Jaki telewizor 4K kupić?

Jeszcze niedawno mówiono, że zakup telewizora Full HD nie ma sensu. Internetowi eksperci przekonywali, że jeszcze długo będziemy czekać na programy i filmy, które będą w stanie obsłużyć tak dużą rozdzielczość. Dzisiaj historia się powtarza. Telewizory 4K o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli zaczynają walczyć z telewizorami HD o nasze salony. Producenci przekonują, że warto, internetowi komentatorzy twierdzą, że wystarczy „zwykłe” HD. Kto ma rację? Czy zakup telewizora 4K ma sens?

 

 Sprawdź naszą ofertę telewizorów!

„Zwykłe telewizory HD”

 

Już to, że zaczynamy mówić o telewizorach Full HD, jak o zwykłych telewizorach, powinno nam dać do myślenia, prawda? W telewizory UHD 4K inwestowane są naprawdę duże pieniądze i można zakładać, że za kilka lat będą takim samym standardem, jak dzisiejsze „zwykłe telewizory HD”. Skąd UHD w nazwie? Jest to skrót od Ultra High Definition. Producenci używają tego określenia zamiennie z 4K. Skoro oni uważają, że 4K stanie się standardem, chyba powinniśmy im wierzyć. Pytanie tylko, czy warto inwestować w telewizory 4K już dziś?

 

Wysoka jakość obrazu

 

Co jest najważniejsze przy wyborze telewizora? Oprócz przekątnej ekranu zwracamy uwagę na telewizory z dużą rozdzielczością. Czy słusznie? Na pewno tak. Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu, a co za tym idzie, nasze wrażenia z oglądania filmu. Trudno byłoby się dzisiaj przesiąść na stary telewizor CRT, prawda?

 

Ile to 4K?

 

Najprościej rzecz ujmując, telewizory 4K to 4 razy bardziej szczegółowy obraz. Jeśli porównamy rozdzielczości, 1920 x 1080 z 3840 x 2160 pikseli, wygląda to na dwukrotny wzrost,  ale rozszerzenie obrazu o 1920 pikseli w pionie i 1080 w poziomie, daje nam w sumie 4 razy większe pole. Wystarczy wyobrazić sobie 4 telewizory stojące obok siebie w dwóch rzędach. Szczegółowości obrazu 4K odpowiadają cztery telewizory o rozdzielczości HD. Robi wrażenie?

 


Sprawdź naszą ofertę telewizorów!

 

Jak długo trwa rewolucja?

 

Przed zakupem telewizora 4K może powstrzymać nas tylko to, że nie wykorzystamy jego możliwości. Telewizja cyfrowa dopiero zadomowiła się w naszych domach, a oferta programowa nadal nie zawiera wszystkich programów w HD. Czy jest się więc czym martwić? Czy kupując telewizor HD, będziemy musieli czekać, aż będziemy mogli go wykorzystać?

 

Skalowanie

 

Odpowiedzią na brak odpowiedniego sygnału w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli jest skalowanie. Każde źródło obrazu jest automatycznie przetwarzane do 4K i możemy cieszyć się obrazem z telewizora o wysokiej rozdzielczości od zaraz. Specjalna, najnowocześniejsza technologia przetworzy go cyfrowo, uwydatniając szczegóły. Jeśli skalowanie nie będzie nam potrzebne, tym lepiej, skorzystasz z reszty nowoczesnych funkcji.

 

Skąd sygnał?

 

Na szczęście nie musimy ograniczać się do skalowania. Coraz więcej serwisów oferuje dostęp do materiałów w rozdzielczości 4K. Nawet na Youtube znajdziemy tego typu materiały. Nie należy też martwić się o przyszłość. Dzisiaj wszystkie materiały są nagrywane od razu w rozdzielczości przewyższającej 4K i pozostaje tylko ich dostarczenie do telewizora. Nawet filmy sprzed kilkunastu lat. W produkcji są także urządzenia wspierające format 4K.

 

Dodatkowe urządzenia 

 

Odtwarzacz Blu-Ray 4K to dopiero początek nowości. Odtworzymy na nim filmy, które wkrótce pojawią się w sprzedaży. Oprócz tego musimy pamiętać, że wszystkie cyfrowe zdjęcia, które dzisiaj wykonujemy, mają bardzo wysoką rozdzielczość. Ich oglądanie na telewizorach 4K pozwoli dostrzec większą ilość szczegółów. Dostępne są także kamery, które nagrywają obraz w Ultra High Definiton. Moment, w którym 4K stanie się standardem, nadejdzie bardzo szybko. Zadbają o to producenci, którzy inwestują w tę technologię i starają się, aby użytkownik kupujący taki telewizor już dziś mógł cieszyć się z zakupu. Czym chcą przekonać?

 

Te telewizory już zagościły u naszych Klientów:

 

Nowoczesne technologie

 

Tym, na co należy zwrócić uwagę, są najnowsze technologie. Technologia LED jest ciągle doskonalona, a producenci starają się uzyskać najlepszą czerń, kolory, kąty obrazu i płynność. Do tego dochodzi usprawnianie samej obsługi telewizora. Telewizory 4K LG korzystają z systemu webOS 2.0, przez co ich obsługa jest banalnie prosta. Inni producenci nie pozostają w tyle. Każdy chce przekonać klienta czymś innym. Telewizory 4K Panasonic i Sharp pokazują certyfikat 4K THX. Kupując telewizor 4K masz pewność, że kupujesz najnowszą dostępną technologię. Nie bez znaczenia jest też wygląd.

 

Nowoczesny design

 

Telewizory 4K Samsung w niektórych modelach posiadają zakrzywiony ekran. To jedna z innowacji, która może zmienić sposób, w jaki oglądamy telewizję. W telewizorach 4K Sony postawiono na unikalny, nowoczesny design, aby stały się czymś więcej i mogły stanowić główny punkt projektowania wystroju salonu. Szczególnie, jeśli ktoś traktuje je jako centrum rozrywki dla całej rodziny.

 

Smarter?

 

Wszystkie telewizory 4K są oczywiście telewizorami SMART. Ciekawie wygląda to w przypadku telewizorów 4K Phillips, które wyróżniają się zainstalowanym systemem Android. Użytkownik takiego telewizora ma bezpośredni dostęp do sklepu Google Play i może korzystać z zawartych w nim gier i aplikacji. Telewizory 4K są też gratką dla osób lubiących oglądać filmy 3D.

 

Lepsze 3D

 

Oglądanie filmu 3D na ekranie Full HD zawsze wiąże się z utratą jakości. Obraz jest dzielny na dwa, dla prawego i lewego oka. Oglądając film w 3D, widzimy więc o połowę mniej szczegółów. Ten problem nie dotyczy telewizorów 4K. Nawet po podziale, będziemy cieszyć się bardzo szczegółowym obrazem ze względu na zapas, jaki daje rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli.

 

Dlaczego warto kupić telewizor 4K już dziś?

 

- dostęp do najlepszej, najnowocześniejszej technologii,
- płynnny obraz,
- lepsze kolory,
- więcej detali,
- bardziej szczegółowe zdjęcia,
- wsparcie dla nowych kamer i odtwarzaczy Blu-Ray,
- lepsze 3D.