JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   AGD do zabudowy   Jaki sprzęt AGD do zabudowy kupić?

Jaki sprzęt AGD do zabudowy kupić?

Urządzenia AGD do zabudowy są coraz popularniejszym rozwiązaniem, stosowanym w kuchniach i łazienkach. Nic w tym dziwnego – sprzęt „ukryty” za frontami szafek pozwala zaprojektować spójne estetycznie pomieszczenie, nie generuje tak dużo widocznego brudu, jak w przypadku urządzeń wolnostojących, a dobrze dobrane szafki potrafią optycznie powiększyć wnętrze. AGD do zabudowy mają jednak także pewne „plusy ujemne”, które warto rozważyć przed zakupem.

 

Piekarnik do zabudowy, mikrofala, lodówka, zmywarka… wszystkie te urządzenia ukryte w eleganckich szafkach sprawiają, że kuchnia lub łazienka wyglądają bardzo estetycznie. Nie trzeba wówczas przejmować się kolorem lodówki, budową pralki czy wyglądem piekarnika i tym, czy sprzęty te będą pasować do pozostałych mebli i do siebie wzajemnie. AGD do zabudowy pozwala również utrzymać kuchnię w czystości lepiej, niż w przypadku sprzętów wolnostojących. Są urządzenia – takie jak ekspres do kawy, okap czy choćby kuchenka – które wymagają częstego i regularnego czyszczenia, a w przypadku, gdy pozostają brudne, zaburzają cały efekt estetyczny, jaki ma wywołać starannie zaprojektowana i urządzona kuchnia. Okap czy ekspres do zabudowy umieszczony w szafce można po prostu ukryć na czas wizyty gości i problem nieestetycznych plam czy zacieków znika. Ta niewątpliwa zaleta sprawdza się zwłaszcza w kontekście aneksów kuchennych, które widać z miejsca wypoczynku bądź z miejsca, w którym spożywa się posiłki. AGD do zabudowy mają jeszcze jeden atut: dzięki możliwości ukrycia ich w szafkach o jednolitych frontach, pomieszczenie optycznie powiększa się. Jest to ważne, zwłaszcza w przypadku niewielkich kuchni i łazienek, w których takie zabiegi są bardzo pożądane.

Sprawdź naszą ofertę AGD do zabudowy!

 

Przed zakupem sprzętu AGD do zabudowy warto jednak zastanowić się, czy na pewno w kuchni i łazience wystarczy miejsca na dodatkowe kilka lub kilkanaście centymetrów powierzchni szafek. Oprócz zajmowania większej ilości przestrzeni, niż w przypadku urządzeń wolnostojących, AGD do zabudowy mogą również sprawiać problem w przypadku konieczności ich naprawy. Nierzadko trzeba wówczas rozmontować szafkę, w której pralka czy lodówka się znajdują, co generuje dodatkowy bałagan, a czasem nawet dodatkowe koszty ponownego skręcania mebli. Nie oznacza to jednak, że wad takiego rozwiązania jest więcej niż zalet – po prostu przy montażu sprzętu AGD do zabudowy należy pamiętać o tym, by konstruować meble umożliwiające – w razie potrzeby - wyciągnięcie i naprawę sprzętu. Jakie urządzenia kuchenne i łazienkowe można więc zabudować?

agd do zabudowy

Sprawdź naszą ofertę AGD do zabudowy!

 

 

Kuchenka i płyta do zabudowy – estetyczne rozwiązanie dla niemal każdej kuchni

 

