JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Konsole i gry   FIFA 19 – zobacz, co powinien wiedzieć o niej każdy fan serii

FIFA 19 – zobacz, co powinien wiedzieć o niej każdy fan serii

Najnowsza FIFA, tym razem z numerem 19 trafi do sprzedaży już 28 września. To będzie prawdziwa gratka zarówno dla miłośników e-piłki nożnej i weteranów serii, jak i dla nowych graczy, którzy wcześniej do czynienia z FIFĄ i grami piłkarskimi. Premiera już niebawem, a tymczasem podsumujemy wszystkie informacje. Zobacz, co powinien wiedzieć każdy fan FIFI 19 przed zakupem.

Nowa „stara” dobra FIFA

 

Gry piłkarskie można kochać lub nienawidzić, a serii FIFA  od zawsze zarzuca się wtórność. Najwierniejsi weterani marki lubią to, że każda kolejna odsłona jest niemal tą samą grą, którą pamiętają, jednak z drobnymi usprawnieniami i aktualizują składów. Inni gracze zarzucają EA Sports brak odwagi i kreatywności. Jak jest tym razem? Najnowsza FIFA prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie – grafika została jeszcze bardziej dopieszczona, a piłkarze zyskali całą gamę nowych animacji. Standardowo zaktualizowano składy i dodano dalsze losy bohaterów w Trybie Kariery, który od FIFY 17 wzbogacił się o całkiem interesującą fabułę i przerywniki filmowe. To zmiany, których wszyscy mogli się spodziewać. Tym razem jednak EA Sports bardziej przyłożyło się do zmian i stawia na nowości. Dodane tryby i usprawnienia z pewnością przypadną do gustu miłośnikom serii… i nie tylko im.  

 

fifa 19


Sprawdź naszą ofertę FIFA 19!

 

Liga Mistrzów i Liga Europy w FIFIE 19

 

Dostęp do nowych rozgrywek ligowych w nowej FIFIE z pewnością zadowoli miliony fanów elektronicznej piłki nożnej. Przez lata to był główny atut konkurencyjnej produkcji Konami. Jednak UEFA potwierdziła w połowie tego roku, że współpraca z Japończykami dobiegła końca. To była okazja dla EA Sports, które nabyło prawa do Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

 

FIFA 19 – nowy tryb bez żadnych zasad!  

 

Najnowsze gameplaye pokazały nam nowy, całkiem interesujący tryb, który wprowadza powiew świeżości do serii. To tryb, w którym rozgrywamy mecz bez żadnych zasad. Nie ma kartek za faule, nie ma spalonych i przerywania gry. Wyobraź sobie, że sędzia nie dojechał na mecz, a zawodnicy mogą cieszyć się pełną swobodą. To jednocześnie dobra zabawa i nauka strzelania bramek. Na taki tryb czekało zapewne wielu z nas. Mecze są teraz szybsze, dynamiczne i pełne efektownych wślizgów i akcji, które nie miałby racji bytu w „normalnym” meczu piłkarskim z sędzią. Ten nie pokaże już kartki po brutalnym faulu czy spalonym, co daje wiele możliwości i okazji – w tym do planowania taktyk i nauki nowych zagrań.

 

Jest to oczywiście jedynie miły dodatek do „prawdziwych meczów” i EA Sports nie zmusza graczy do takiej zabawy. Trzeba jednak przyznać, że tryb „Free” zapowiada się ciekawie.

 

fifa 19 edycja mistrzowska


Sprawdź naszą ofertę FIFA 19!

 

Usprawnienia i zmiany w mechanice gry

EA Sports dba o swoich wiernych fanów i wie, że FIFA to marka, która jest kochana przez graczy na całym świecie. Ci często zgłaszali błędy i uwagi przy FIFIE 18, które tym razem zostały wysłuchane. Nowa część oferuje wyeliminowanie większych i mniejszych usterek. Czekają na nas też zmiany w mechanice rozgrywki.

 

Najważniejsze zmiany w mechanice to m.in.:

  • Nowy widok kamery przy wybijaniu piłki przez bramkarza – w poprzednich odsłonach widok z kamery zawsze zdradzał, który z piłkarzy dostanie piłkę podaną od bramkarza. FIFA 19 kończy z tym i oddala pole widzenia.
  • Szary kursor pokaże następnego zawodnika – jeśli i Tobie zdarzyło się, że w sytuacji podbramkowej przełączałeś się na złego obrońcę, a to skutkowało utratą bramki, z pewnością zadowoli Cię fakt, że FIFA 19 wprowadza dodatkowy szary kursor, który pojawi się po wciśnięciu odpowiedniego klawisza. Dzięki temu już nigdy nie zmienisz się w złego zawodnika. To niby niewielka, ale za to bardzo usprawniająca rozgrywkę zmiana.
  • Bramkarze nie zawsze złapie piłkę – w poprzednich odsłonach FIFY bramkarz zawsze łapał w ręce piłkę podaną przez swojego zawodnika. To był dobry sposób na przedłużenie rozgrywki i cofnięcie zawodników na swoje pola. W FIFIE 19 nie zawsze tak będzie i coraz częściej będziemy widzieli bramkarzy, który przyjmuje piłkę na nogę i wychodzą z linii bramkowej. To ukłon w stronę realizmu.

 

FIFA 19 – kup swoją wersję przedpremierowo w Media Expert

 

Czekasz na nową odsłonę FIFY? Premiera już za kilka dni – 28 września. Gra będzie dostępna na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 3, Xbox 360 i PC. Jeśli zamówisz swój egzemplarz Edycji Mistrzowskiej przedpremierowo, grę otrzymasz 3 dni wcześniej, razem z ciekawymi dodatkami: do 20 dużych złotych paczek FUT, piłkarzem UEFA Champions League do wyboru, wypożyczonym Cristiano Ronaldo i Naymarem Jr na 7 meczów FUT i wyjątkowymi strojami FUT.

 

Przedpremierowa Edycja Standardowa zawiera z kolei 5 dużych złotych paczek FUT, wypożyczonego Cristiano Ronaldo na 7 meczów FUT i wyjątkowe stroje FUT, zaprojektowane przez twórców muzyki do gry.

 

fifa 19 preorder


Sprawdź naszą ofertę FIFA 19!