Hamulec tylny typ

Hamulec tylny typ

Wybierając hamulce warto dobrać je do zastosowania. Hamulce szczękowe V-Brake doskonale sprawdzą się w rowerach trekkingowych oraz miejskich, natomiast hamulce tarczowe w rowerach górskich zapewniające dużą siłę hamowania w każdych warunkach pogodowych.
Hamulce V-brake

Najczęściej spotykany typ hamulca rowerowego. Prosta konstrukcja sprawia, że bardzo łatwo je naprawić nawet w terenie bez specjalistycznych narzędzi. Hamulce tego typu najczęściej znajdziemy w rowerach miejskich i trekkingowych.

Hamulce Torpedo

Umieszczone są w tylnej piaście koła. Hamulec aktywuje się poprzez ruch pedałów w przeciwnym kierunku do jazdy. Pamiętamy to rozwiązanie ze starszych składaków i rowerków dla dzieci.

Hamulce tarczowe mechaniczne

Tarczówki mechaniczne to połączenie tarczy hamulcowej i zacisków aktywowanych za pomocą linki hamulcowej, tak jak w hamulcach typu V-brake.

Hamulce tarczowe hydrauliczne

Hamulce tarczowe hydrauliczne to połączenie tarczy hamulcowej i zacisków aktywowanych za pomocą płynu hamulcowego, takie rozwiązanie daje pewność, ze będą działać już przy lekkim naciśnięciu w każdych warunkach pogodowych! Nie musisz się też obawiać długiego zjazdu, na pewno będą cały czas tak samo skuteczne.
Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert