Jaki radioodtwarzacz kupić?

Radioodtwarzacz to urządzenie, które umila czas spędzony w domu, w pracy lub podróży. Dostępnych jest wiele radioodtwarzaczy, różniących się między sobą rodzajem zastosowania oraz zaimplementowanymi w nich funkcjami. Co należy wziąć pod uwagę, by kupić sprzęt idealnie dostosowany do swoich potrzeb?

Rodzaje i funkcje odtwarzaczy

 

Jeśli chodzi o rodzaje odtwarzaczy, najczęściej można się spotkać ze sprzętem analogowym lub cyfrowym. Radioodtwarzacze analogowe to urządzenia starszego typu, bardziej podatne na zakłócenia. Urządzenia cyfrowe to z kolei sprzęt, który przenosi dźwięk za pomocą modulacji, gwarantując to, że będzie on krystalicznie czysty. Oprócz tego można zaopatrzyć się również w radio internetowe, które za pomocą kabla Ethernet lub Wi-Fi łączy się z siecią i pozwala na odtwarzanie w wysokiej jakości stacji, które udostępniają swój sygnał na stronie internetowej. W kwestii rodzajów odtwarzacze mogą się również różnić możliwością odtwarzania dźwięku z nośników CD (jeśli takiego nie ma, pliki dźwiękowe można wówczas uruchamiać przez inne wejścia – np. port USB) oraz dostępnością magnetofonu (w tej kwestii ciekawym rozwiązaniem są klasyki, które korzystają z nośników taśmowych). Równie istotne są standardy odtwarzania dostępne w radioodtwarzaczu. Oprócz klasycznego CD-R i RW, CD Audio i MP3, można spotkać także dobry radioodtwarzacz obsługujący pliki *.WMA, *.AAC, *.WAV, czy też *.FLAC. Korzystają z nich nie tylko zwykli użytkownicy, ale również osoby, które interesują się muzyką i dokonują jej profesjonalnej obróbki. Ponadto niektóre z radioodtwarzaczy wyposażono w inne udogodnienia, jak np. pilot lub uchwyt do przenoszenia (znajdujący się u góry, bądź po bokach). Nie należy także zapominać o stylistyce wykonania radioodtwarzacza, która często decyduje o jego dopasowaniu do danego pomieszczenia.

radioodtwarzacz 
Sprawdź naszą ofertę radioodtwarzaczy!


Jaki radioodtwarzacz kupić?

 

Wybór radioodtwarzacza powinien być przede wszystkim ukierunkowany potrzebami technologicznymi w zakresie tego, w jaki sposób się będzie z niego korzystać. Choć dominującym obecnie formatem jest *.MP3 odtwarzany za pomocną nośników CD lub podłączanych do radioodtwarzaczy nośników zewnętrznych (jak pendrive, smartfon), to wiele osób słucha także płyty CD Audio gwarantujące wysoką jakość dźwięku, czy też pliki muzyczne w niestandardowych formatach, a nawet korzysta z klasycznych taśm magnetofonowych. Dla miłośników radia internetowego idealnym rozwiązaniem będzie z kolei radio TECHNISAT Digit Radio 360 CD IR posiadające złącze Ethernet. Gdy ważna jest wygoda, a urządzenie będzie znajdować się w dalekim punkcie pokoju bądź pomieszczenia biurowego, warto nabyć radioodtwarzacz z pilotem (jak np. AEG SR 4359). Taki radioodtwarzacz sprawdzi się także w biurze, ponieważ pozwoli na płynne przełączanie stacji w dużym pomieszczeniu (np. open space w biurze). Jeśli chodzi o radioodtwarzacz przenośny, który będzie się ze sobą transportować, warto zadbać o to, by był on wyposażony w uchwyt do przenoszenia. Zapewnia to większą wygodę. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest Blaupunkt BB6YL, o kompaktowych rozmiarach, który może się sprawdzić jako radioodtwarzacz samochodowy. W kwestii stylistyki można spotkać się także z urządzeniami, które zamiast nowoczesnego wyglądu oferują look typu retro (jak np. CAMRY CR 1109 z drewnianym wykończeniem i stylowymi pokrętłami) lub też są utrzymane w gustach młodszych miłośników muzyki (jak np. wielokolorowy radioodtwarzacz dla dzieci AEG CDK 4229, o niewielkich rozmiarach, pozwalających na łatwy jego transport nawet przez małego szkraba). Decydując się na zakup odtwarzacza warto zatem zwrócić uwagę, jak pod względem wizualnym będzie się on prezentował np. w salonie lub w pokoju dziecięcym. W ten sposób idealnie dopasuje się go nie tylko do potrzeb w zakresie technologicznym, ale również poprawi wystrój, zachwycając domowników i gości. Bez względu na potrzeby, jakie się posiada, warto przeanalizować szeroką ofertę radioodtwarzaczy. Dzięki promocjom można zakupić sprzęt o oczekiwanych parametrach, w atrakcyjnej cenie.


Sprawdź naszą ofertę radioodtwarzaczy!