JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Małe AGD   Jakie kupić urządzenia do pielęgnacji twarzy?

Jakie kupić urządzenia do pielęgnacji twarzy?

Aby cera wyglądała zdrowo, młodo i świeżo, musi być odpowiednio pielęgnowana. Niezbędna jest regularność, pobudzające masaże, dogłębne oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie, odżywianie i nawilżanie skóry twarzy. Część z tych zabiegów można wykonać przy użyciu wybranych kosmetyków, do innych niezbędne są specjalne urządzenia…

Zabiegi pielęgnujące twarz z wykorzystaniem takich właśnie urządzeń można było kiedyś wykonać wyłącznie w salonie piękności, płacąc stosunkowo wysokie ceny za usługi. Teraz wiele z nich robi się samodzielnie – w domu, ponieważ łatwo dziś nabyć różnorodne urządzenia do pielęgnacji twarzy, dostępne w sklepach RTV/AGD. Domowe zabiegi są równie skuteczne i do tego za darmo!

Szczoteczki do twarzy

Szczoteczki do codziennej pielęgnacji twarzy pomagają cerę dokładnie oczyścić i wygładzić. Pobudzają skórę i polepszają jej ukrwienie oraz napięcie. Przygotowują ją także do bardziej efektywnej absorpcji kosmetyków pielęgnacyjnych. Największą popularnością cieszą się obecnie szczoteczki soniczne do twarzy, które dzięki technologii ultradźwiękowej dają bardzo dobre efekty pielęgnacyjne. Nie tylko głęboko oczyszczają skórę (z martwego naskórka, resztek makijażu, pyłu czy tłuszczu, zapobiegając tym samym powstawaniu zaskórników), ale również skutecznie wspomagają jej regenerację i likwidację drobnych zmarszczek mimicznych oraz usuwają oznaki zmęczenia. Delikatne wibracje ujędrniają skórę i sprawiają, że zabieg pielęgnacyjny z wykorzystaniem szczoteczki sonicznej do twarzy jest czystą przyjemnością, co dodatkowo działa także antystresowo. Sprzęt tego typu można nabyć – zależnie od dostępnych w urządzeniu funkcji, liczby wymiennych głowic czy też zakresu różnych regulacji… w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.


Szczoteczki do twarzy

Urządzenia do mikrodermabrazji

 

Jednym z zabiegów gabinetowych, który można obecnie z powodzeniem wykonywać samodzielnie w domu, jest mikrodermabrazja. Takie usuwanie martwego naskórka i odmładzanie cery poprzez pobudzanie skóry do regenerowania się jest bardzo istotne, gdyż w naturze proces ten jest zwykle zaburzony – między innymi przez długotrwały stres i / lub złą dietę. Potrzebne jest tylko trochę wyczucia, 15 – 20 minut raz w miesiącu przed snem i oczywiście urządzenie do mikrodermabrazji. Zasada ich działania opiera się na ścieraniu warstwy rogowej naskórka i jednoczesnym podciśnieniowym masażu, który pobudza krążenie krwi. W efekcie udaje się spłycić mininierówności na skórze twarzy i wyrównać jej koloryt, a także wizualnie odmłodzić cerę i pobudzić ją do odbudowy komórkowej. Urządzenia tego typu oferują zazwyczaj kilka trybów pracy (ścierania i ssania), niektóre także kilka wymiennych końcówek w zestawie. Do nabycia są w cenie około 200 – 600 złotych.

Urządzenia do mikrodermabrazji

Sauny do twarzy

 

 

W oczyszczaniu cery, a także w jej nawilżaniu i odżywaniu, pomagają zabiegi parowe, czyli po prostu sauna dla twarzy. Pod wpływem ciepłej pary pory otwierają się, skóra się oczyszcza, staje się bardziej miękka i chłonna na aplikowane potem kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy – maseczki czy kremy. Przeprowadzenie takiego zabiegu znacznie ułatwiają specjalne urządzenia generujące jednolity strumień pary o odpowiedniej temperaturze, wyposażone w jonizatory, dzięki którym skóra twarzy jest lepiej penetrowana i głębiej nawilżana, a w efekcie gładsza i znacznie przyjemniejsza w dotyku. Po takiej saunie każdy zastosowany kosmetyk czy zabieg pielęgnacyjny przynosi lepsze i / lub trwalsze rezultaty – łatwiej i dokładniej usuwa się zanieczyszczenia, a substancje odżywcze zawarte w preparatach pielęgnacyjnych do twarzy wnikają głębiej. Urządzenia tego rodzaju to zwykle nieduży wydatek - rzędu kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Sprawdź naszą ofertę urządzeń do pielęgnacji twarzy!

Urządzenia do mezoterapii bezigłowej

 

Medycyna estetyczna w domowym zaciszu? Tak, to dziś możliwe dzięki wielofunkcyjnym urządzeniom kosmetycznym, które do pielęgnacji skóry twarzy wykorzystują: ultradźwięki, koloroterapię, jonoterapię i inne nowoczesne metody. Poprawiają samopoczucie, wygładzają zmarszczki, polepszają nawilżenie i krążenie, poprzez głęboki masaż przyspieszają metabolizm i regenerację skóry, korygują jej napięcie oraz owal twarzy, a także ułatwiają przenikanie kosmetyków i ich dobroczynnych składników w głąb skóry. Tak bogate w funkcje urządzenia do mezoterapii bezigłowej dostępne są w cenie kilkuset złotych.


mezoterapia bezigłowa


 

Sprawdź naszą ofertę urządzeń do pielęgnacji twarzy!