JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Okazjonalne   Prezent dla dziecka pod choinkę

Prezent dla dziecka pod choinkę

Każdy z nas, wcielając się w okolicy świąt Bożego Narodzenia w Świętego Mikołaja (lub – w niektórych rejonach kraju – w Gwiazdora, Dzieciątko czy Dziadka Mroza), chciałby odegrać tę rolę jak najlepiej. Cel? Wywołać na buzi obdarowywanego dziecka uśmiech, który zostanie tam na dłużej. Wbrew pozorom nie jest jednak łatwo wybrać trafione prezenty dla dzieci – to prawdziwa sztuka, która wymaga dokładnego namysłu. By ci to ułatwić, podpowiadamy kilka pomysłów na prezenty na święta dla najmłodszych!

Prezenty na święta dla małych dzieci

 

Może się wydawać, że wybór prezentu dla dziecka przed 3. rokiem życia to żaden problem – wystarczy wybrać zabawkę odpowiednią (według etykiety) do jego wieku i po sprawie. Kwestia ta jest jednak bardziej skomplikowana. Prezenty pod choinkę dla maluchów powinny bowiem nie tylko bawić, ale i uczyć – trafiają przecież do obdarowanego w okresie jego najbardziej intensywnego rozwoju. Warto więc zwrócić uwagę, by podarunek dostarczał dziecku wielu bodźców i rozwijał u niego różne sprawności.

 

Trafionym pomysłem na prezent dla maluszków są maty edukacyjne. Najlepiej wybrać taką, którą można modyfikować i dostosowywać do kolejnych etapów rozwoju dziecka – np. matę edukacyjną TINY LOVE 1-2-3 Rosnę! To urządzenie, które może towarzyszyć dziecku na kolejnych etapach rozwoju: od pozycji leżącej po stojącą. Jest bardzo prosta do złożenia i rozłożenia, i posiada 10 różnych funkcji zabawy, które stymulują zmysły dziecka i rozwijają jego zdolności motoryczne. W zestawie znajdują się urocze maskotki zwierzątek (m.in. żaba i zebra) oraz poduszka dla „czasu dla brzuszka”, pomagająca w stopniowym podnoszeniu się.

prezent dla dziecka

 

Jako prezenty na święta dla najmłodszych dzieci, świetnie sprawdzają się także karuzele i pozytywki do zawieszenia nad łóżeczkiem. Dzięki spokojnie obracającym się figurkom i dźwiękom kołysanki, dziecko nie tylko wycisza się i uspokaja, ale też rozwija swoją koordynację wzrokowo-słuchową. W tej kategorii godna polecenia jest na pewno Karuzela Wiosenna Łąka CANPOL BABIES. Posiada aż 6 różnych melodii kołysanek i funkcję regulacji głośności. Figurki, które zostały na niej zawieszone, można później zdemontować i używać samodzielnie w charakterze grzechotki lub gryzaka.

 

Prezenty na święta dla starszych dzieci

 

Świąteczne prezenty dla starszych dzieci to sprawa nieco bardziej skomplikowana – także dlatego, że każde z dzieci ma własne upodobania i zainteresowania, które należy wziąć pod uwagę. Inny będzie bowiem idealny prezent dla pięciolatki, a inny prezent dla dziesięciolatka. Zanim więc wyruszysz na poszukiwania, koniecznie wybadaj teren i porozmawiaj z rodzicami obdarowywanego dziecka. Co najbardziej je interesuje? Co lubi? Jakie są jego ulubione bajki? W ten sposób łatwiej będzie ci wybrać coś, co naprawdę sprawi mu radość.

 

Wybierając prezenty dla dzieci do 10. roku życia, możesz wciąż śmiało stawiać na dostosowane do ich wieku zabawki edukacyjne. Dużo radości może przynieść im np. zabawka FISHER PRICE Żabka, która dzięki rozsuwanej miarce zachęca dzieci do dokładnego poznawania i mierzenia obiektów w otaczającym je środowisku, a także uczy liczyć do pięćdziesięciu. Dzieciom z zerówki i początkowych klas szkoły podstawowej na pewno spodoba się gra edukacyjna OSMO Coding Jam. To innowacyjna zabawka, która poprzez zabawę z dźwiękami wprowadza dzieci w świat programowania – a to na pewno zaprocentuje w przyszłości.

prezent pod choinkę

 

Hitem tego sezonu okazują się również droidy, takie jak Droid Sphero Ollie. To sterowane przy pomocy specjalnych aplikacji na tablet lub smartfona mini-roboty, które „na polecenie” właściciela mogą wykonywać przeróżne ewolucje i sztuczki. Ollie może poruszać się z prędkością do 22 km/h, wykręcając bączki, drifty i podskoki – nawet do 30. metrów od urządzenia sterującego. Dzięki cylindrycznej budowie jest niezwykle zwinny, a materiały, z których został wykonany, zapewniają mu trwałość i wytrzymałość.

 

Wszystkim obdarowanym i obdarowującym życzymy radosnych świąt Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze! Niech świąteczne prezenty przyniosą wam wszystkim mnóstwo satysfakcji!