JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Małe AGD   Jakie urządzenia do stylizacji włosów kupić?

Jakie urządzenia do stylizacji włosów kupić?

Idealnie ułożona fryzura to dla wielu kobiet obowiązkowy element codziennej stylizacji. Niestety, stosowanie w takiej sytuacji standardowych urządzeń do stylizacji włosów może mieć negatywny wpływ na kondycję kosmyków. Na rynku dostępny jest jednak także sprzęt, który posiada funkcje zabezpieczające włosy przed skutkami działania wysokich temperatur. Warto się zaopatrzyć w takie urządzenia oraz mieć na uwadze kilka zasad wpływających na ochronę fryzury przed ciepłem.

 

Każdorazowo przed zastosowaniem urządzenia do stylizacji włosów należy pamiętać o nałożeniu na całą długość kosmyków preparatu o właściwościach termoochronnych. Takie kosmetyki zawierają najczęściej substancje nawilżające – po to, aby zrekompensować włosom utratę nawilżenia w trakcie całego zabiegu z użyciem wysokiej temperatury. Ponadto warto poszukiwać preparatów z naturalnymi olejami, które – po dokładnym rozprowadzeniu niewielkiej ich ilości – tworzą na kosmykach warstwę okluzyjną (zabezpieczającą) przed ciepłem i utratą wilgotności we włosie. Oczywiście w przypadku stosowania zabiegów z wykorzystaniem urządzeń do stylizacji włosów trzeba pamiętać też o ich regularnej regeneracji poprzez nakładanie masek, odżywek i olejowanie.

 

Kolejną wskazówką do zachowania kosmyków w dobrej kondycji, jest stopniowanie temperatury stylizacji. Obecnie niemal wszystkie urządzenia do stylizacji włosów dostępne na rynku zapewniają możliwość regulacji emitowanego ciepła, w związku z czym zadanie to jest ułatwione. Aby uzyskać najlepszy efekt i optymalną ochronę, należy rozpocząć suszenie, prostowanie bądź kręcenie włosów za pomocą wyższej temperatury i zakończyć stylizację chłodnym nawiewem (nawet w przypadku prostowania czy tworzenia loków, warto „owiać” fryzurę zimnym powietrzem z suszarki). Takie postępowanie sprawia, że łuski włosa domykają się, a same włosy wyglądają po prostu ładniej – bardziej błyszczą i są miękkie w dotyku.

Termoloki do włosów – łagodny sposób na naturalny skręt

 

Termoloki do włosów są stosunkową nowością na rynku tego typu urządzeń, choć samo używanie „gorących wałków” do kręcenia włosów znane jest od dawna. Ich użytkowanie – ze względu na innowacyjną budowę – jest bardzo bezpieczne dla włosów, a także wygodne. Stosowanie termoloków do włosów polega na podgrzaniu ich w specjalnym stojaku, nakręceniu pasm na wałki oraz przypięciu klipsami. Po określonym czasie (zwykle po 5 - 10 minutach) zdejmuje się wałki i... to wszystko! Można cieszyć się piękną, trwałą fryzurą.


Sprawdź naszą ofertę termoloków!

 

Dlaczego termoloki do włosów są tak wyjątkowe i nie wpływają negatywnie na kondycję kosmyków? Dzieje się tak, ponieważ nagrzewa się wyłącznie ich rdzeń, wykonany z wosku lub innego materiału przewodzącego ciepło. Same wałki pokryte są najczęściej welurem, co oznacza, że włosy nie mają bezpośredniej styczności z nagrzaną powierzchnią. Niektóre modele posiadają dodatkowo funkcję jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się oraz puszeniu fryzury. Na rynku dostępnych jest wiele modeli termoloków do włosów – te najpopularniejsze produkuje firma Remington, znana z wysokiej jakości sprzętu do stylizacji.

Suszarka z jonizacją i dyfuzorem – niezbędnik każdej kobiety

 

Suszarka z dyfuzorem lub z jonizacją wciąż przez wiele kobiet jest traktowana jako zbędny gadżet – to mylne założenie, ponieważ obie te funkcje – oprócz wsparcia w uzyskaniu wymarzonej fryzury – pomagają również pielęgnować włosy w trakcie stylizacji! Suszarka z jonizacją – jak sama nazwa wskazuje – emituje jony, dzięki którym włosy po zakończeniu układania są gładkie i nie puszą się. To oznacza, że łuski kosmyków są domknięte i nie zahaczają o siebie – a w konsekwencji nie rozdwajają się i nie łamią. Suszarka z jonizacją jest szczególnie polecana osobom, które nie znoszą efektu elektryzowania się włosów lub są po inwazyjnych zabiegach koloryzacji.


