JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   AGD do zabudowy   Jaką indukcyjną płytę do zabudowy kupić?

Poradnik Eksperta > AGD do zabudowy > Jaką indukcyjną płytę do zabudowy kupić?

Jaką indukcyjną płytę do zabudowy kupić?

Nie potrzebujesz klasycznej kuchenki gazowej z piekarnikiem? Alternatywą dla niej może być płyta indukcyjna. To wygodne rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca oraz zabudowanie dostępnej przestrzeni.

 

Jest nie tylko praktycznym, ale również estetycznym elementem wyposażenia kuchni. Jak działa i na co zwracać uwagę przy wyborze modelu dla siebie? Podpowiadamy i doradzamy.

 

Jak działa płyta indukcyjna?

Płyta indukcyjna wykorzystuje ciekawe rozwiązanie technologiczne, które umożliwia gotowanie bez użycia gazu. Korzysta mianowicie z prądu do wytwarzania (za pomocą specjalnych cewek) szybkozmiennego pola elektromagnetycznego, które z kolei wytwarza ukierunkowane ciepło. Podgrzewa w ten sposób spód postawionego na płycie naczynia – jednak nie działa z każdym. Naczynie musi być wykonane z materiału ferromagnetycznego, aby zaszła przemiana energii elektrycznej na cieplną. Dlatego kupując płytę indukcyjną, należy zaopatrzyć się w odpowiednie naczynia do gotowania na niej – na szczęście nie jest to drogi wydatek. Zaletami płyty indukcyjnej jest znacznie szybsze gotowanie w porównaniu z rozwiązaniem gazowym oraz elektrycznym, a także niewielkie straty cieplne – nie ulega nagrzaniu całe pole grzewcze, ale sam spód naczynia. A w związku z tym po skończonym procesie płyta nie pozostaje rozgrzana.

Spójrz, jakie inne płyty mamy w ofercie: 

 

Wady i zalety płyty indukcyjnej

Płyta indukcyjna ma szereg zalet: jest estetyczna, a płaska powierzchnia umożliwia perfekcyjne zabudowanie, można szybko przygotować posiłki, nie wytwarza spalin oraz jest znacznie bezpieczniejsza od gazu. Zazwyczaj ma także kilka-kilkanaście dodatkowych funkcji usprawniających codzienne korzystanie. A co z negatywnymi stronami tego rozwiązania? Największą będzie z pewnością konieczność zaopatrzenia się we wspomniane wcześniej naczynia ferromagnetyczne, ponadto niektóre instalacje elektryczne mogą wymagać modyfikacji – jej koszty uzależnione są od tego, jak duże zmiany trzeba będzie wprowadzić. Uwaga – wytwarzane przez płytę indukcyjną pole magnetyczne może zakłócać pracę takich urządzeń, jak rozrusznik serca czy aparat słuchowy, dlatego osoby, które z nich korzystają nie powinny przebywać w pobliżu płyty indukcyjnej.

Podobnie jest z urządzeniami i gadżetami wrażliwymi na pole magnetyczne – w tym kartami do bankomatów itp. Należy unikać trzymania ich w bezpośrednim pobliżu płyty.

Jak wybrać najlepszą płytę indukcyjną do zabudowy?

Wybór płyty indukcyjnej uzależniony jest od dwóch czynników – ilości pól grzejnych, co wpływa na jej wymiary, te zaś muszą być dopasowane do dostępnego na montaż miejsca. Warto również przyjrzeć się, jakie funkcje dodatkowe ma do zaoferowania dany model. Ponieważ na rynku panuje duża konkurencja, każdy producent stara się przyciągnąć do siebie klientów rozwiązaniami, których nie posiadają rywale, warto zatem zwrócić uwagę na to, co otrzymasz wraz z danym urządzeniem.

 

Jaką płytę indukcyjną do zabudowy warto kupić?

Wśród wielu modeli, jakie znajdują obecnie w ofertach sklepów internetowych, można znaleźć dużą ilość bardzo dobrych urządzeń. Wśród nich są między innymi:

BOSCH PVS651FC1E – płyta z ozdobnym szlifem po bokach i na przedzie, wyposażona w cztery pola grzejne. Ulepszona funkcja PowerBoost więcej mocy, aby przyspieszyć gotowanie. Panel sterowania zawiera również praktyczny wskaźnik zużycia energii, a także funkcję szybkiego uruchomienia (QuickStart) i wznowienia (ReStart)

Płyta indukcyjna BOSCH PVS651FC1E

ELECTROLUX EIV6340X SLIM-FIT – płyta indukcyjna z ramką inox, z funkcją Bridge, która łączy 2 pola grzejne w jedno większe. Elastyczne pola grzewcze automatycznie dostosują się do rozmiaru i kształtu naczyń. Zaletą jest EcoTime, pozwalający na wykorzystanie ciepła resztkowegoBEKO HII 64401 AT – bezbramkowa płyta ceramiczna z czterema polami grzewczymi. Wyposażona w automatyczne wyłączenie, aktywowane, gdy pola grzewcze pracują wyjątkowo długi czas i nie został załączony timer. Limit czasu pracy zależy od wybranej temperatury. Zabezpieczenie przed zalaniem powoduje, że płyta automatycznie wyłącza się, gdy na powierzchni panelu kontrolnego rozleje się ciecz. Użytkownik jest informowany o tym za pomocą sygnału dźwiękowego.
Spójrz, jakie inne płyty mamy w ofercie: