JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Dom i ogród   Jaką kosiarkę elektryczną kupić?

Poradnik Eksperta > Dom i ogród > Jaką kosiarkę elektryczną kupić?

Jaką kosiarkę elektryczną kupić?

Kosiarka elektryczna to dobry wybór dla niewielkich i średnich ogródków czy podwórek, ponieważ operowanie nią jest ograniczone do długości przewodu zasilającego – wyjątkiem są modele z własnymi akumulatorami. Jeśli nie chcesz kupować spalinowej lub akumulatorowej, warto zainteresować się tym rozwiązaniem.

Kosiarka elektryczna – co trzeba o niej wiedzieć?

Kosiarki elektryczne można z grubsza podzielić na wyposażone w napęd lub bez niego. W pierwszym przypadku sterowanie jest znacznie wygodniejsze, ponieważ ogranicza się tylko do skręcania urządzeniem we właściwym kierunku, w drugim – należy dodatkowo pchać przed sobą kosiarkę. Modele bez napędu są lżejsze, ponieważ nie ma w nich ciężkiej przekładni kątowej. Inne kryterium podziału to akumulator – w przypadku kosiarki elektrycznej z akumulatorem nie ma ograniczenia w postaci długości kabla zasilającego. Ciekawym rozwiązaniem są kosiarki hybrydowe – mają one akumulator, ale gdy się wyczerpie, można je podłączyć do gniazdka i kontynuować pracę. W każdym przypadku o wydajności urządzenia decyduje silnik, a konkretnie – jego moc. Jest ona podawana w watach, a im więcej – tym bardziej efektywna praca. Najmocniejsze silniki to 2000 W, a standard to od 1400–1600 W.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie kosiarki elektrycznej?

Tak samo, jak przy wyborze kosiarek z innym rodzajem napędu, także i przy elektrycznych istotnym kryterium wyboru jest szerokość koszenia. Standardowa to 32–46 cm, jednak jeśli masz niewielki ogródek, gdzie znajdują się grządki czy rabaty z kwiatami, może być wymagana mniejsza, aby wygodnie manewrować – przy naprawdę niedużych powierzchniach lepiej postawić na podkaszarkę. Dobrze, aby kosiarka elektryczna miała regulowaną wysokość koszenia – kilkustopniowa jest wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym na dopasowanie urządzenia do różnego rodzaju powierzchni oraz dopasowanie do wysokości roślinności i pożądanych efektów. Jeśli nie lubisz bałaganu, postaw na kosiarki z koszem – jego pojemność waha się od 25 do 60 litrów, można więc wybrać właściwą dla swojego ogródka. Dzięki wygodnemu zebraniu skoszonej trawy i roślin nie musisz po koszeniu dodatkowo grabić obszaru pracy.

 

Którą kosiarkę elektryczną warto kupić?

Istnieje kilku producentów wyspecjalizowanych w produkcji kosiarek, na których modele warto postawić. Wybór jest bardzo duży i obejmuje urządzenia z różnymi konfiguracjami, dlatego nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej kosiarki dla siebie. Oto przykładowe kosiarki elektryczne:

NAC MEX34-E14-N – wyposażona jest w nowoczesny silnik o mocy 1400 W, który charakteryzuje się przede wszystkim bezawaryjnością i oszczędnością. Obudowa wykonana z solidnego tworzywa sztucznego to duży poziom trwałości i odporności na uszkodzenia. Wyposażona w silnik 1400 W, oferuje zakres szerokości koszenia 25–75 mm przy szerokości 340 mm. Zaopatrzona w kosz o pojemności 40 litrów

Kosiarka elektryczna NAC

GARDEN EXPERT G12 – kosiarka elektryczna z silnikiem o mocy 1200 W i koszem o pojemności 25 l z szerokością cięcia 32 cm oraz ustawianą wysokość cięcia – od 2.5 cm do 6.5 cm. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich ogrodów

Kosiarka Garden Expert

 

EINHELL GC-EM 1030 – kosiarka z silnikiem 1000 W, a z uwagi na wysoki moment obrotowy powinna poradzić sobie nawet z wysokimi zaroślami. Wysokość koszenia od 30 do 70 mm. Polecana do trawników do 300 m² powierzchni. Posiada przewód zasilający, który chroniony jest przed pęknięciem. Zastosowane sporych rozmiarów koła redukują nacisk na trawę i ułatwiają pracę, także w trudnym terenie. Pojemnik na trawę o pojemności 25 l oraz obudowa wykonane zostały z wysokiej jakości odpornego na uszkodzenia plastiku.


Kosiarka elektryczna Einhell