JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Małe AGD   Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Poradnik Eksperta > Małe AGD > Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Suszenie włosów kojarzy się głównie z czynnością typowo kobiecą, która niszczy włosy. Czy słusznie? Nie. Po pierwsze po suszarki coraz częściej sięgają mężczyźni, po drugie już dawno przestały być przyczyną suchych i zniszczonych włosów. Na rynku można znaleźć modele, które nie tylko nie ingerują w strukturę włosa, ale tak naprawdę poprawiają jego kondycję. Co więcej, nowoczesne suszarki coraz częściej mają profesjonalne silniki i rozwiązania, które mają za zadanie maksymalnie chronić nasze fryzury. Warto kupić model, który pozwoli na szybkie wysuszenie i wystylizowanie włosów bez ryzyka ich zniszczenia – a taka powinna być właśnie dobra suszarka.

 


Którą suszarkę wybrać i dlaczego?


Nieumiejętne i zbyt częste suszenie włosów może znacznie pogorszyć ich kondycję i pozbawić zdrowego wyglądu. Dlatego lepiej przemyśleć zakup konkretnego produktu i dostosować go do naszych potrzeb oraz możliwości. Pamiętajmy, że każdy typ włosów ma swoje wymagania i potrzebuje innego traktowania. Inne funkcje powinno mieć urządzenie dla osób z delikatnymi i zniszczonymi włosami, a inne dla tych, którzy mają gęste i mocne. Nie zapominajmy też o panach, którzy coraz częściej sięgają po suszarki stawiając na zadbany wygląd. Odpowiednie urządzenie nie tylko przyspieszy suszenie włosów, ale też pomoże utrwalić fryzurę bez konieczności stosowania mocnych kosmetyków. Suszarki dzielimy na:



- suszarki tradycyjne
czyli te produkty po które najczęściej sięgamy. Wyróżniliśmy tę grupę w opozycji do pozostałych dwóch – dzięki temu łatwiej jest pokazać wszystkie różnice. Modele klasyczne przeznaczone są do użytku domowego i w zależności od modelu mają od dwóch do trzech a nawet sześciu ustawień temperatury. Część z nich ma także funkcję chłodnego nawiewu, który odpowiada za utrwalenie fryzury. Ważnym dodatkiem są końcówki. Obowiązkową jest koncentrator, który poprzez wąską szczelinę skupia nadmuch powietrza na konkretnej partii włosów. Gwarantuje to precyzyjne modelowanie i wykańczanie fryzur. Do większości suszarek dołączany jest także dyfuzor, który podnosi włosy i nadaje im objętość. Ciekawym rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę jest nasadka chroniąca kolor. Tak naprawdę jest to perełka na polskim rynku. Nasadka ma specjalny kształt, który sprawia, że włosy farbowane dłużej zachowują blask i dobrą kondycję. Warte polecenia są modele z bardzo zaawansowaną funkcją jonizacji, która dostępna jest także m.in. w prostownicach i lokówkach. Ma ona bardzo duży wpływ na zdrowie włosów. Po pierwsze je nawilża, po drugie zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się, po trzecie nadaje włosom połysk i gładkość

- suszarki turystyczne
to urządzenia do użytku domowego w wersji mini. Różnią się jednak liczbą i rodzajem zastosowanych rozwiązań. Ich cechą charakterystyczną jest niewielki rozmiar i składana rączka. Dzięki temu urządzenie łatwiej jest zabrać ze sobą w podróż. Tak naprawdę zmieści się w każdym bagażu – i o to właśnie chodzi. Decydując się na taki model warto zwrócić uwagę czy ma on przełącznik napięcia. Bez niego jako użytkownicy jesteś trochę ograniczeni – nie będziemy mogli wszędzie korzystać z suszarki. Produkty tego typu najczęściej pracują pod napięciem 110/230 V. Jeszcze kilka lat temu były to urządzenia dużo prostsze i mniej zaawansowane, które nie zawsze się sprawdzały. Oczywiście nie są tak zaawansowane jak te, których używamy w domu, jednak coraz częściej mają dodatkowe, bardzo przydatne rozwiązania. Modele turystyczne standardowo mają dwa lub trzy stopnie regulacji prędkości oraz coraz częściej przycisk chłodnego nawiewu. Obowiązkowym elementem jest koncentrator, rzadszym dyfuzor. Szukającym suszarek tego typu polecamy modele z dodatkowym etui, które ułatwia przewożenie i przechowywanie.

