JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Rowery i skutery   Jaki kupić rower damski do 1000 zł?

Jaki kupić rower damski do 1000 zł?

 

Ilość pieniędzy wymieniona w tytule jest wystarczająca do tego, aby wybrać spośród wielu propozycji różnych producentów. W dodatku, o zróżnicowanym wyglądzie i wyposażeniu. Z łatwością można więc dobrać wymarzony rower do swojego charakteru i potrzeb.
Damskie rowery w dzisiejszych czasach to nie tylko pojazdy o charakterystycznym kształcie ramy. Różnice sięgają dużo dalej i powodują, że naprawdę jest w czym wybierać. Oczywiście, wciąż można wybierać spośród klasycznych modeli, ale warto spojrzeć na ofertę nieco szerzej. I odkryć różnorodność jaka oferują producenci.


Już nie tylko „damka”

 

Charakterystyczny, skośny kształt ramy klasycznej „damki”, zastąpiło coś innego. Klasyczny styl, tzw. holenderki, który opanował rynek dobrych kilka lat temu. Rower holenderka bowiem to inaczej popularny rower miejski! I w założonym przedziale cenowym znajdziemy naprawdę sporo modeli, które różnią się podstawowymi parametrami, takimi jak np. wielkość, i detalami, takimi jak: kolor roweru czy rodzaj kierownicy rowerowej. Największą ich zaletą jest uniwersalność. Nadają się zarówno do poruszania po mieście, jak i do wypraw rowerowych. Funkcjonalność, duża liczba modeli i sprawne łączenie zastosowań miejskich z rekreacyjnymi, czyni te stosunkowo tanie rowery damskie (cały czas poruszamy się w kwocie do 1000 zł) bardzo rozsądną opcją.

 

Do konkretnych celów

 

Tutaj przyda się sprzęt dostosowany do potrzeby. Jeżeli planujesz traktować pojazd jako impuls do poznawania świata, wówczas warto spojrzeć na rowery damskie turystyczne. Wyróżniają się one przede wszystkim dużymi kołami, które ułatwiają jazdę. Znajdują się w nich także praktyczne dodatki, które pozwalają na wygodne podróżowanie: błotniki, bagażniki i inne udogodnienia, o których piszemy poniżej.

 

Praktyczna i romantyczna

 

Najbardziej potrzebne i najczęściej spotykane udogodnienia, które występują w rowerach damskich: niezależnie od tego czy to rowery młodzieżowe damskie, rowery turystyczne czy holenderki to możliwość wyboru spośród wielu wariantów kolorystycznych, co pozwoli lepiej dopasować rower do swojej osobowości. Modne pastele, klasyczne czernie i biele, albo wściekły fiolet – dla każdego coś miłego. Częstym dodatkiem jest też bagażnik rowery, który umożliwia przewożenie różnych rzeczy, jak i też często stanowi bazę do montażu fotelika dziecięcego. Warto też wspomnieć o częściowej lub pełnej osłonie łańcucha, co pomaga chronić przed wkręceniem materiału sukienki w mechanizm napędowy. Innym nieodzownym dodatkiem na pewno będzie też koszyk rowerowy. Trudno wyobrazić sobie bez niego jakikolwiek piknik czy zakupy w pobliskim sklepie. Nawet jeśli nie jest dostarczany razem z rowerem, można dokupić go osobno i zamontować na kierownicy. Warto też zwrócić uwagę na to, czy rower posiada błotniki, które przy jeździe po grząskim terenie, błocie czy kałużach okazują się być nieocenione. Te z pozoru drobne rzeczy potrafią sprawić, że jazda na rowerze to czysta przyjemność.

 

Rowery miejskie cenione przez nasze Klientki: 


Podsumowanie


Mając do dyspozycji 1000 zł możesz śmiało wyruszać na kupno damskiego roweru. Jest to kwota wystraczająca, aby zapoznać się z szeroką gamą modeli oferowanych przez różnych producentów i wybrać rower, który idealnie spełnia Twoje wymagania. Na miłośniczki jazdy rowerowej czekają różne rodzaje pojazdów pasujące do różnych zastosowań. Nieważne zatem, czy stawiaszna uniwersalność czy na klasykę – za założoną kwotę z pewnością znajdziesz coś dla siebie.