JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   AGD wolnostojące   Zmywarki do zabudowy - jaką wybrać?

Zmywarki do zabudowy - jaką wybrać?

Zmywarka to sprzęt gospodarstwa domowego, który zakupiony raz, towarzyszyć Ci przez długi okres czasu. Użytkownicy zmywarek nie wyobrażają sobie znów stać godzinami nad zlewem myjąc naczynia. Zmywarka gwarantuje olbrzymią oszczędność czasu, który możemy przeznaczyć na spędzenie z domownikami. Zmywarka, dodatkowo, wyklucza ciągłe narażanie skóry rąk na kontakt z detergentami, co jest ważną informacją dla kobiet. Nic więc dziwnego, że sprzęt ten jest często kupowany przez Polaków. Wielu konsumentów wybiera wysoką jakość w dobrej cenie. Jeśli należysz do tego grona, sprawdź co musisz wiedzieć o zmywarce przed jej zakupem. Zapraszamy do lektury!

 

Wolnostojąca czy do zabudowy?

Wybór pomiędzy urządzeniem wolnostojącym, a tym do zabudowy jest wyborem jedynie estetycznym. Klasa urządzeń jest bardzo zbliżona. Wśród modeli wolnostojących oraz pod zabudowę znajdziemy mniej lub bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne.

Jeżeli odświeżasz swoją kuchnię lub tworzysz ją od podstaw – postaw na zmywarkę do zabudowy. Tą inwestycją zapewnisz sobie i rodzinie schludną i pasującą do siebie kuchnię. W przypadku doposażenia kuchni w nową zmywarkę najlepiej sprawdzi się model wolnostojący. Zawsze możesz go przenieść w inne miejsce.

 

 

Sprawdź naszą ofertę zmywarek!


Ładowność

 

Ładowność zmywarek wyrażana jest w ilości kompletów naczyń, które zmieścimy do jednorazowego zmywania.  Za komplet uważa się zastawę dla jednej osoby, w skład której wchodzi aż 10 elementów, czyli: talerz głęboki, płytki i deserowy; filiżanka, szklanka, kieliszek do wina oraz sztućce: widelec, nóż, łyżka i łyżeczka. Różnice proponowanych modeli na rynku są znaczące. Jedne ze zmywarek mieszczą od 6 kompletów naczyń, zaś te pojemniejsze – nawet do 14 kompletów.

 

Wymiary

Standardowe zmywarki, które znajdziesz na sklepowych gablotach mają 85 cm wysokości. Ich głębokość zazwyczaj wynosi od 55 do 60cm. Najważniejszym wymiarem zmywarki pod zabudowę jest jej szerokość. W tym paramentrze zróżnicowanie niektórych producentów jest znaczące. Mniejsze urządzenia mają szerokość około 45 centymetrów, większe zaś 55 lub 60cm. Najważniejszym z wymiarów zmywarek jest ich szerokość, ona bowiem najbardziej się różni. Mniejsze urządzenia mają szerokość 45 cm, większe zaś 55 lub 60 cm.

 Oszczędność

Inwestując w zmywarkę, zaoszczędzisz na trzech ważnych rzeczach:

Czas. Mając dużą rodzinę, tradycyjne zmywanie po rodzinnym obiedzie zabierze Ci kilka godzin. Dużo rozsądniej jest spędzić ten czas z gośćmi. Sprawdź ile oszczędzis swojego czasu inwestując w zmywarkę do zabudowy.

Woda. Podczas ręcznego zmywania pod strumieniem bieżącej wody zużywane są duże ilości wody. Zmywarki, szczególnie te, które są obecne na rynku, zużywają około 10-12 litrów na jeden cykl. Przeprowadzone wyliczenia wskazują, że osoby korzystające ze zmywarek notują niższe rachunki za media.

Energia. Teoretycznie w zmywaniu tradycyjnym nie zużywamy energii. Ale czy na pewno? Większość z nas zmywa naczynia w ciepłej wodzie. W mieszkaniach w miastach, woda albo jest podgrzewana przez elektryczny/gazowy bojler bezpośrednio w łazience, albo też jest dostarczana z ciepłowni. W każdym przypadku wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

 

Wyposażenie zmywarek

Standardowo zmywarki są wyposażone w następujące zestawy: kosze na naczynia umieszczone w komorze, kosze na sztuće, uchwyty na kieliszki, dodatkowe półki i stojaki oraz filtry samoczyszczące, które służą do usuwania resztek jedzenia z naczyń.


Sprawdź naszą ofertę zmywarek!

 

Dodatkowe funkcje w zmywarkach:

- opóźniony start – po załadowaniu półek zmywarki start zmywania można opóźnić nawet do 24 godzin

- regulacja twardości wody –ta funkcja jest bardzo przydatna jeśli dbasz o długi okres eksploatacji urządzenia

- mycie strefowe – wybór kosza, który ma zostać umyty. Dzięki temu zmywarki świetnie sprawdzają się

- system Aqua Stop – chroni przed zalaniem kuchni w przypadku awarii urządzenia. Co prawda awarie są już rzadkością, jednak instalacje mogą sprawić nam małe nieprzyjemności

- dodatkowe zabezpieczenia – np. przed otwarciem zmywarki podczas pracy, blokada uniemożliwiająca zmianę programu podczas pracy. Szczególnie ważne opcje dla rodziców, troszczących się o zdrowie swoich pociech

https://www.mediaexpert.pl/zmywarki/