JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Telefony i Smartfony   Aż trzy nowe iPhony w 2018 roku!

Aż trzy nowe iPhony w 2018 roku!

W ubiegłym roku marka Apple zaprezentowała najnowszy model iPhone’a. Nadano mu nazwę „X”, aby tym samym uczcić dziesiąte urodziny tego kultowego urządzenia. Premiera była dość kontrowersyjna – miedzy innymi dlatego, że projektanci postawili na zupełnie nowy wygląd telefonu, a dobrze znane użytkownikom rozwiązania, na przykład takie, jak Touch ID, zastąpiono nowymi. Co marka przygotowała dla swoich fanów w tym roku?

 

Zanim zacznie się spekulować na temat nowych modeli iPhone'ów, warto zwrócić uwagę na to, czym marka Apple zaskoczyła użytkowników w 2017 roku, podczas premiery jednego z najdroższych smartfonów na świecie – nowego iPhone’a X. Przede wszystkim bardzo dużą odmianą był projekt wyświetlacza – firma zrezygnowała w końcu z charakterystycznych, dość obszernych ramek oraz z przycisku „home”, umieszczanego standardowo na środku urządzenia, przy jego dolnej krawędzi. Wiele osób miało to posunięcie producentowi za złe – Apple było bowiem jedną z niewielu firm, które nadal wykorzystywały wspomniany przycisk w swoich konstrukcjach. Nowy iPhone X został pozbawiony ramek, ale jego wymiary pozostały podobne do wymiarów starszych braci czy smartfonów z tej samej półki. Ekran osiągnął przekątną 5,8 cali, wysokość – nieco ponad 14 centymetrów, szerokość – prawie 8 centymetrów, a grubość – 7,7 centymetra.

 

Wyświetlacz nowego iPhona X został wykonany w technologii OLED – jednej z najnowszych, używanej obecnie przez producentów smartfonów. I to właśnie ten element stał się wyróżnikiem tego modelu – głębia kolorów, doskonały kontrast oraz wierne odwzorowanie barw zachwyciły użytkowników do tego stopnia, że Apple w maju 2018 roku pobił swój własny rekord sprzedaży, osiągając zawrotną liczbę 52,2 miliona egzemplarzy. Nowy iPhone X zaskoczył fanów również brakiem systemu Touch ID, czyli rozpoznawania użytkownika na podstawie jego linii papilarnych. Rozwiązanie to zastąpiło innowacyjne Face ID, opierające się na identyfikacji rysów twarzy właściciela. Zmiany nie ominęły również multimediów – dwa aparaty, wyposażone w taką samą matrycę (12 MP) pozwalają robić „selfie” z rozmytym tłem, a teleobiektyw gwarantuje naprawdę świetne przybliżenie kadrów, bez utraty jakości zdjęcia. Nowy iPhone X mógł pochwalić się również jednym z najmocniejszych procesorów, dostępnych obecnie na rynku – A11 Bionic. Oznaczało to większą wydajność, błyskawiczne reakcje na polecenia użytkownika oraz optymalną wytrzymałość baterii.

 

Wszystkie wyżej wymienione elementy – mocniejszy procesor, bardziej zaawansowane ustawienia zabezpieczające urządzenie czy niebywała jakość aparatu i wyświetlacza świadczą o tym, że smartfony coraz lepiej radzą sobie z zastępowaniem innych urządzeń i przedmiotów – komputera, kalendarza, aparatu, a nawet tabletu i telewizora. Co jeszcze nowe iPhone’y w 2018 będą miały do zaoferowania?


 

Nowy iPhone X – czym będzie się charakteryzował?

