JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Sport i rekreacja   Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni?

Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni?

Kształtne i jędrne pośladki oraz ładna talia i biust świetnie się prezentują w bikini. „Kaloryfer” na brzuchu też robi duże wrażenie wśród plażowiczów. Nawet jednak, jeśli to nie jest dla kogoś najważniejsze, warto – jeszcze przed urlopem – po prostu zadbać nieco o formę i „rozruszać” mięśnie. Dla tych, którzy nie lubią albo nie mają czasu chodzić na siłownię, najlepszym rozwiązaniem jest trenowanie w domu. Najprostszy, ale i dość uniwersalny zarazem sprzęt niezbędny do podjęcia takiego wyzwania, można nabyć za całkiem nieduże pieniądze.

Steppery, twistery, hantle, piłki, gumy do ćwiczeń, drążki, kołyski, a nawet orbitreki czy stacjonarne rowery treningowe to sprzęt na tyle mały, że zazwyczaj można pozwolić sobie na trzymanie i używanie go w domu – nawet, jeżeli nie ma się zaaranżowanej domowej siłowni czy innego specjalnego pomieszczenia do ćwiczeń. Oto kilka propozycji wartych uwagi…

„Domowy” sprzęt i ćwiczenia najbardziej lubiane przez panie

Piłki

Prosty i stosunkowo niedrogi sprzęt do treningu gimnastycznego, aerobowego i korekcyjnego. Podstawowe modele to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, te bardziej zaawansowane, wielofunkcyjne kosztują nieco więcej. Przy pomocy którego można robić wiele ćwiczeń rozwijających lub wzmacniających różne partie ciała, pięknie rzeźbiących sylwetkę (między innymi brzuch, ramiona, nogi), a także dzięki któremu uelastycznia się stawy, poprawia równowagę i koryguje postawę ciała. Dmuchana piłka gimnastyczna dla dorosłych wykonana jest zazwyczaj z PVC, ale dostępne są również piłki nienadmuchiwane, wykonane z innego tworzywa. Z piłkami mogą ćwiczyć osoby o masie ciała nawet do 300 kilogramów i średnim wzroście mniej więcej 160 - 180 centymetrów. Piłki są idealne do „domowej siłowni”, bo jest to sprzęt uniwersalny. Służy do ćwiczeń, relaksu, a niejednokrotnie także, jako zamiennik krzesła przy biurku, który doskonale wymusza prostowanie pleców.


piłki gimnastyczne

Twistery

Twister, czyli coś na uda, biodra, pośladki, talię i brzuch. Jeden z ulubionych przyrządów typu fitness pań, którym zależy na zgrabnej sylwetce. Ten niepozorny, niewielki sprzęt potrafi wiele zdziałać, a do tego trening na nim jest niezwykle przyjemny, bo podczas wykonywania ćwiczeń modelujących brzuch, pupę, wyszczuplających talię czy wysmuklających nogi, spala się kalorie, czerpiąc jednocześnie korzyści wynikające z masażu stóp i pobudzania krążenia – dzięki odpowiednio zaprojektowanym wypustkom i wbudowanym w urządzenie magnesom. Twistery doskonale sprawdzają się w warunkach domowych. Zajmują niewiele miejsca, a do tego można na nich ćwiczyć w trakcie wykonywania innych czynności, choćby oglądania telewizji. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w gumowe linki z uchwytami, aby móc włączyć do treningu ewentualnie także ramiona. Twister kosztuje tylko kilkadziesiąt złotych.


twister

Steppery

Podobną popularnością (jak twistery) wśród pań cieszą się także steppery. To nieco droższy sprzęt (mniej więcej 150 – 350 złotych), ale również niezbędny w „domowej siłowni”, bo wspaniale kształtuje linię bioder, pośladków i ud oraz wzmacnia mięśnie brzucha. Dzięki treningowi z wykorzystaniem takiego urządzenia skutecznie redukuje się zbędną tkankę tłuszczową w najbardziej „newralgicznych” miejscach i wzmacnia jednocześnie masę mięśniową dolnych partii ciała. Regulacja wysokości i oporu stopni steppera pozwala dobierać „intensywność” treningu do własnych potrzeb i możliwości, a wbudowany w niego licznik kontrolować liczbę i efektywność wykonywanych ćwiczeń. Steppery mogą być proste lub skrętne, co nieco zmienia charakter ćwiczeń. Dodatkowo, niektóre z modeli wyposażone są także w gumowe linki przeznaczone do ćwiczeń mięśni rąk lub ruchome drążki.stepper ćwiczenia

Stepy

To jedna z podstawowych pomocy w aerobiku, również tym ćwiczonym w domu. Step pozwala skupiać się w ćwiczeniach przede wszystkim na nogach i pośladach, a także poprawiać koordynację ruchową i ogólną kondycję fizyczną. Poprzez rytmiczne wchodzenie i schodzenie ze stopnia (który notabene może mieć regulowaną wysokość) szybko rzeźbi się pupę, uda i łydki. Przyrząd zajmuje niewiele miejsca – mieści się pod łóżkiem lub szafą. Zależnie od modelu, kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.


Sprawdź naszą ofertę sprzętu na siłownię!


stepy

Sprzęt do ćwiczeń w domu najchętniej wybierany przez panów

Drążki do ćwiczeń

To jedne z najprostszych, a jednocześnie niezwykle skutecznych, pomocy treningowych, które idealnie nadają się do zamontowania i wykorzystywania w domu. Rozporowe drążki drzwiowe, jak sama nazwa wskazuje, mocuje się w futrynie drzwi. Montaż jest bardzo prosty i nie wymaga zazwyczaj żadnych narzędzi czy szczególnych umiejętności technicznych. Co ważne, ten – wykonany ze stali - przyrząd do ćwiczeń montuje się bez naruszania konstrukcji futryny (jego metalowe, ostre końcówki zabezpieczone są specjalnymi zatyczkami) - można go też łatwo w każdej chwili zdjąć i na przykład umieścić w innych drzwiach. Drążek do ćwiczeń pozwala (poprzez podciąganie się na nim, które ułatwia specjalna pianka zapobiegająca ześlizgiwaniu się dłoni z drążka) szybko wzmocnić barki, ramiona, mięśnie pleców, a także klatki piersiowej. Przeznaczony jest dla osób o masie ciała do 100 – 135 kilogramów. Koszt tego rodzaju sprzętu to zaledwie kilkadziesiąt złotych.

drążek do ćwiczeń

Hantle i sztangielki

To klasyka domowej siłowni, wspomagająca trening górnych partii ciała. Można je kupić pojedynczo lub w zestawach, dobierając odpowiednio do własnych potrzeb ich wagę (zazwyczaj jest to od pół do kilku kilogramów). Zależnie od modelu, hantle i sztangielki mogą być wykonane z metalu, winylu lub na przykład neoprenu wypełnionego piaskiem i mieć różne kształty. Ich koszt waha się w granicach od kilku do nawet kilkuset złotych.

 

hantle


Sprawdź naszą ofertę sprzętu na siłownię!