JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Dom i ogród   Niezawodne grille ogrodowe, których kupna nie będziesz żałować

Niezawodne grille ogrodowe, których kupna nie będziesz żałować

Co roku nie możesz się doczekać otwarcia sezonu grillowego, ale nie chcesz inwestować w sprzęt słabej jakości? Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać niezawodny grill, z którego kupna będziesz cieszyć się wiele lat.Grille węglowe najpopularniejsze


Bez względu na różne trendy i nowinki technologiczne, w Polsce największą popularnością nadal cieszą się grille węglowe. Nie bez powodu – zapewniają nam unikalny smak potraw oraz niezależność od stałych źródeł energii, takich jak prąd i gaz. Zamiast nich wystarczy trochę węgla, podpałka i możemy cieszyć się grillowaniem do woli.


Jaki grill wybrać ?


Wielką zaletą grilli węglowych jest ich duża różnorodność. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, w tym szczególnie na swoje przyzwyczajenia i częstotliwość urządzanych barbecue. Nic nie pozostaje tu bez znaczenia – grillując rzadko i dla małej ilości osób wybierzemy rozwiązanie bardziej ekonomiczne.

Przeznaczając na zakup nie więcej niż 100 złotych dostaniemy już chociażby dobrej jakości:
- grill na kółkach,
- grill prostokątny z półką, czy starannie wykonane niewielkie,
- stalowe grille o różnych kształtach i formach.

Małe grille tego typu są bardzo lekkie, dzięki czemu możemy zabierać je ze sobą na piknik, czy przenosić w różne miejsca ogrodu. Tym sposobem będziemy mieć szansę zorganizować przyjemny wieczór w dowolnym miejscu, bez konieczności zamartwiania się o dostępne na miejscu urządzenia.

Dopieszczeni mogą czuć się także zwolennicy częstego spędzania czasu w aromacie grillowanych potraw. W ofercie takich producentów, jak  Floraland, Fieldmann, czy Landmann  znajdziemy dużo większe i masywniejsze modele, które przeznaczone są do częstego używania. Wykonane i wykończone najlepszej jakości materiałami, takimi jak żelazo, stal, czy emalia, są odporne nie tylko na wysoką temperaturę, ale także na korozję. Dzięki czemu służyć nam będą przez wiele lat, nawet jeśli zostawimy je na deszczu.

Oprócz solidnego wykonania, grille ogrodowe wymienionych marek zapewniają nam także odpowiednie warunki do przygotowania każdego rodzaju potrawy. Grill z półką oraz wyposażony w haczyki na akcesoria, jak np. szczotki do czyszczenia rusztu i szczypce to świetne rozwiązanie, jeśli planujemy spędzać przy nim długie letnie godziny. Półeczki pozwolą nam na przechowywanie naczyń, przypraw czy jedzenia czekającego na usmażenie blisko siebie, oszczędzając nam częstych wypraw do kuchni.


Grillowanie na wszystkie sposoby


Dobry grill na brykiet i węgiel powinien spełniać kilka wymogów. Jest kilka rozwiązań, które znacznie ułatwią nam przygotowanie potraw, a przede wszystkim przyspieszą czas smażenia i pieczenia. Przykładowo grill z pokrywką pozwoli nam na łatwe i przyjemne przyrządzenie każdego rodzaju mięsa, co w przypadku grilla bez pokrywy wiąże się często z uciążliwym kontrolowaniem rusztu. Zamykany grill może mieć dodatkowo inne funkcje, jak np. regulowanie dostępu powietrza lub wbudowany termometr, umożliwiający odczytanie temperatury. Oprócz tego pokrywa pozwala na smażenie w deszczu i chroni potrawy przed wysuszeniem, gdy zbyt długo znajdują się na ruszcie. Kolejnym przydatnym dodatkiem jest popielnik znajdujący się pod paleniskiem. Dzięki niemu możemy usuwać nadmiar popiołu nawet podczas grillowania, co w żaden sposób nie wpływa na potrawy, a grill wygląda dużo bardziej estetycznie. Przydaje się to zwłaszcza podczas długich posiedzeń i przyrządzania potraw dla większej ilości osób.

Postaw na wygląd


Wybierając grill ogrodowy zwracamy uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, ale także na wygląd. Dobrze wybrany grill może być ozdobą naszego ogrodu. Najlepszym przykładem są grille betonowe, wbudowane na stałe w architekturę ogrodu i zdobiące go przez cały rok, niezależnie od pogody. Nie musimy jednak aranżować całego ogrodu, by duży grill do niego pasował. Okrągły grill także może być ciekawym elementem wykończenia. Jeśli chcemy zrobić wrażenie na naszych gościach, możemy wybrać np. grill wahadłowy, łączący nowoczesny design z ciekawymi funkcjonalnościami. Pozwala on m.in. na regulowanie wysokości rusztu w zależności od potrzeb. Nie tylko sama konstrukcja może sprawiać, że nasz grill będzie wyglądał okazale. Niektóre urządzenia oprócz solidnej, stalowej budowy posiadają drewniane wykończenia, np. rączki pokrywy lub  półki boczne. Drewno malowane odpowiednimi środkami, tak samo jak stal może przez długi czas wyglądać ładnie i estetycznie. Takie rozwiązanie znajdziemy m.in. w ofercie firmy Landmann. Wśród grilli Floraland znajdziemy natomiast okazale wyglądające szerokie palenisko z ażurową pokrywą.

Nieważne czy okrągły, prostokątny, z dodatkami czy bez, grill węglowy zawsze stanowi dobrą inwestycję i ozdobę działki. Dobrze wybrany i dostosowany do potrzeb właścicieli będzie służył przez długie lata, a my ani przez moment nie pożałujemy jego kupna. W końcu dobry grill spełnia swoją rolę wtedy, gdy nie musimy o nim myśleć i zajmujemy się sobą i naszymi gośćmi.