JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Telefony i Smartfony   Jaki smartwatch wybrać dla siebie, na prezent, dla dziecka…

Jaki smartwatch wybrać dla siebie, na prezent, dla dziecka…

Dla wielu osób smartwatch wciąż jawi się, jako niepotrzebny gadżet, na który nie warto wydawać pieniędzy. Trzeba jednak przyznać, że jego posiadanie może znacznie ułatwiać codzienne czynności – zwłaszcza, jeśli jest się osobą zapracowaną lub bardzo aktywną fizycznie. Smartwatch dla dzieci czy nastolatków może z kolei pomóc w zapewnieniu im bezpieczeństwa oraz dać dużą frajdę z zabawy. Jaki smartwatch wybrać dla siebie lub na prezent?

 

Smartwatch jest zaawansowanym technologicznie zegarkiem, posiadającym wyświetlacz zamiast tradycyjnego cyferblatu. Aby w pełni wykorzystywać jego funkcje, należy połączyć go ze swoim smartfonem za pomocą odpowiedniej aplikacji. Producenci zegarków typu smartwatch implementują obecnie w swoich produktach najpopularniejsze systemy, które są kompatybilne z systemami w telefonach. Smartwatche z Android Wear mogą połączyć się niemal z każdym smartfonem z systemem Android, system Watch OS to rozwiązanie umieszczane w Apple Watch – zegarku od marki Apple, natomiast system Tizen łączy się z telefonami produkowanymi przez firmę Samsung (modele Galaxy). Przy wyborze smartwatcha należy więc dobrać taki model, aby bez problemu połączył się z obecnie używanym smartfonem. Oczywiście, na rynku dostępne są smartwatche z innymi systemami, jednak nie ma pewności, że będą one kompatybilne z konkretnym telefonem – warto więc wybierać spośród wyżej wymienionych, sprawdzonych systemów.

 

Smartwatch media expert


Sprawdź naszą ofertę smartwatchy!

Smartwatch dla nastolatków – polecane modele

 

Smartwatch dla nastolatka, oprócz rozbudowanych funkcji, powinien cechować się również ciekawym, designerskim wyglądem. W tej kwestii na rynku przoduje marka Samsung, której smartwatche są nie tylko świetnej jakości, ale także prezentują się imponująco na nadgarstku. Bardzo popularne są modele z rozbudowanej rodziny Gear, wśród których zarówno dziewczyny, jak i chłopcy znajdą coś dla siebie. Stosunkowo prosty model to Samsung Gear Fit 2 Pro, który sprawdzi się u osób dbających o aktywność fizyczną, ceniących sobie małe gabaryty urządzenia oraz jego dużą funkcjonalność. Ten smartwatch wyglądem przypomina raczej opaskę niż zegarek, a dzięki wodoodporności można używać go także na przykład na basenie. Z kolei w przypadku osób, które chcą, aby gadżet był kolorowy i przypominał zwykły zegarek, sprawdzi się smartwatch dla nastolatków Gear sport w wersji klasycznej. Również jest on wodoodporny, automatycznie wykrywa aktywność, ma możliwość wymiany pasków oraz umożliwia trening połączony ze słuchaniem muzyki. Z kolei model Samsung Gear 2 Neo spodoba się z pewnością dziewczynom, ponieważ wśród wielu opcji kolorystycznych można wybrać eleganckie, różowe złoto czy neutralną czerń.


samsung smartwatch


Sprawdź naszą ofertę smartwatchy!

Smartwatch dla dorosłych – coś więcej, niż tylko zegarek

 

O ile smartwatch dla nastolatków może być kolorowy i wyglądem przypominać mały statek kosmiczny, o tyle smartwatch dla dorosłych powinien mieć nieco bardziej stonowany wygląd. Smartwatche dla dorosłych o unikatowym designie produkuje firma Garett, a także Apple. Jednym z modeli, którym z pewnością należy się zainteresować, jest Garett Expert 7, dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. To smartwatch o 4-rdzeniowym, wydajnym procesorze, pamięci sięgającej 12 GB oraz wytrzymałej baterii, gwarantującej 3 dni intensywnego użytkowania. Dodatkowo ma zainstalowany pulsometr i można dzięki niemu odbierać połączenia przychodzące. Bardziej kobiecym wariantem jest z kolei model Garett G22 o podobnych funkcjach, z możliwością monitorowania snu oraz odczytywania wiadomości tekstowych. Świetnym smartwatchem dla dorosłych jest też AppleWatch, kompatybilny z telefonami Iphone. Wymienne paski, elegancka, prosta konstrukcja, mnogość funkcji oraz duży, czytelny ekran gwarantują łatwość obsługi oraz pełny monitoring aktywności fizycznej.

