bardzo dobra
Klient
kupił/aAparat NIKON D500 + Obiektyw AF-S DX 16-80mm VR
Dobry aparat w rozsądnej cenie.

Ocena

Bardzo dobra
Promocje

Promocje

card
Teraz 50 %, reszta za pół roku!
Teraz płacisz 50 %, reszta za pół roku! *Kup produkt w kredycie z odroczoną płatnością i spłać ratę za 6 miesię...
Akcesoria Gwarancje Plus

Gwarancje Plus

Wybierz Gwarancję Plus

Ochrona w razie awarii po gwarancji producenta
Nowy sprzęt w przypadku kradzieży z włamaniem lub rabunku
Wymiana na nowy sprzęt, gdy naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna
Profesjonalna i szybka pomoc w razie awarii
Twój sprzęt powyżej 10kg jest bezpłatnie odbierany przez kuriera, przekazywany do serwisu, naprawiany i dostarczany z powrotem
Naprawa lub wymiana w razie przypadkowego uszkodzenia sprzętu wskutek nieszczęśliwego wypadku
Warunki ubezpieczenia
Ochrona w razie awarii po gwarancji producenta
Nowy sprzęt w przypadku kradzieży z włamaniem lub rabunku
Wymiana na nowy sprzęt, gdy naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna
Profesjonalna i szybka pomoc w razie awarii
Twój sprzęt powyżej 10kg jest bezpłatnie odbierany przez kuriera, przekazywany do serwisu, naprawiany i dostarczany z powrotem
Naprawa lub wymiana w razie przypadkowego uszkodzenia sprzętu wskutek nieszczęśliwego wypadku
Warunki ubezpieczenia
Ochrona w razie awarii po gwarancji producenta
Wymiana na nowy sprzęt, gdy naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna
Profesjonalna i szybka pomoc w razie awarii
Twój sprzęt powyżej 10kg jest bezpłatnie odbierany przez kuriera, przekazywany do serwisu, naprawiany i dostarczany z powrotem
Naprawa lub wymiana w razie przypadkowego uszkodzenia sprzętu wskutek nieszczęśliwego wypadku
Nowy sprzęt w przypadku kradzieży z włamaniem lub rabunku
Warunki ubezpieczenia
Ochrona w razie awarii po gwarancji producenta
Wymiana na nowy sprzęt, gdy naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna
Profesjonalna i szybka pomoc w razie awarii
Twój sprzęt powyżej 10kg jest bezpłatnie odbierany przez kuriera, przekazywany do serwisu, naprawiany i dostarczany z powrotem
Naprawa lub wymiana w razie przypadkowego uszkodzenia sprzętu wskutek nieszczęśliwego wypadku
Nowy sprzęt w przypadku kradzieży z włamaniem lub rabunku
Warunki ubezpieczenia
Ochrona w razie awarii po gwarancji producenta
Wymiana na nowy sprzęt, gdy naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna
Profesjonalna i szybka pomoc w razie awarii
Twój sprzęt powyżej 10kg jest bezpłatnie odbierany przez kuriera, przekazywany do serwisu, naprawiany i dostarczany z powrotem
Naprawa lub wymiana w razie przypadkowego uszkodzenia sprzętu wskutek nieszczęśliwego wypadku
Nowy sprzęt w przypadku kradzieży z włamaniem lub rabunku
Warunki ubezpieczenia
Raty

Raty

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną