JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Komputery i tablety   Tablet dla studenta - jaki wybrać?

Tablet dla studenta - jaki wybrać?

Za pasem październik. Niebawem studenci ruszą w pościg za upragnionym wykształceniem. Aby nauka szła sprawniej wielu studentów inwestuje w sprzęt, który pomoże z pomyślnym zaliczeniu egzaminów. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem talbeta, który docelowo ma służyć studentowi – koniecznie przeczytaj ten artykuł. Ciężki i często nieporęczny laptop, może przysporzyć Ci kłopotu na wykładach i zaliczeniach. Zakup tabletu to rozważna decyzja. Szeroki wybór talbetów na rynku może zmusić Cię do zadania sobie pytania: „Jaki tablet powinienem wybrać?”. Postaw na najlepszą pozycję dla siebie i przy wyborze, zwróć uwagę na poniższe kryteria.

 

System operacyjny

iOS od firmy Apple jest stosunkowo uniwersalnym systemem. Z pewnością zaspokoi Twoje potrzeby w zakresie tworzenia dokumentów, przeglądania internetu lub też rozrywki, która przecież Ci się należy. Odpowiednikiem, który nie pozostaje w tyle jest system Android. Specyfikacja systemowa na tabletach niewiele różni się od siebie, jednak cena za urządzenie oparte na Androidzie jest często kilkakrotnie mniejsza.
Oba systemy posiadają szeroki wybór aplikacji, które mogą pomóc Ci w nauce. Sklep Google i App Store oferują podobne aplikacje. Na obu platformach bezproblemowo stworzysz arkusz kalkulacyjny lub dokument, który pomoże Ci zaliczyć semestr.


Sprawdź naszą ofertę tabletów!

Akulumator

Czas pracy jest istotnym elementem działania tableta, jak i innych urządzeń mobilnych. Stojąc przed wyborem tableta na studia lub do szkoły, warto pamiętać, ile czasu musimy spędzić w ławce. Czasami zajęcia trwają cały dzień. Niewątpliwie będziesz potrzebował akumulatora, który wytrzyma co najmniej kilka godzin pracy. Teoretycznie, im większa pojemość akumulatora, tym na dłużej pracy przy tablecie możemy sobie pozwolić. Pojemności baterii nie są jedynym wskaźnikiem żywotności naszego urządzenia. Warto pamiętać, że na czas pracy sprzętu wpływają także czynniki, takie jak rozdzielczość ekranu lub obciążenie aplikacji oraz włączonych modułów.

Aparat oraz kamerka

Aparat fotograficzny w tablecie służy głównie do połączeń video z najbliższymi. Z tego tytułu, część tabletów posiada wyłącznie przednią kamerę.  Przy wyborze sprzętu pamiętaj, że jednak i tylnia kamera może okazać się niezbędna. Skanowanie dokumentów, czy robienie zdjęć na wykładach przednią kamerą może być uciążliwe. Tablet nie jest jednak sprzętem dedykowanym to uchwycania rzeczy aparatem. Przy zakupie nie spodziewajmy się kosmicznej ilości megapikseli w naszym aparacie.

Przekątna wyświetlacza

Dla wielu użytkowników tabletów to kluczowe kryterium, które jest brane pod uwagę przy zakupie. Małe tablety są głównie przeznaczone do czytania PDFów lub przeglądania Internetu. Tablety z większą przekątną wyświetlacza bardzo dobrze spisują się przy tworzeniu różnych treści. Arkusze kalkulacyjne, dokumenty pisane, a nawet grafika na dużej rozdzielczości będą dosłownie tworzyć się z przyjemnością. Jeżeli zamierzasz tworzyć – skorzystaj z dużej przekątnej. Gdy Twoim głównym zajęciem będzie przeglądanie treści – wybierz mniejszy, ale bardziej poręczny ekran. Przekątne obecnych tabletów wahają się w granicach 7-10.1 cali.
 

Rozszerzenia do urządzenia

Rynek tabletów w ostatnich latach dosłownie zrewolucjonizował. Jeszcze kilka lat temu, akcesoria, wykluczając obudowy ochronne, były trudno dostępne. Dziś możesz rozszerzyć pojemność swojego tableta, podpiąć klawiaturę lub myszkę, zwiększyć pojemność baterii a nawet zduplikować obraz na drugim ekranie. Kupując tablet, zwróć uwagę na obecność złącza USB, slot dla karty microSD oraz złącze HDMI. Jeśli Twój faworyt nie posiada ostatniego złącza (HDMI) – nie martw się. Producenci coraz częściej decydują się na rozwiązania bezprzewodowe. Tablet to atrakcyjna inwestycja, która opłaci się każdemu studentowi. Przed zakupem oszacuj, do jakich zadań będzie służył Ci tablet. To zdecydowanie pomoże Ci dokonać wyboru. Miłej nauki z nowoczesną technologią!