Popularnym rozwiązaniem, które wybiera coraz więcej osób, jest kuchenka do zabudowy. Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne modele, podkreślające wnętrza w stylu industrialnym lub glamour, a także urządzenia stylizowane na charakterystyczne kuchenki z lat 60., pasujące do wystroju retro bądź tego utrzymanego w klimacie rustykalnym. Kuchenka do zabudowy jest sporym wydatkiem, jednak efekt końcowy takiego zabiegu zazwyczaj odpowiada nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom estetycznym. Kuchenka do zabudowy „wtapia” się w otoczenie, a utrzymanie jej w czystości jest dużo łatwiejsze, niż w przypadku zwykłego, wolnostojącego sprzętu. Na kuchenkę do zabudowy składa się zazwyczaj komora piekarnika, płyta (gazowa, indukcyjna lub inna – dostosowana do preferencji domowników), a czasem również okap. W przypadku AGD do zabudowy rozwiązaniem może być również pojedyncze montowanie poszczególnych elementów. Modny jest montaż piekarnika do zabudowy w innym miejscu niż płyta, w wyższej szafce – na wysokości ramion dorosłego człowieka. Piekarnik do zabudowy zamontowany w taki sposób znacznie ułatwia gotowanie, zwłaszcza osobom starszym, którym schylanie się sprawia trudność. Do tego wystarczy wybrać odpowiednią płytę do zabudowy (indukcyjne i elektryczne są najłatwiejsze w utrzymaniu czystości) oraz okap do zabudowy, który bez osłony często nie wygląda zbyt estetycznie.

AGD do zabudowy

Sprawdź naszą ofertę AGD do zabudowy!

Ukrywanie większych sprzętów – pralka, zmywarka i lodówka do zabudowy

 

Duże AGD do zabudowy, takie jak pralka, lodówka czy zmywarka, również podnoszą walory estetyczne kuchni czy łazienki, a dodatkowo przy ich wyborze można kierować się wyłącznie odpowiadającymi użytkownikom parametrami, a nie wyglądem zewnętrznym. Trzeba liczyć się jednak z tym, że lodówka do zabudowy i inny duży sprzęt będzie wymagał więcej miejsca, niż w wersji wolnostojącej – sprawdzi się więc przede wszystkim w dużych kuchniach i łazienkach. Pralkę do zabudowy, a także inne urządzenia, można jednak obudować wówczas innymi szafkami, w których będą trzymane akcesoria i detergenty wykorzystywane do użytkowania danego sprzętu – tabletki do zmywarki czy proszek do prania. Takie rozwiązanie ułatwia organizację przestrzeni i utrzymanie porządku. Wybierając zmywarkę do zabudowy oraz pralkę czy lodówkę, warto pomyśleć także o umieszczeniu ich w jednej szafce, zaprojektowanej pod wymiar w taki sposób, by urządzeń w środku szafki nie rozdzielały ścianki działowe – będzie wówczas łatwiej wyciągnąć sprzęt w przypadku awarii lub chęci wymiany na nowy model.Sprawdź naszą ofertę AGD do zabudowy!

Ekspres i mikrofala do zabudowy – dobre rozwiązanie dla mniejszych kuchni.

 

Jeśli ze względu na ilość posiadanego w kuchni miejsca, zmywarka do zabudowy i inne duże sprzęty są niemożliwe do zainstalowania, to warto pokusić się chociaż o zakup małego AGD do zabudowy. W aneksie kuchennym lub małym pomieszczeniu w kawalerce niezwykle elegancko wyglądają ekspresy do zabudowy oraz kuchenki mikrofalowe. Przede wszystkim dzięki takiemu rozwiązaniu z powodzeniem można zaoszczędzić miejsce na i tak niewielkim blacie, ponieważ zarówno ekspres, jak i mikrofalę do zabudowy da się umieścić w pionowej szafce, na wysokości rąk lub wzroku dorosłej osoby. Kuchenka mikrofalowa zamontowana nad ekspresem do zabudowy lub obok niego ułatwia korzystanie ze sprzętu (nie trzeba się wówczas do niej schylać), a także pomaga w utrzymaniu porządku (wolnostojące sprzęty należy czyścić z każdej strony, natomiast kuchenka mikrofalowa do zabudowy wymaga mycia wyłącznie od frontu).

 

* * *

 

Podsumowując – AGD do zabudowy to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób ceniących sobie estetykę jednolitych wnętrz i łatwość utrzymania ich czystości, ale również dla tych, którzy lubią wygodę w użytkowaniu sprzętów. Okap do zabudowy, pralka czy zmywarka nie są najtańszym rozwiązaniem (w porównaniu do tradycyjnych modeli), jednak ich funkcjonalność oraz szerokie możliwości aranżacyjne dają wolność w projektowaniu eleganckiej, spójnej estetycznie i funkcjonalnej kuchni.

Sprawdź naszą ofertę AGD do zabudowy!