JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Małe AGD   Jaki depilator IPL kupić?

Jaki depilator IPL kupić?

Depilacja laserem w domu to metoda, która zyskuje coraz większą popularność. Jeszcze do niedawna z tego skutecznego sposobu pozbywania się niechcianego owłosienia kobiety mogły korzystać wyłącznie w gabinetach kosmetycznych, w których sprzęt do depilacji wymagał profesjonalnej obsługi. Obecnie to się zmieniło – depilatory IPL są powszechnie dostępne, a ich użytkowanie nie sprawia problemów nawet osobom początkującym.

 

Depilator IPL to urządzenie, które znacząco ułatwia proces pozbywania się niechcianego owłosienia – po pierwsze, włoski na początku odrastają słabsze i są zdecydowanie rzadsze, a później czas pomiędzy kolejnymi zabiegami można wydłużać – nawet do kilku miesięcy (bo właśnie przez taki okres nie pojawia się owłosienie). Ponadto zakup domowego depilatora laserowego jest bardzo dobrą inwestycją – nie trzeba kupować wówczas maszynek jednorazowych, wosków, ani chodzić na zabiegi do gabinetu kosmetycznego. Dzięki temu urządzeniu możliwa jest depilacja pach i innych problematycznych miejsc (takich jak okolice bikini). W zależności od wybranego modelu, urządzenie może służyć również jako depilator dla mężczyzn – świetnie sprawdza się w usuwaniu włosów na klatce piersiowej czy na plecach. Jak przebiega domowa depilacja, jak działa sam depilator IPL i czy mogą go używać wszyscy – bez względu na strukturę włosków i ich kolor?


Sprawdź naszą ofertę depilatorów IPL!

 

Domowa depilacja laserowa – u kogo się sprawdza?

 

Niestety, depilacja nóg, okolic bikini czy pach za pomocą urządzenia emitującego światło IPL nie jest przeznaczona dla wszystkich. Jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu? Przede wszystkim nie powinny wykonywać go osoby z mocno opaloną skórą (czy to naturalnie, czy na solarium, czy samoopalaczem). Światło emitowane przez depilator IPL jest bowiem czułe na wysokie stężenie melaniny w skórze, a z kolei jej poziom jest zwiększony właśnie w efekcie opalania. Może to powodować niepożądane skutki, takie jak brak efektów zabiegu lub nawet dotkliwe poparzenia.

 

 

Oprócz tego przeciwwskazaniem do stosowania domowego depilatora laserowego jest przyjmowanie leków światłouczulających, czyli takich, które zwiększają wrażliwość skóry na promieniowanie. Do grupy tych substancji należą między innymi antybiotyki stosowane do zniwelowania trądziku czy antydepresanty. Ponadto domowa depilacja laserem nie wchodzi w grę podczas chorób: nowotworów (również tych przebytych), a także infekcji bakteryjnych, grzybiczych czy wirusowych w miejscu wzrostu włosków przeznaczonych do usunięcia. Ważną informacja jest również fakt, że depilacja okolic bikini, nóg czy pach za pomocą omawianego urządzenia nie zdaje egzaminu w przypadku kobiet posiadających jasne, rude lub blond włosy – wynika to po prostu z niskiej zawartości melaniny w mieszkach, na której przecież skupia się światło lasera. Jeśli żadna z tych sytuacji (choroba, opalenizna, jasne włosy) nie ma miejsca, śmiało można przetestować depilację laserem w domu. Jak właściwie działa takie urządzenie?


Sprawdź naszą ofertę depilatorów IPL!

 

Jak działa domowy depilator laserowy?

 

Depilator IPL w wersji domowej skonstruowany jest na wzór tych urządzeń, których na co dzień używa się w gabinetach kosmetycznych. Na szczęście producenci wzięli pod uwagę wygodę użytkowania i „pomniejszyli” swoje modele tak, by nie były większe od małej suszarki. Jak przebiega domowa depilacja? Urządzenie emituje wiązkę światła, która przedostaje się przez naskórek i wędruje do głębszych warstw skóry – czyli tam, gdzie umiejscowione są cebulki włosów. W cebulkach z kolei znajduje się barwnik – melanina, z którą światło to się łączy i w wyniku procesu fototermicznego niszczy cebulki włosów, uniemożliwiając ich prawidłowe funkcjonowanie. Domowa depilacja takim urządzeniem jest całkowicie bezpieczna – światło lasera działa bowiem wybiórczo, wyłącznie tam, gdzie znajduje się melanina – nie ma więc obaw o poparzenia czy inne nieprzyjemne skutki uboczne.

