JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Telefony i Smartfony   Jaki smartfon z wydajną baterią kupić?

Jaki smartfon z wydajną baterią kupić?

Obecnie smartfony narażone są na bardzo szybkie wyczerpanie baterii. Korzysta się z nich bowiem nie tylko do wykonywania rozmów telefonicznych i wysyłania wiadomości tekstowych, ale również do przeglądania i Internetu i kontaktu za pomocą komunikatorów, ściągania dużych plików, słuchania muzyki, używania nawigacji oraz uruchamiania wielu innych aplikacji.

Duża bateria w smartfonie – czyli jaka?

 

Standardowe smartfony mają baterię o pojemności od około 2000 mAh do ponad 3000 mAh. Pozwala ona zwykle na pracę telefonu przez 1-1,5 dnia przy korzystaniu z niego w umiarkowany sposób. To wynik, który jest znacznie gorszy od tego osiąganego przez starsze modele telefonów komórkowych, ale wynika to z faktu, iż obecnie są one urządzeniami, które spełniają bardzo wiele funkcji oraz obsługują rozbudowane systemy operacyjne. Intensywne korzystanie z aplikacji skraca jednak jeszcze bardziej ten czas powodując, że trzeba szybko szukać miejsca do naładowania energii. Czasem jest to niemożliwe, szczególnie jeśli przebywa się akurat w podróży. Wówczas możliwość korzystania ze smartfona jest ograniczana do trybu ultra oszczędnego z ograniczonymi funkcjami lub też w ogóle się on wyłącza. Smartfon z dobrą baterią to taki, w którym jej pojemność przekracza 3000 mAh. Daje to dodatkowe godziny pracy. Ponadto, niektóre z wydajnych pod względem baterii smartfonów mogą spełniać również funkcję powerbanku, ładując inne urządzenia za pomocą odpowiedniego kabla.

 

Sprawdź naszą ofertę smartfonów z wydajną baterią!


Smartfon bateria

 

Jak smartfon wybrać, by cieszyć się długim czasem bez ładowania?


Tym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie smartfona z wydajną baterią, oprócz jej pojemności, jest dostępna w urządzeniu pamięć RAM. W telefonach z Androidem, dla wygodnego korzystania z wielu aplikacji naraz, powinno to być co najmniej 3-4 GB. Równie istotna jest pamięć masowa. Jaki telefon kupić, jeśli chodzi o ten parametr? Absolutne minimum to 16 GB, ale zaleca się 32 GB lub więcej, ponieważ dużą jej część zabierają zainstalowane na urządzeniu aplikacje, zdjęcia, filmy oraz dane zbierane w trakcie korzystania z Internetu. Dzięki takiej konfiguracji telefon będzie nie tylko dłużej wytrzymywał obciążenie związane z jego intensywnym użytkowaniem, ale również nie sprawi innych problemów, jak np. długie uruchamianie aplikacji, czy też ich zacinanie się.

 

Dla osób, które używają smartfona najczęściej do wykonywania rozmów telefonicznych lub wysyłania wiadomości tekstowych, idealnym rozwiązaniem będzie LG X Power 2. Za cenę zaledwie nieco ponad 500 złotych uzyskuje się smartfon z dużą baterią 4500 mAh, wytrzymującą nawet 3 dni przy normalnym użytkowaniu i znacznie więcej w przypadku trybu ultraoszczędnego. Choć ten budżetowy smartfon nie ma dużej pamięci RAM (2 GB) oraz pojemnego dysku (16 GB), wyposażono go jednak w wydajny aparat o 13 Mbpix, dzięki któremu można uwiecznić ważne chwile na wysokiej jakości zdjęciach.

 

Sprawdź naszą ofertę smartfonów z wydajną baterią!

 


Smartfon XIAOMI Redmi Note 5 64GB

 

Jeśli chodzi o nieco droższe rozwiązania, smartfonem z wydajną baterią, na który warto zwrócić uwagę, jest Xiaomi Redmi Note 5. Za cenę nieprzekraczającą 700-800 złotych uzyskuje się telefon z dużą baterią 4000 mAh, który potrafi działać bez ładowania nawet 2 dni. Oprócz tego, dzięki dobrze zoptymalizowanemu systemowi Android 8.0, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci masowej, doskonale radzi on sobie bez większych problemów z większością aplikacji, nawet jeśli są one uruchamiane jednocześnie.

Jedną z ciekawszych pozycji, przeznaczonych dla osób, które liczą na najwyższą wydajność i ciekawe rozwiązania, jest smartfon CATS61. Jeśli chodzi o ranking smartfonów, zajmuje on najwyższe pozycje. To telefon z wytrzymałą baterią, z górnej półki, która dzięki pojemności 4500 mAh zapewnia nawet 2-3 dni pracy bez ładowania. Ten smartfon jest odporny na wszelkiego rodzaju upadki, zanurzenie w wodzie, wibracje lub bardzo duże zmiany temperatury.  Oprócz tego posiada on dodatkowe funkcje jak czujnik jakości powietrza, miernik odległości, a także aparat z kamerą termowizyjną. Doskonale sprawdzi się on zatem wówczas, gdy będzie intensywnie użytkowany na świeżym powietrzu, szczególnie gdy korzysta się z niego w trudnych warunkach terenowych (np. podczas uprawiania sportów).


Sprawdź naszą ofertę smartfonów z wydajną baterią!