- suszarki profesjonalne
wyróżnia profesjonalny i bardzo wydajny silnik. Dzięki niemu osiągnięto dużą prędkość nawiewu, który przyspiesza suszenie i sprawia, że włosy krócej mają kontakt z wysoką temperaturą. Modele z przedrostkiem „pro” mają także charakterystyczny kształt oraz bardzo trwałą obudowę. Rodzaj silnika przekłada się także na żywotność urządzenia, które może działać nawet pięciokrotnie dłużej niż modele z mniej wydajnym silnikiem. Ale to nie wszystkie zalety. Kolejną jest automatyczne wyważenie, które zmniejsza wibracje powstające w trakcie pracy urządzenia. To z kolei wpływa na zmniejszenie hałasu podczas suszenia. Modele profesjonalne polecamy tym paniom, które często korzystają z suszarki i którym zależy na ekspresowym suszeniu.
 

Jaką suszarkę do włosów kupić?

W przypadku suszarek do włosów ważnym parametrem jest moc. To od niej zależy szybkość wydmuchiwanego powietrza a pamiętajmy, że długi kontakt z wysoką temperaturą nie wpływa korzystnie na kondycję włosów. Zwracajmy też uwagę na regulację siły nawiewu oraz temperatury. Dzięki temu, że można ustawiać je niezależnie – dużo łatwiej jest wybrać optymalne parametry suszenia. Co więcej, można dostosować je do rodzaju włosów, typu fryzury czy etapu suszenia tak, by jak najmniej ingerować w ich strukturę przy zachowaniu maksimum skuteczności. Podczas zakupu warto wziąć pod uwagę urządzenia z funkcją chłodnego nawiewu. Zadaniem tej funkcji jest utrwalenie fryzury już po jej wysuszeniu. Tak naprawdę wysoka temperatura nie jest jedynym warunkiem skuteczności suszarki. Liczy się także prędkość nadmuchu. W tym przypadku doskonale sprawdza się chłodny nawiew, który nie tylko utrwala stylizacje, ale też nadaje włosom połysk i blask. Dzięki niskiej temperaturze nawiewu nie wpływa niekorzystnie na włosy i tak naprawdę poprawia ich wygląd. Co prawda, przekłada się ona na cenę, jednak znacznie zwiększa wygodę suszenia i możliwości suszarki.
 
Innowacyjną funkcją stosowaną w suszarkach jest funkcja jonizacji, która ma bardzo duży wpływ na włosy i ich wygląd. Tak naprawdę warto ją polecić wszystkim paniom i panom. Jej zadaniem jest nawilżanie włosów oraz ochrona przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Generator jonów sprawia, że włosy są bardziej miękkie i bardziej podatne na układanie. Co więcej, mimo częstego suszenia nadal zachowują połysk i nie elektryzują się. Dużą zaletą tego rozwiązania jest też to, że tak naprawdę funkcję tę można uruchomić na każdym etapie suszenia. Jonizacja działa oczyszczająco i dezynfekująco. Nie ma lepszego sposobu na zachowanie zdrowych włosów mimo częstego suszenia.

Modele z jonizacją należą do bardziej zaawansowanych jednak na szczęście jest ich na rynku coraz więcej. Ich cena jest stosunkowo wysoka zwłaszcza że podstawowe modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych. W tym przypadku koszt ok. 300 złotych jest wydatkiem, na który warto się zdecydować. Daje on gwarancję maksymalnej ochrony włosów przy najwyższej skuteczności suszenia. W suszarkach równie ważne są dodatkowe rozwiązania, które ułatwiają samo użytkowanie. Ciekawą propozycją są modele wyposażone w zwijany przewód. To opcja idealna dla wszystkich, którzy mają problem z plączącym się przewodem i ze zbyt małą ilością miejsca na przechowywanie suszarki. Tego typu rozwiązanie sprawia, że urządzenie zajmuje mniej miejsca a do samego zwinięcia kabla wystarczy naciśnięcie jednego przycisku – prościej już nie można.