Suszarka z jonizacją

 

Suszarka z dyfuzorem to z kolei doskonały wybór dla kobiet z włosami kręconymi. Dyfuzor pięknie podkreśla loki i fale, nadając im wyrazisty skręt. Ponadto, suszarka z dyfuzorem rozprasza gorące powietrze wydobywające się z urządzenia, co oznacza, że nie działa ono tak agresywnie, jak w przypadku zwykłych suszarek. Sam dyfuzor przedłuża drogę przepływającego powietrza, a to w efekcie oddala źródło ciepła od włosów, co także przyczynia się do zwiększonej ochrony pasm podczas stylizacji na gorąco.

 

Prostownica ceramiczna i lokówka z jonizacją – stylizacja na gorąco może być bezpieczna!

 

Prostownice do włosów oraz lokówki owiane są złą sławą – niepotrzebnie! Aby zadbać o włosy, przy zakupie tego typu urządzenia należy tylko zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim powinna to być lokówka bądź prostownica ceramiczna – a więc z powierzchnią grzewczą wykonaną z odpowiedniego materiału. Na rynku dostępne są również modele z metalowymi płytkami – nie warto jednak ich kupować, ponieważ nagrzewają się dużo bardziej niż lokówki i prostownice ceramiczne, a dodatkowo miejsca spojenia metalu szarpią włosy, wyrywając je i łamiąc.


 

Druga funkcją, którą powinno posiadać tego typu urządzenie, jest jonizacja – to bardzo ważne, zwłaszcza dlatego, że włosy bezpośrednio stykają się z nagrzaną powierzchnią. Prostownica czy lokówka z jonizacją domyka łuski włosów i wygładza puszące się kosmyki, pozostawiając je lśniące i sypkie. Popularne lokówki z jonizacją oraz prostownice ceramiczne mają w swojej ofercie takie marki, jak Remington, Babyliss czy Philips – warto im zaufać, ponieważ wieloletnia obecność na rynku świadczy o urządzeniach do stylizacji włosów wysokiej jakości.


Sprawdź naszą ofertę prostownic!,

 

Szczotka prostująca do włosów – pielęgnacja i stylizacja w jednym!

 

Świetnym sposobem na łagodną stylizację włosów, a jednocześnie ich pielęgnację, są szczotki prostujące do włosów, a także szczotki z jonizacją. Pierwsza propozycja będzie idealna dla kobiet, które oprócz ujarzmienia i wygładzenia pasm oczekują również ich wyprostowania. Efekt, który uzyskuje się za pomocą szczotki prostującej do włosów jest nieco bardziej delikatny i naturalny niż ten otrzymany przy użyciu prostownicy. Szczotka prostująca do włosów jest jednak delikatniejsza dla włosów, ponieważ jej ząbki są zazwyczaj powleczone odpowiednim materiałem ochronnym, co sprawia, że ich nagrzana powierzchnia nie ma bezpośredniej styczności z kosmykami.


 

Szczotka z jonizacją to z kolei idealny gadżet dla tych pań, które chcą jedynie pozbyć się efektu elektryzowania włosów oraz uzyskać maksymalne wygładzenie. Podobnie jak w przypadku innych, wcześniej wspomnianych urządzeń wyposażonych w tę funkcję, szczotka z jonizacją domyka łuski włosów, przez co pasma nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i łamaniu na skutek rozdwajania się końcówek i zahaczania o siebie lub o kołnierz kurtki czy szalik.

 

Po przyswojeniu sobie powyższych zasad, można zabrać się za wybieranie idealnego urządzenia do stylizacji włosów. W zależności od pożądanego efektu, można postawić na termoloki do włosów, suszarkę z jonizacją czy szczotkę prostującą do włosów. Co wybrać i na jakie funkcje wspierające pielęgnację kosmyków warto zwrócić uwagę?