 

Jak wykonać domową depilację laserem?

 

Zabieg depilacji laserem w domu nie jest skomplikowany, należy jednak odpowiednio się do niego przygotować. Pierwszym krokiem jest ogolenie włosków w wybranym miejscu zwykłą, jednorazową maszynką. Nie należy robić tego depilatorem mechanicznym, woskiem czy pastą cukrową, ponieważ cały zabieg może wówczas wywołać podrażnienia i nie przynieść oczekiwanego efektu. Następnie należy dobrać odpowiednią moc światła laserowego, emitowanego z depilatora IPL – dobiera się ją ze względu na wrażliwość miejsca, w którym ma być przeprowadzany zabieg (do depilacji pach czy okolic bikini będzie ona więc mniejsza, niż w przypadku depilacji nóg lub pleców). Każdy producent stosuje inne ustawienia mocy, a więc w przypadku regulacji użytkownik bądź użytkowniczka powinni kierować się instrukcją załączoną do całego zestawu.

 

Po ogoleniu włosków i wyregulowaniu mocy urządzenia, przychodzi czas właściwego zabiegu. Przykłada się wówczas okienko lasera bezpośrednio do skóry i naciska guzik uwalniający wiązkę lasera. Następnie przesuwa się depilator IPL przy skórze (miejsce po miejscu - tak, aby nie ominąć żadnego fragmentu) i powtarza naciskanie guzika. Po wykonanym zabiegu należy wyłączyć urządzenie i spakować je do pudełka bądź do dołączonego do zestawu pokrowca. Aby osiągnąć optymalny efekt, na początku należy wykonywać zabieg średnio w cotygodniowych odstępach – później można stosować domowy depilator laserowy rzadziej - co kilka lub kilkanaście tygodni. Odstępy pomiędzy zabiegami również zależą od tego, jak urządzenie jest skonstruowane – wszystkie informacje powinny być zawarte w instrukcji.

 

 

Polecane depilatory IPL

 

Jak wybrać dobry depilator IPL spośród szerokiej oferty producentów? Na początku należy określić swój budżet, ponieważ ceny takich urządzeń wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Te najtańsze urządzenia z powodzeniem spełniają swoją funkcję, jednak należy pamiętać o tym, że mają one skróconą żywotność w stosunku do droższych modeli, mierzoną liczbą błysków, jaką może wykonać urządzenie w ciągu całego okresu użytkowania. W najtańszych modelach liczba ta oscyluje w okolicach kilkuset tysięcy błysków – po ich wykonaniu model należy wymienić na nowy. Wśród tańszych depilatorów IPL z pewnością wyróżnia się model marki Babyliss G945E, którego stosunek ceny do jakości i żywotności jest naprawdę dobry. Ponadto ten domowy depilator laserowy ma dość szerokie okienko (3 cm), a więc zabieg przebiega szybko i sprawnie.

 

Innym, polecanym modelem jest Braun BD 5007. Kosztuje on nieco ponad 1000 złotych, jednak korzystanie z niego jest jeszcze szybsze i łatwiejsze. Producenci wyposażyli go w funkcję SensoAdapt, dzięki której urządzenie samo rozpoznaje odcień skóry i dobiera moc emitowanego światła. Dodatkowo depilator IPL marki Braun posiada aż 10 ustawień mocy, więc można mieć pewność, że zabieg przebiegać będzie zawsze bez pieczenia i podrażnień – nawet w przypadku bardzo delikatnej skóry.

 

 

Modelem wiodącym na rynku depilatorów IPL jest marka Philips ze swoim urządzeniem Lumea. Obecnie najpopularniejszy model to Lumea Prestige, która kosztuje niecałe 2 tysiące złotych. Tutaj również można oczekiwać wysokiej trwałości urządzenia, delikatności i precyzji w działaniu, a jednocześnie jeszcze bardziej spersonalizowanego efektu. Philips Lumea Prestige posiada bowiem w zestawie specjalne nakładki do depilacji nóg, twarzy, a także okolic bikini, co znacznie ułatwia przeprowadzenie zabiegu. Dodatkowo czujnik SmartSkin ustawia odpowiedni tryb naświetlania, wyręczając w tym zadaniu użytkowników, a wygodne zasilanie (sieciowe lub bezprzewodowe) pozwala mieć urządzenie zawsze przy sobie – nawet podczas wakacyjnych wyjazdów.


Sprawdź naszą ofertę depilatorów IPL!