Poradnik Eksperta > Dom i ogród > Jaki grzejnik olejowy kupić?

Jaki grzejnik olejowy kupić?

Poszukując idealnego rozwiązania w zakresie dogrzewania pomieszczeń w okresie zimowym warto zwrócić uwagę na grzejniki olejowe. Te przypominające swoim wyglądem tradycyjne kaloryfery urządzenia przenośne doskonale sprawdzą się w przypadku gdy znajdująca się w mieszkaniu instalacja grzewcza jest mało wydajna lub niesprawna, a także gdy brak jest ogrzewania miejskiego (co szczególnie często zdarza się w pierwsze dni jesieni lub późną wiosną). Grzejniki olejowe dzięki małym gabarytom, a wielu przypadkach także zamontowanym w nich kółkom, są bardzo proste w transporcie z jednego pomieszczenia do drugiego i nie rysują podłogi przy ich przesuwaniu.

 

Jak działa grzejnik olejowy?

 

Grzejnik olejowy to przenośne urządzenie elektryczne, którego działanie opiera się o znajdujący się w jego wnętrzu olej. Po podłączeniu do prądu i ustawieniu poziomu pracy, zamontowane w nim elektryczne grzałki podgrzewają olej do odpowiedniej temperatury przez co oddaje on swoje ciepło obudowie, dzięki czemu dociera ono do pomieszczenia, w której znajduje się taki piecyk olejowy. Na pełne nagrzanie się grzejnika trzeba co prawda poczekać kilkadziesiąt minut, ale jego atutem jest to, że znajdujący się w nim olej długo stygnie stąd też po odłączeniu go od źródła prądu, można cieszyć się ciepłem w pomieszczeniu nawet do 1-2 godzin (w zależności od rodzaju stosowanego grzejnika).


mediaexpert.pl - grzejniki olejowe

 

Najważniejsze parametry grzejników olejowych

 

Grzejniki olejowe mogą posiadać różne parametry pracy. Najważniejszym z nich jest moc. Najprostsze grzejniki posiadają moc około 1000W, ale można spotkać się także ze sprzętem o mocy z zakresu 1500-2000W lub wyższej. Im większa moc urządzenia, tym szybciej się ono nagrzewa i jest w stanie objąć swoim działaniem większą powierzchnię. Kolejnym istotnym parametrem grzejnika olejowego jest możliwość regulacji jego pracy. Najbardziej zaawansowane urządzenia tego typu posiadają 3 stopnie regulacji lub też możliwość płynnego ustawiania mocy ogrzewania. Oprócz tego w grzejniku olejowym może znaleźć się termostat, który utrzymuje odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu oraz wyświetlacz wskazujący bieżące parametry pracy. Równie istotne są dodatkowe funkcje, takie jak m.in. automatyczne wyłączanie urządzenia w przypadku jego przewrócenia się lub ochrona przed przegrzaniem. Zwiększają one bezpieczeństwo jego pracy. Na bezpieczeństwo wpływają także odpowiednie kształty grzejnika. Szczególnie zaokrąglone krawędzie ogniw grzewczych minimalizują ryzyko wystąpienia urazów przy upadku i uderzenia się, co szczególnie często zdarza się ciekawym świata dzieciom.

 

Sprawdź naszą ofertę grzejników olejowych!

 

Czym się kierować przy zakupie grzejnika olejowego?

 

Decydując się na zakup grzejnika olejowego warto zwrócić uwagę na przestrzeń pomieszczenia, które ma być z jego pomocą nagrzane. W niewielkich pokojach sprawdzą się urządzenia o mocy do 1000W, ale warto postawić na bardziej wydajne grzejniki o mocy przekraczającej 1500W, które są bardziej uniwersalne, ponieważ po ich rozkręceniu na największy poziom pozwalają na ogrzanie dużego pomieszczenia, jak np. salon. Równie istotną sprawą jest to, czy w mieszkaniu, w którym będą używane takie grzejniki przebywają dzieci. Bezpieczne używanie takiego urządzenia jest możliwe w sytuacji, w której posiada ono takie mechanizmy, jak automatyczne wyłączanie się po przewróceniu. Przy zakupie grzejnika olejowego warto zwrócić również uwagę na jego kształty. Tylko urządzenie bez ostrych krawędzi gwarantuje bezpieczeństwo.

Grzejniki olejowe - ogrzewanie mieszkania.

 

Wśród osób, które w ciągu całego dnia nie narzekają na brak zajęć sprawdzą się grzejniki olejowe, które pracują częściowo automatycznie. Takie udogodnienia jak termostat lub ochrona przed przegrzaniem sprawiają, że nie trzeba się będzie martwić o to, że grzejnik olejowy elektryczny nie doprowadzi do ogrzania pomieszczenia do odpowiedniej temperatury lub też z drugiej strony – dojdzie do jego przegrzania. Wystarczy tylko ustawić go w odpowiednim miejscu oraz określić poziom pracy.

 


Sprawdź naszą ofertę grzejników olejowych!

 

Wybór odpowiedniego grzejnika olejowego pozwala na miłe spędzanie chwil w domowym zaciszu przy niekorzystnej jesiennej lub zimowej aurze. Gdy pomieszczenie, w którym się przebywa zostanie nagrzane do właściwej temperatury, wypoczynek w nim jest przyjemniejszy, a dodatkowo minimalizuje się ryzyko pojawienia się różnego rodzaju dolegliwości o charakterze sezonowym. Analizując szczegółowo najważniejsze parametry grzejnika olejowego, można wybrać produkt, który spełni oczekiwania każdej osoby.