JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Telefony i Smartfony   Jakie gadżety turystyczne kupić?

Jakie gadżety turystyczne kupić?

Wakacje sprzyjają wyjazdom, a na każdą eskapadę powinniśmy być odpowiednio przygotowani. Tym bardziej, że nie rozpieszcza nas pogoda, a co za tym idzie, istnieje ryzyko spędzania czasu w namiocie lub pokoju hotelowym. Jak zapewnić sobie stały dostęp do rozrywki? O tym poniżej.

 

 

Powerbank

 

Wielu z nas nie wyobraża sobie już wyjazdu gdziekolwiek bez powerbanka. To must have każdej aktywnej osoby. Aktualne modele oferują pojemność nawet 11000 mAh, co umożliwia ładowanie telefonu czterokrotnie. Ładować za pośrednictwem powerbanka możesz smartfona, tablet i wszystkie małe urządzenia, które ładowane są za pośrednictwem kabla USB – router mobilny również!  Oznacza to, że za pośrednictwem powerbanka i tableta jesteś w stanie zorganizować sobie całodniowy seans ulubionego serialu w namiocie, chowając się przed deszczem.

 

 

Router mobilny


Idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie lubi rozstań z Internetem. Nie lubi, bądź nie może sobie na nie pozwolić. Router mobilny przyda się w warunkach, w których trudno o Internet. Oczywiście, polecamy odpoczynek bez dostępu do skrzynki pocztowej, ale cóż… takie czasy! Najbardziej przydatne okażą się te urządzenia, które umożliwiają korzystanie z wszystkich pasm 3G i przy okazji będą umożliwiały odbiór w technologii 3G. Rozróżniamy trzy rodzaje routerów:

- USB, które obsłużyć mogą jedno urządzenie, do którego są podłączone
- routery z baterią, które mogą obsłużyć kilkanaście urządzeń jednocześnie, a nawet spełnić funkcję powerbanka
- USB z WiFi, najmniej popularne w Polsce – podłączone do jednego urządzenia, ale umożliwiając podłączenie do nich innych urządzeń za pomocą WiFi

Router 3G i LTE w naszej ofercie >>

Głośnik mobilny


Nie sposób nie zauważyć, że wszystko podąża ku mobilności. Powód jest jeden – wygoda. Urządzenia mobilne są kompaktowe i umożliwiają korzystanie z nich bez podłączenia do prądu sieciowego. Podobnie jest z głośnikami mobilnymi, które rozbrzmiewają w parkach, na plażach i kempingach. Dostępnych modeli jest naprawdę dużo i na pewno każdy znajdzie odpowiedni głośnik dla siebie. Możesz wybrać głośnik umożliwiający połączenie bluetooth z Twoim telefonem lub taki, który umożliwia odtwarzanie muzyki z karty microSD, portu USB lub złącza Jack. Połączenie bez udziału bluetooth na pewno jest korzystniejsze ze względu na mniejsze zużycie baterii. Nie brakuje również głośników parowanych za pośrednictwem WiFi, choć jest to rozwiązanie, które sporo kosztuje. Większość urządzeń ma wbudowany mikrofon, co umożliwia wykorzystywanie go jako zestawu głośnomówiącego. Zwróć uwagę na oferowaną przez głośnik moc wyrażaną w watach. Choć największą grupę stanowią głośniki z mocą do 10W, to nie brakuje i takich, które przekraczają 50!

Głośniki mobilne w naszej ofercie >>