JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Telefony i Smartfony   Jakie akcesoria samochodowe kupić?

Jakie akcesoria samochodowe kupić?

Lato sprzyja podróżom, choć wielu z nas spędza w aucie wiele godzin w ciągu całego roku. Dojazdy do pracy, służbowe delegacje, zakupy… Jak ułatwić i usprawnić sobie ten czas? Wystarczy kilka przydatnych gadżetów! 

 

 

Nawigacja samochodowa


Nie musisz jeździć w dalekie trasy, aby korzystać z nawigacji. Częste remonty i przebudowy dróg miejskich mogą uprzykrzyć życie nawet tym kierowcom, którzy znają miejskie zakamarki. Najczęściej urządzenia montuje się na przedniej szybie, dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę na przekątną ekranu. Dobrze jest zachować zdrowy rozsądek pomiędzy widocznością drogi, a czytelnością mapy. Zbyt duże urządzenie może zasłaniać nam widok, a to nie jest ani komfortowe, ani bezpieczne. Porównaj jasność ekranu oferowaną przez poszczególne modele – im jaśniej, tym widoczniejsze będą mapy w pełnym słońcu. Bardzo wygodne są nawigacje oferujące ekran dotykowy. Wprowadzenie docelowego adresu zajmuje mało czasu i postój na światłach spokojnie nam w tym celu wystarczy. Na rynku dostępne są modele oferujące wiele dodatkowych funkcji, jak chociażby transmiter FM czy przeglądarka zdjęć i filmów.

 


Ładowarka samochodowa

 

W dobie smartfonów, ładowarka samochodowa to chyba podstawowe wyposażenie większości kierowców. Specjalnie nie różnią się one między sobą, poza wysokością napięcia, które przekłada się na szybkość ładowania oraz ilością wejść USB. Ładowarki 9V oferują ładowanie w trybie Fast Charge, co naprawdę ułatwia życie, jeśli musimy szybko naładować swoje urządzenie. Dodatkowe wejścia USB przydają się, gdy musimy podłączyć więcej, niż jedno urządzenie. Dzięki nim możemy jednocześnie ładować telefon, nawigacje i choćby powebanka, jeśli dysponujemy dodatkowymi dwoma slotami.


Zestaw głośnomówiący


To naprawdę pomocny gadżet. Jazda z telefonem przy uchu jest niebezpieczna i karana mandatem. Słuchawka lub urządzenie stacjonarne nie wymaga naszej obsługi, nie musimy operować nawet operować smartfonem. Większość modeli oferuje wybieranie głosowe, podobnie jest z odbieraniem i kończeniem połączeń. Mając zestaw głośnomówiący, umożliwiasz sobie rozmowę telefoniczną bez reperkusji. Masz wolne obydwie ręce, co szczególnie przydaje się podczas jazdy miejskiej. Co więcej, wiele modeli oferuje jednocześnie pełnienie funkcji transmitera FM, co przydatne jest, jeśli nasz samochód nie posiada radia z czytnikiem USB.

 

 

Jak widzisz, bardzo łatwo można uzupełnić wyposażenie swojego samochodu, wybierając odpowiednie akcesoria, przytoczone częściowo tutaj. Na rynku znajduje się również szereg uchwytów, złącz i organizerów. Pamiętaj o najważnieszym elemencie wyposażenia - apteczce, dzięki której możesz uratować życie swoje, swoich bliskich lub innego użytkownika drogi.