JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   AGD wolnostojące   Lodówki side by side - pojemność ma znaczenie!

Lodówki side by side - pojemność ma znaczenie!

Lodówki side by side są coraz częstszym wyborem w polskich domach. Nie tylko świetnie wyglądają, ale również zapewniają o wiele więcej miejsca do przechowywania, a jednocześnie mogą być bardziej ekonomiczne, niż ich tradycyjne odpowiedniki. Nowoczesne modele posiadają innowacyjne funkcje, dzięki którym łatwiej dbać o świeżość żywności. Na co więc zwracać uwagę kupując nową lodówkę side by side?

 

Pojemność


Lodówki side by side są zwykle dość duże, co oznacza, że ​​można w nich przechowywać więcej niż wystarczającą ilość świeżej i mrożonej żywności dla całej rodziny. Zasadniczo wydajność modeli zaczyna się od około 500 litrów i może wzrosnąć nawet do ponad 800 litrów. Ogólnie rzecz biorąc, nawet najbardziej standardowe lodówki side by side powinny być odpowiednim wyborem dla gospodarstwa domowego z 4 osobami dorosłymi.

 

Warto jednak zwrócić uwagę na wielkość zamrażalników. Te mogą stanowić małą część pojemności, ale niekiedy zajmują one aż połowę dostępnego miejsca. Przy zakupie nowej lodówki side by side należy więc rozważyć, która opcja będzie najbardziej odpowiednia i pasuje do trybu życia. Są osoby, które z zamrażalników korzystają sporadycznie, inni natomiast planują swój jadłospis w oparciu o mrożoną żywność.

 

Kontrola temperatury


Lodówki side by side szybciej tracą zimo z powodu większej powierzchni drzwi. Jeśli są one bardzo często otwierane, to bez systemu utrzymującego stały poziom stopni Celsjusza może dojść do rozregulowania pracy. Inteligentna kontrola temperatury to więc bardzo pożądana cecha, której należy szukać w lodówkach side by side, ponieważ dzięki niej możliwe jest utrzymanie sprzętu w dobrym stanie, a także istnieje mniejsze ryzyko zepsucia się żywności.


 

Funkcja Door in Door


Nowsze modele lodówek side by side mogą posiadać innowacyjną i energooszczędną funkcję door in door. Polega ona na tym, że mniejsze drzwi znajdują się na zewnątrz głównych, umożliwiając dostęp do wyznaczonej części komory. Ten przedział świetnie nadaje się do przechowywania napojów, przypraw i innych często używanych przedmiotów. Dzięki temu można dotrzeć do nich bez konieczności ciągłego otwierania całej lodówki, co oznacza oszczędność czasu i energii na optymalizowanie poziomu temperatury.


Sprawdź naszą ofertę lodówek side by side!

 

Regulowane przegrody


W dużej powierzchni udostępnianej przez lodówki side by side możliwość samodzielnego ustawienia półek i przegród jest ważną cechą. Pozwala ona na zmianę konfiguracji w celu umieszczenia wysokich lub dużych przedmiotów, takich jak duże garnki czy dzbanki na wodę. Można także wybrać półki, które chronią przed zalaniem – zaoszczędzi to czas spożytkowany na sprzątanie w przypadku rozlania się płynu w lodówce.Dozownik wody i lodu

Niektóre modele side by side oferują bardzo wygodny dozownik wody i lodu umieszczony na zewnętrznej stronie drzwi lodówki. Jeszcze kilka lat temu, aby woda zdatna do picia znalazła się lodówce, trzeba było podłączyć ją instalacji. Aktualnie coraz częściej odchodzi się od tego pomysłu, a zbiornik na wodę umieszczony jest wewnątrz lodówki side by side, dzięki czemu użytkownik sam może zdecydować o tym, co wleje do środka. Ma także kontrolę nad wymianą filtrów i czystością pojemnika, gdyż w każdej chwili można do wyjąć i umyć.

Wyświetlacze

 

Część lodówek side by side jest wyposażona w dotykowe ekrany, dzięki którym możliwe jest wprowadzenie własnych ustawień lub kontrola pracy urządzenia. Pozwalają one np. na precyzyjne ustawienie temperatury i wilgotności, co może być niezwykle przydatne w przypadku niektórych potraw. Bardziej zaawansowane modele mają jeszcze bardziej rozbudowaną tę funkcję, dzięki czemu można wpływać na ciepłotę w różnych obszarach lodówki. Ekrany mogą służyć również jako notatniki, kalendarze lub asystenci – będą informować o tym, że brakuje jakiegoś produktu lub też ostrzegą przed nieodpowiednim ustawieniem temperatury. Pozwalają również na wprowadzenie czasowego wyłączenia i włączenia, dzięki czemu można zaoszczędzić energię elektryczną w czasie wyjazdów.


Sprawdź naszą ofertę lodówek side by side!