JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Telefony i Smartfony   Jaki smartfon dual sim kupić?

Jaki smartfon dual sim kupić?

Najnowsze smartfony posiadają wiele udogodnień, zapewniających sporą wygodę ich użytkownikowi. Wśród nich można się spotkać z funkcją DUAL SIM. Jakie są jej zalety i rodzaje oraz czym należy się kierować przy wyborze smartfona z takim rozwiązaniem?

Smartfon DUAL SIM – jakie są jego zalety?

DUAL SIM to specjalna funkcja telefonu, która pozwala na używanie jednocześnie dwóch numerów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie trzeba bowiem w jego przypadku nosić ze sobą dwóch aparatów telefonicznych. Dzięki DUAL SIM można przede wszystkim rozdzielić dwie funkcje telefonu, a więc używanie go jako narzędzia do kontaktów prywatnych i służbowych. Telefony z DUAL SIM są także doskonałym rozwiązaniem, jeśli ma się dwie karty SIM z różnymi udogodnieniami (np. jedną pozwalającą na nielimitowane rozmowy, a drugą – z pakietem Internetu). Co niezwykle istotne, obecnie z funkcją DUAL SIM można się spotkać nie tylko w najbardziej zaawansowanych smartfonach, ale również w tych z niższej lub ze średniej półki cenowej.

Smartfon dual sim

Sprawdź naszą ofertę smartfonów dual sim!

Rodzaje DUAL SIM

Funkcja DUAL SIM może występować w smartfonach w kilku różnych odmianach: Passive (pasywna), Standby (czuwania) oraz Active (aktywnej). W telefonie z pasywnym DUAL SIM znajdują się zwykle dwa sloty, w które wkłada się obie karty SIM, ale jedna z nich pozostaje nieaktywna przez cały czas. To użytkownik telefonu decyduje, z której karty chce aktualnie korzystać, przełączając ją ręcznie w ustawieniach. Oznacza to, że nie uzyskuje on powiadomienia, jeśli ktoś inny pisze lub dzwoni na drugi numer. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest telefon na dwie karty z opcją czuwania. W tym trybie obie karty SIM są aktywne do momentu, w którym nie spróbuje się wykonać połączenia głosowego. Wówczas druga karta się blokuje, a po zakończeniu rozmowy użytkownik smartfona otrzymuje wiadomość, że ktoś próbował się z nim skontaktować na drugim numerze. Najbardziej rozbudowanym rozwiązaniem w zakresie DUAL SIM jest tryb aktywny. Smartfon na dwie karty SIM z takim udogodnieniem posiada także dwie anteny GSM. W takim urządzeniu obie karty pozostają aktywne cały czas, nawet jeśli aktualnie korzysta się na jednej z nich z Internetu lub prowadzi rozmowę. Gdy trwa połączenie na jednej karcie i ktoś próbuje zadzwonić na drugi numer, użytkownik za pomocą charakterystycznego dźwięku jest o tym informowany. Co niezwykle ważne, można w tym momencie zdecydować, czy od razu przejść na drugie połączenie (możliwy jest wówczas także odwrotny manewr, a więc powrócenie do pierwszej rozmowy), czy też wstrzymać się. Osoba, która próbuje się dodzwonić, usłyszy wówczas komunikat, że rozmówca prowadzi obecnie rozmowę.

Jaki telefon z DUAL SIM kupić?

Decydując się na smartfon DUAL SIM warto zwrócić uwagę na to, jak często będzie się przełączało z jednej karty SIM na drugą. Przy stosunkowo małej częstotliwości zmian (np. w ciągu pracy i w domu), zdecydowanie wystarczające będzie rozwiązanie budżetowe z DUAL SIM pasywnym lub też bardziej zaawansowanym, z trybem czuwania, z kolei jeśli chodzi o DUAL SIM aktywny, sprawdzi się on doskonale w przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą lub przebywających często w podróżach służbowych. Pozwala on na błyskawiczne zareagowanie i przełączenie się w razie potrzeby natychmiast na numer prywatny (np. ze względu na konieczność omówienia ważnych spraw rodzinnych).

 

Telefon DUAL SIM w najprostszych wersjach można nabyć za cenę około 500 zł. W tym zakresie na szczególną uwagę zasługuje Xiaomi REDMI 5A. Z dobrze zoptymalizowanym systemem Android i 2 GB pamięci zapewnia on sprawne przełączanie się między kartami SIM. W przypadku DUAL SIM z trybem aktywnym już za cenę nieprzekraczającą 1000 zł można kupić dobrze skonfigurowany telefon. Doskonałym tego przykładem jest Samsung Galaxy J7 2017 z wydajną baterią (3600 mAh), która wytrzymuje nawet 1,5 dnia i 3 GB pamięcią RAM. Jeśli chodzi o najlepsze telefony DUAL SIM, na szczególne wyróżnienie zasługuje natomiast Samsung Galaxy Note 9. Jego doskonałą wydajność, przydatną przy przełączaniu się między kartami SIM, zapewnia nowoczesny procesor Samsung Exynos 9810 oraz 6GB pamięci, a duży wyświetlacz 6,4 cala, o rozdzielczości 1440x2960px umożliwia prowadzenie transmisji wideo w wysokiej jakości.

Sprawdź naszą ofertę smartfonów dual sim!