 

 

smartwatch media expert

Sprawdź naszą ofertę smartwatchy!

 

Smartwatch dla aktywnych – monitoruj swoje ćwiczenia

 

Smartwatch na prezent dla aktywnych to nie lada wyzwanie – z jednej strony musi mieć jak najwięcej funkcji dedykowanych pomiarom aktywności fizycznej, a z drugiej powinien być lekki, wytrzymały oraz łatwy w obsłudze. Producenci, wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, tworzą smartwatche dla aktywnych w formie prostych opasek na nadgarstek, które nie przeszkadzają w ćwiczeniach, jednocześnie na bieżąco monitorując ich efektywność. Jednym z najpopularniejszych modeli jest Xiaomi MI band 2. Ultralekka konstrukcja, dedykowana aplikacja, pomiar kroków, tętna oraz możliwość odbierania powiadomień ze smartfona to wszystko, czego potrzeba do efektywnego treningu. Innym polecanym modelem jest Smartband marki MANTA – za niewygórowaną cenę użytkownik otrzymuje krokomierz, przypomnienia o aktywności, licznik spalonych kalorii oraz funkcję monitorowania snu. Zaawansowany smartwatch dla aktywnych, który również posiada dedykowaną aplikację na smartfona, to Polar M200 HRM. Ma funkcję pomiaru tętna z nadgarstka i jest przeznaczony zwłaszcza dla osób uprawiających jogging. Dzięki serwisowi Polar Flow, w którym każdorazowo zapisuje się aktywność użytkownika, można konkurować z innymi biegaczami, wyznaczać sobie tygodniowe i miesięczne cele, a także porównywać własną aktywność w perspektywie czasowej.

 

smartwatche apple

Sprawdź naszą ofertę smartwatchy!

Smartwatch dla dzieci – bezpieczeństwo i zabawa

 

Smartwatch dla dzieci może pełnić wiele różnych funkcji – dzięki takiemu urządzeniu maluch uczy się obsługi zegarka, może grać w zainstalowane na nim gry, a rodzić z kolei może zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Jednym z popularniejszych urządzeń tego typu dla dzieci jest model Garett Kids, dostępny w różnych kolorach. Jego zaletą jest prostota obsługi, wbudowane gry, a także możliwość szybkiej zmiany cyferblatu z wersji analogowej na cyfrową i odwrotnie, dzięki czemu dziecko łatwo może uczyć się odczytywania godzin. Kolejnym, nieco bardziej zaawansowanym smartwatchem dla dzieci, może stać się model Garett G5, który posiada funkcję stopera, budzika, powiadomień przekazywanych z telefonu, a także cenną – zwłaszcza w kontekście najmłodszych użytkowników – funkcję alarmu chroniącego przed zgubieniem sprzętu, który włącza się, gdy telefon jest oddalony od zegarka na ponad 10 metrów. Dobrym rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa będzie także smartwatch dla dzieci ART SGPS-01P z GPS, który pozwala monitorować ruchy dziecka i włącza alarm, gdy maluch wyjdzie poza określoną wcześniej strefę. Dodatkowo wbudowany mikrofon pozwala podsłuchiwać otoczenie, w którym aktualnie znajduje się dziecko. Oprócz tego smartwatch dla dzieci pozwala odbierać połączenia głosowe, ma funkcję monitoringu snu, alarmuje, gdy poziom baterii jest zbyt niski do prawidłowego funkcjonowania, a także włącza alarm, gdy dziecko zdejmuje zegarek z nadgarstka. Takie smartwatche dla dzieci są dobrą inwestycją, nie tylko w rozwój malucha oraz jego naukę, ale również w jego bezpieczeństwo – szczególnie wtedy, gdy bawi się w miejscu, w którym aktualnie nie ma rodzica.

 
Sprawdź naszą ofertę smartwatchy!