Czy warto zainteresować się myjką ciśnieniową?

Czyszczenie trudno dostępnych miejsc i nierównych powierzchni mebli ogrodowych, schodów czy auta może przyprawić o ból głowy każdego perfekcjonistę. Co masz zrobić, aby bez zużycia hektolitrów wody i ogromnego wysiłku wyczyścić sprzęt ogrodowy lub samochód na błysk? Warto, byś zastanowił się nad inwestycją w myjkę ciśnieniową, dzięki której rutynowe sprzątanie
stanie się dla Ciebie czystą przyjemnością.

 


Zalety korzystania z myjki ciśnieniowej

 

Wszystkie myjki, popularnie zwane "karcherami", są bardzo proste w obsłudze. Pierwsze użycie nie stanowi żadnego problemu . Obsługa niczym nie różni się od korzystania z myjni samoobsługowej, a przyznasz pewne, że to łatwizna! Kupując myjkę, dobrze jest zastanów się do czego jeszcze, oprócz mycia samochodu będzie mogła Ci posłużyć. Czyszczenie schodów, mebli ogrodowych i wielu innych powierzchni, których mycie dotychczas sprawiało same trudności to tylko kilka pomysłów na wykorzystanie myjki ciśnieniowej. Używanie myjki ciśnieniowej przyniesie same korzyści. Wysokie ciśnienie, regulowane poprzez dobór końcówek i dostosowanie mocy, oszczędza nie tylko wysiłku, ale również zużycie detergentów, jeśli ich używasz. Myjki ogrodowe pomogą nam pozbyć się zabrudzeń także z trudno dostępnych miejsc – ich funkcjonalność jest więc nieograniczona, a dodatkowe efekty można uzyskać, dobierając odpowiednie akcesoria. Wysokie ciśnienie zapewnia też oszczędność wody – w porównaniu z wężem ogrodowym, w którym ciśnienie jest nawet kilkadziesiąt razy mniejsze, jej zużycie maleje do nieporównywalnych rozmiarów.

 

 

Akcesoria do myjki ciśnieniowej

 

Akcesoria do myjki ciśnieniowej nie tylko ułatwiają pracę, ale także sprawiają, że mycie jest dużo bardziej skuteczne. Dopasowanie odpowiedniego wyposażenia do rodzaju zabrudzenia czy mytej powierzchni da Ci niemalże pewność, że uda się pozbyć brudu. A wybór dodatków jest ogromny – lance i końcówki umożliwiające nam regulację szerokości strumienia (im strumień węższy, tym siła wody większa), szczoteczki do szorowania lub czyszczenia powierzchni płaskich, czy środki do mycia odpowiednich plam, przeznaczone dla urządzeń wyposażonych w pojemnik na detergent. Przy zakupie warto zwrócić również uwagę, czy produkt automatyczne podgrzewa wodę. Nie każda myjka dysponuje takim systemem w podstawowej wersji, a niewątpliwie, chociażby podczas mycia samochodu, jest to jedna z najbardziej przydatnych funkcji.

 

Jaką myjkę wybrać?


Wybierając myjkę, należy przede wszystkim zadać sobie pytanie jak będzie wyglądało używanie jej w Twoim przypadku. Rodzaje urządzeń dzielimy na trzy klasy: podstawową, średnią i wyższą. Jak łatwo się domyślić, analogicznie do wydajności urządzenia, rośnie również jego cena. Tania myjka wysokociśnieniowa, zazwyczaj z podstawowym wyposażeniem, generująca ciśnienie około 10 mPa, idealnie nadaje się do drobnych prac wokół domu, czy umycia samochodu. Jest prosta w obsłudze, można dokupić do niej wiele dodatków, a oprócz tego jest lekka i można dotrzeć z nią dosłownie wszędzie.

Myjki ciśnieniowe Karcher, NAC i myjki wysokociśnieniowe Fieldmann to właśnie urządzenia, dzięki którym nawet amator poradzi sobie z każdym ogrodowym wyzwaniem. Podstawowa wersja domowej myjki ciśnieniowej zapewni najpotrzebniejsze funkcje. Zakupu dodatkowych akcesoriów najlepiej dokonać po kilku użyciach – będzie wtedy wiadomo czego jeszcze brakuje i w konsekwencji dostosujemy ofertę do naszych potrzeb. W klasie średniej swoje produkty oferuje m.in. również firma Karcher - sprzęt tej kategorii będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli mamy zamiar używać go często i zwalczać niewygodne zabrudzenia. Myjki tego rodzaju posiadają bogatsze wyposażenie, mocniejsze wykończenie komponentów oraz systemy zwiększające efektywność pracy, jak chłodzenie silnika czy dozowanie detergentów. Dysponują również silnikami o większej mocy, co wpływa na większe ciśnienie wody i długie działanie na wysokich obrotach.Produkty najwyższej klasy są już bardzo wydajne maszyny do każdego typu prac. Będą niezastąpione w przypadku zapotrzebowania na urządzenia nie tylko do mycia samochodu, ale do częstego czyszczenia dużych i trudnych powierzchni. Silniki spalinowe, bęben do zawijania węża, ciśnienie wody dochodzące nawet do 20 mPa - to w pełni profesjonalny sprzęt, z którym należy obcować ostrożnie i docenić jego moc. Możliwy jest wybór silników pracujących zarówno na benzynę, jak i olej napędowy, przy czym należy pamiętać, że tak jak w przypadku silników samochodowych, te drugie są bardziej oszczędne.