Poradnik Eksperta > Małe AGD > Jaki multicooker kupić?

Jaki multicooker kupić?

Przyrządzanie posiłków już nie musi być skomplikowane i czasochłonne. Przedstawimy Ci dobre rozwiązanie, nawet jeśli masz napięty grafik. Multicooker przygotuje każdy posiłek za Ciebie. Usmaży, upiecze, ugotuje (nawet zupę). Wystarczy tylko wcisnąć guzik. Zapoznaj się z ofertą multicookerów, urządzeń, dzięki którym gotowanie stanie się proste, oszczędne i naprawdę przyjemne i wybierz model dla siebie!


Wbrew pozorom multicooker nie jest urządzeniem drogim. Dobrej jakości multicooker kupisz już za 250 zł. To niewiele, biorąc pod uwagę innowacyjność i wielofunkcyjność tego urządzenia. Bardzo często można trafić również na promocje multicookerów. Wystarczy śledzić promocje i nowości ulubionego sklepu.


Czym jest multicooker?


Funkcji multicookerów jest wiele – można w nim gotować (również na parze), dusić, smażyć (nawet na głębokim tłuszczu), piec, a także przygotować founde, domowy jogurt lub dżem. Multicookery posiadają szereg programów, które pozwolą przygotować praktycznie każdą potrawę od początku do końca. Ponadto, dzięki funkcji opóźnionego startu możesz zaprogramować multicooker tak, aby przygotował posiłek o określonej godzinie. Dzięki temu, możesz usiąść do ulubionego obiadu od razu po powrocie z pracy – bez spędzania długich godzin w kuchni.


Jak używać multicookera?


Używanie multicookera jest proste. Wystarczy, że włożysz do niego składniki potrawy, wybierzesz odpowiedni program (gotowanie, smażenie lub pieczenie) i nastawisz odpowiedni czas. Ponadto, do multicookerów dołączone są specjalne książki z przepisami, w których dokładnie przedstawiono jak używać multicookera. W multicookerze możesz ugotować zarówno proste dania makaronowe, jak również bardziej skomplikowane potrawy mięsne (dania można w dowolnej kolejności smażyć, dusić, gotować, a nawet piec). Jeśli zdecydujesz się na gotowanie makaronu, kaszy, ryżu lub innych tego typu dodatków, multicooker „poprosi” Cię o wlanie konkretnej ilości wody do przygotowanej porcji produktu sypkiego. Przykładowo, gotowanie makaronu (250 gram) odbywa się na programie „duszenie” przy użyciu około 0,5 litra wody i trwa blisko 20 minut (w zależności od producenta). Po tym czasie multicooker wyda sygnał, oznaczający że danie jest gotowe oraz przejdzie w tryb utrzymania temperatury. 

Gotowanie mięsa wygląda podobnie. Z tą różnicą, że zamiast opcji „duszenie” musisz wybrać opcję „gotowanie”. Smażenie lub gotowanie mięsa w multicookerze z reguły trwa dłużej niż w garnku czy na patelni (wynika to z niższej maksymalnej temperatury jaka jest możliwa do osiągnięcia w multicookerze), jednakowoż otrzymane potrawy będą równie rumiane i smaczne.


Gotowanie zup może także odbywać się przy pomocy multicookera - pełni on wówczas funkcję dużego garnka. Jednogarnkowe dania wieloskładnikowe są idealne do przygotowywania właśnie w multicookerze. Gotowanie zup staje się banalnie proste – wystarczy odpowiednią ilość wody oraz wszystkie składniki umieścić w multicookerze, wybrać opcję „gotowanie” i odczekać ponad godzinę (czas gotowania w multicookerze jest zbliżony do czasu gotowania w tradycyjnym garnku).

 

Te multicookery cieszą się największym zainteresowaniem:


Czyszczenie multicookera


Czyszczenie multicookera jest równie proste jak gotowanie w nim. Producenci multicookerów zgodnie radzą, aby urządzenie czyścić bezpośrednio po użyciu. Wszystkie wyjmowane elementy można czyścić w zmywarce lub używając wilgotnej ściereczki. Samą misę multicookera czyści się miękką stroną lekko namoczonej gąbki. I co najważniejsze, zamiast wielu garnków, do czyszczenia pozostaje Ci zaledwie jedno urządzenie i kilka akcesoriów.

Zalety multicookerów


Multicooker to idealne urządzenie dla Ciebie, jeśli jesteś zabiegany, a zależy Ci na pełnowartościowych posiłkach w codziennej diecie. Za pomocą multicookera możesz szybko przygotować pyszne i pożywne danie. Ponadto, co niezwykle istotne, po gotowaniu multicookerem da się równie szybko posprzątać – o czym pisaliśmy powyżej. Ponadto, jeden multicooker zamiast kilku garnków to oszczędność miejsca i przede wszystkim czasu. Z robotem kuchennym stworzy duet idealny.