JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl Poradnik Eksperta Telewizory i RTV Jak podłączyć telefon do telewizora?

Jak podłączyć telefon do telewizora?

Dzięki podłączeniu telefonu do telewizora mamy możliwość, by na dużym ekranie korzystać z internetu i aplikacji, wyświetlać obrazy i filmy, odtwarzać muzykę zapisaną na naszym smartfonie, a także grać w gry. Wyświetlany obraz nadal ma wysoką jakość i nie powinien zacinać się. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim bardzo komfortowe i umożliwia przeglądanie danych treści większej grupie osób, co nie jest tak wygodne, gdy mamy do dyspozycji tylko ekran smartfonu. Istnieje więcej niż jeden sposób na połączenie tych dwóch urządzeń. Warto wiedzieć, jak podłączyć telefon do starego telewizora, a jak do nowoczesnego Smart TV. Sprawdź, ile czasu zajmie Ci ta czynność i czego będziesz potrzebować, aby podłączyć swój telefon do telewizora. 

 

Czy do każdego telewizora można podłączyć telefon?


Do większości modeli telewizorów można podłączyć telefon. Jedynie bardzo stare urządzenia nie dają takiej możliwości. Telefon podłączyć do telewizora można na kilka sposobów. Niektóre z nich są bardzo wygodne, bezprzewodowe, inne wymagają zakupienia specjalnego kabla i są związane ze spowolnieniem działania telefonu oraz szybszym zużyciem baterii. Musisz oczywiście wziąć pod uwagę możliwości Twoich urządzeń. Nowsze modele można zwykle połączyć z telefonem bez HDMI. Również większość modeli telefonów posiada funkcję podłączenia do innych urządzeń, wyjątkiem mogą być jedynie stare telefony, nie posiadające odpowiedniego złącza. Nowe modele telefonów po podłączeniu do telewizora mogą być dodatkowo wykorzystywane jako pilot. Jeśli wiesz, że będziesz chciał korzystać z opcji podłączenia telefonu do telewizora, warto sprawdzić możliwości urządzenia, m.in. rodzaje wejść, czy w przypadku telewizora – obecność funkcji Smart TV, jeszcze przed jego zakupem. Dzięki temu będziesz mógł wybrać najwygodniejsze dla siebie rozwiązanie. 


 

Jak podłączyć telefon do telewizora poprzez Wi-Fi?

 

Podłączenie telefonu do telewizora za pomocą funkcji Wi-Fi jest sposobem bardzo komfortowym i dającym duże możliwości. Będziemy jednak musieli zarezerwować sobie chwilę czasu na konfigurację. Korzystać z tego rozwiązania mogą głównie użytkownicy nowych telewizorów, z funkcją Smart TV, które umożliwiają połączenie z internetem. Warunkiem jest posiadanie przez urządzenie funkcji synchronizacji. Kolejne kroki będą zależały od modelu telefonu. Nie jest ona jednak wykonalne na wszystkich urządzeniach i wygląda nieco inaczej dla poszczególnych systemów operacyjnych. Opcja połączenia z telewizorem jest dostępna w wielu smartfonach, również tych w cenie poniżej 2000 złotych. Specjalny ranking smartfonów dla poszukujących dobrego telefonu w atrakcyjnej cenie, przygotował sklep Media Expert. Aby podłączyć telefon do telewizora przez Wi-Fi, możesz pobrać specjalną aplikację (np. Smart View, Google Chromecast, Screen Mirroring, Miracast, ScreenShare lub Szybkie połączenie) i uruchomić ją. Po połączeniu telewizora i smartfona do jednej sieci Wi-Fi, w telewizorze aktywujemy natomiast podłączanie urządzeń. W telefonie, po otworzeniu aplikacji, wystarczy odnaleźć nazwę telewizora i połączyć oba urządzenia postępując zgodnie z poleceniami. Przykładowo, gdy chcesz podłączyć telefon do telewizora Sony, powinieneś pobrać aplikację Google Chromecast. 
 
Jeśli korzystasz ze smartfona, możesz po podłączeniu telefonu do telewizora, używać go jako pilota zdalnego sterowania, nawet bez możliwości znajdowania się w pobliżu telewizora. Jest to możliwe po pobraniu specjalnej aplikacji, odpowiedniej do marki Twojego urządzenia. Inną możliwością podłączenia telefonu do telewizora za pośrednictwem Wi-Fi jest skorzystanie z funkcji Wi-Fi Direct, w którą wyposażone są niektóre modele. Do tego rozwiązania nie musimy posiadać routera Wi-Fi  i możemy połączyć urządzenia z różnymi sieciami.
 

Jak połączyć telefon z telewizorem za pomocą złącza HDMI?

 

Podłączenie telefonu do telewizora złączem HDMI to rozwiązanie odpowiednie m.in. dla użytkowników urządzeń nie wyposażonych w funkcję Wi-Fi, a zatem dla posiadających nieco starsze telewizory. Jest to jeden z najszybszych i najprostszych sposobów, choć nie jest także pozbawiony wad. Konsekwencją połączenia telefonu do telewizora przez USB jest większe zużycie baterii w telefonie i wolniejsze funkcjonowanie urządzenia. Aby podłączyć telefon do telewizora za pomocą kabla HDMI będziemy potrzebować do telefonu specjalnej przejściówki MHL Micro-USB-HDMI. Warunkiem jest wyposażenie telefonu w złącze Micro-USB. Takie przejściówki są łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie. Podłączenie telefonu do telewizora polega więc na połączeniu tych dwóch urządzeń kablem.