Spekulacje pojawiające się wokół nowych iPhone’ów, które marka Apple ma zaprezentować w 2018 roku, dotyczą przede wszystkim nowej wersji iPhone’a X. Ma zostać w nim zaimplementowane rozwiązanie Dual Sim, które umożliwia właścicielowi korzystanie z dwóch numerów telefonu w jednym momencie. Ponadto, nowy iPhone X (przez prognostyków określany mianem Iphone X Plus), ma posiadać mocniejsze podzespoły, choć jeszcze nie jest jasne, w jakim zakresie miałyby być wykorzystane. Pewnikiem jest natomiast typ wyświetlacza, który nadal będzie działał w technologii OLED. Oprócz tego, obserwatorzy rynku wskazują na możliwość pojawienia się jeszcze jednego iPhone’a,  również z ekranem OLED – niektórzy donoszą, że będzie to po prostu kolejna „dziesiątka”, a inni – że będzie to brakujący w rodzinie tych telefonów model – iPhone 9. Premiera nowych urządzeń ma mieć miejsce jesienią 2018 roku.

Jedno jest pewne – jeśli Apple będzie chciało dotrzeć ze swoimi nowościami do jak największej liczby konsumentów, musi wpisywać się w najnowsze trendy dotyczące rozwoju urządzeń mobilnych. Co to oznacza? Sukcesy aplikacji, takich jak Snapchat, Instagram czy Pokemon Go pokazały, że użytkownicy pokochali rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość (AR i VR), pozwalającą „zanurzyć się” w cyfrowym świecie. Kluczowym jest więc rozwój i implementacja podzespołów, które umożliwiają zabawę tymi technologiami. Ponadto, bardzo istotnym elementem obsługi smartfonów staje się sterowanie głosowe, będące przyszłością komunikacji z urządzeniem – zwłaszcza w kontekście osób starszych czy niepełnosprawnych. Kropką nad „i” jest wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz możliwości „uczenia się” telefonu. W praktyce oznacza to dla użytkownika kolejne ułatwienia w codziennym życiu. Telefon zapamięta najczęstsze trasy przejazdów i poinformuje właściciela o korkach, powiadomi o nowym menu w ulubionej restauracji czy o promocji w najczęściej odwiedzanym sklepie. A wszystko to ma dziać się w przystępny i prosty sposób - tak, by użytkownik nie miał problemu z obsługą licznych aplikacji czy długich, rozwijanych menu. Maksymalna użyteczność i idąca z nią w parze prostota obsługi – oto wyzwania, które świat stawia przed marką Apple i jej nowymi produktami.Nowy model iPhone – czy doczekamy się odświezonej wersji iPhona SE?

Mimo iż trendy w projektowaniu urządzeń mobilnych wciąż się zmieniają i obejmują coraz to nowe obszary (sztuczna inteligencja, UX, sterowanie głosowe), a użytkownicy oczekują zaawansowanych rozwiązań, to na samym końcu okazuje się, że niezwykle istotnym dla potencjalnych konsumentów aspektem jest… cena. Marka Apple (choć jej smartfony uznawane są za jedne z najdroższych na świecie) według ekspertów zaczyna dostrzegać tę kwestię, co jesienią 2018 roku ma zaowocować pojawieniem się dwóch różnych propozycji budżetowych. Jedną z nich ma być nowy iPhone o nieco mniejszych wymiarach od modelu X, ale z wyświetlaczem LED, znacząco obniżającym cenę urządzenia, dostępnym w kilku wersjach kolorystycznych (miedzy innymi niebieskim lub pomarańczowym, co w urządzeniach ze stajni Apple jest całkowitą nowością). Drugim modelem, na który czeka rzesza fanów, ma być mały smartfon o rozmiarach kultowego już Iphone’a 5S lub nowszego SE. Ekran o przekątnej zaledwie 4 - 5 cali teoretycznie ma skrywać pod sobą silne podzespoły, które nadal będą kosztować mniej, niż flagowy model marki – nowy Iphone X. Jeśli wszystkie te spekulacje się potwierdzą, będzie to oznaczało, że wśród nowych Iphone’ów każdy z klientów znajdzie wersję odpowiadającą indywidualnym upodobaniom oraz zasobności portfela. Będzie to również niemałym zaskoczeniem, ponieważ może okazać się, że bezkompromisowa do tej pory marka Apple coraz bardziej składnia się ku potrzebom różnorodnych odbiorców. O tym wszystkim będzie można przekonać się już jesienią 2018 roku – nie da się ukryć, że niemal cały świat czeka na te premiery z zapartym tchem!