Najlepsze telewizory w 2019 roku

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są najlepsze telewizory w 2019 roku. Wśród nich znalazły się propozycje od najbardziej znanych producentów. Wybór TV uzależnialiśmy przede wszystkim od najlepszej jakości obrazu, a w dalszej kolejności skupiając się na innych zaletach. Oto najlepsze propozycje telewizorów OLED, QLED i LED.


Sony OLED KD-65AG9BAEP

 

Telewizor SONY OLED KD-65AG9BAEP

 

Sony OLED KD-65AG9BAEP to jeden z najwyżej ocenianych telewizorów OLED z tego roku. Flagowy model z linii Sony Bravia odznacza się wieloma zaawansowanymi opcjami poprawy obrazu, dzięki którym uzyskamy znakomitą czerń i nieskończenie wysoki kontrast.  Doskonała jakość obrazu na 65-calowym ekranie, to zasługa przede wszystkim procesora obrazu X1 Ultimate, rozdzielczości Ultra HD oraz zgodności z technologią Dolby Vision, HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma). Za bardzo dobry dźwięk odpowiada przełomowa technologia Acoustic Surface Audio+. Polega ona na tym, że dźwięk dobiega wprost z ekranu, co daje niesamowity efekt przestrzenny.Jak zwykle telewizor Smart TV od Sony wyposażony jest w coraz wydajniejszy i z każdym rokiem ulepszany system operacyjny Android. Najlepszymi aplikacjami można sterować za pomocą smartfona albo używając bezprzewodowej klawiatury i myszki.
Zobacz pełną specyfikację Sony OLED KD-65AG9BAEP.

Panasonic OLED TX-65GZ1500E


Panasonic OLED TX-65GZ1500E

 

Panasonic OLED TX-65GZ1500E to kolejna propozycja. Producent oferuje w swoich najlepszych telewizorach procesor HCX, dbający o dokładne odwzorowanie kolorów i wyjątkowy realizm każdej sceny wyświetlanej na ekranie. Zgodność ze standardami HDR: HDR10+ i Dolby Vision pozwala uzyskać znakomity kontrast. Wraz z dodatkowymi opcjami poprawy obrazu otrzymujemy 65-calowy telewizor o rozdzielczości Ultra HD, gdzie pamiętano również o wrażeniach audio. OLED posiada wbudowany głośnik rotacyjny, a my otrzymujemy o wiele lepszy dźwięk przestrzenny, niż w modelach z niższych serii. Smart TV pracujący na My Home Screen 4.0. daje też dostęp do najlepszych aplikacji oraz wyszukiwarki internetowej przy użyciu bezprzewodowych urządzeń, np. klawiatury. W tym roku interfejs Panasonica OLED TX-65GZ1500E będzie kompatybilny z usługami Amazon Alexa i Google Assistant, co pozwala na łatwiejsze zarządzanie telewizorem, poprzez komendy głosowe. Zobacz pełną specyfikację Panasonic OLED TX-65GZ1500E.

 

 LG OLED55C9PLA


LG OLED55C9PLA

 

LG to trzeci z producentów, który w swojej ofercie na 2019 rok ma także telewizory OLED. Jednym z przykładów idealnego telewizora jest 55-calowy LG OLED55C9PLA. TV posiada procesor obrazu najnowszej generacji o nazwie α9 Gen 2 Intelligent Processor. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie perfekcyjnej czerni, czy całego spektrum kolorów. LG to pierwszy producent telewizorów, który nawiązał współpracę z WISA Association. Dzięki temu otrzymujemy OLEDA z systemem bezprzewodowego kina domowego (Wiressless Speaker and Audio) pozwalającym strumieniować dźwięk nawet do 8 kanałów. Smart TV pracuje na systemie operacyjnym webOS 4,5, co pozwala na intuicyjne korzystanie z opcji internetowych na dużym ekranie. Do tego dochodzi sztuczna inteligencja, z której możemy korzystać poprzez komendy głosowe. Zobacz pełną specyfikację LG OLED55C9PLA.

 

Philips OLED 65OLED803/12


 

Philips OLED 65OLED803/12 to 65-calowa propozycja od Philipsa. Warto zwrócić uwagę na to, że to model z 2018 roku, a do dzisiaj jest jednym z najlepszych telewizorów. OLED o rozdzielczości Ultra HD oferuje 65-calowy ekran, a poza obsługą technologii HDR10, HDR10+, HLG (Hybrid Log-Gamma) odznacza się dodatkowo Ambilightem w wersji trójstronnej. Chodzi o coś, co ma tylko Philips w swoich telewizorach. To system podświetlenia z diodami LED po bokach oraz na górze w tylnej części TV. Diody zmieniają się tak samo, jak kolory na ekranie, dając złudzenie optyczne, jakby ekran był większy. Smart TV działa na szybkim, czterordzeniowym procesorze oraz systemie operacyjnym Android. Telewizorem również możemy sterować bezprzewodową klawiaturą czy smartfonem. Tutaj dochodzi także opcja komend głosowych, dzięki pilotowi z wbudowanym mikrofonem. Zobacz pełną specyfikację Philips OLED 65OLED803/12.

 

Samsung QLED QE75Q70R


Telewizor SAMSUNG LED QE75Q70R

 

Samsung QLED QE75Q70R to jeden z wielu tegorocznych modeli QLED. Odznacza się przede wszystkim wyjątkową przekątną ekranu (75 cali). Dla porównania konkurencyjne telewizory OLED mają przeważnie 55 albo 65 cali. Wraz z dużym ekranem, rozdzielczością Ultra HD i zgodnością z HDR10+, HLG (Hybrid Log-Gamma), otrzymujemy procesor Quantum 4K optymalizujący wyświetlane materiały w czasie rzeczywistym, wraz z całą gamą dodatków, m.in. Direct Full Array 4X. Ponownie, jak w latach ubiegłych za dźwięk przestrzenny odpowiedzialny jest system 2.1 z wbudowanym głośnikiem niskotonowym. Telewizor Smart TV Samsunga pracuje na systemie Tizen 5.0 i dodatkowo został wyposażony w obsługę aplikacji Apple TV i wsparcie dla AirPlay 2, umożliwiające odtwarzanie materiałów z urządzeń Apple bezpośrednio na dużych ekranach telewizorów Samsung. Zobacz pełną specyfikację Samsung QLED QE75Q70R.

 

Telewizor LG LED 65SM9800PLA


 

LG 65SM9800PLA to 65-calowy telewizor z rodziny NanoCell o rozdzielczości Ultra HD, obsługujący standard Advanced HDR (Technicolor), Dolby Vision, HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma). NanoCell oferuje specjalny filtr z nanocząsteczkami, dzięki któremu możemy uzyskać znakomite odwzorowanie barw. Całość uzupełnia procesor obrazu najnowszej generacji α7 Gen 2 Intelligent Processor wspomagany technologią AI (sztucznej inteligencji). Znakomity dźwięk to zasługa nie tylko systemu Dolby Surround/ULTRA Surround, ale też zgodności z Dolby Atmos, czy WiSA. Smart TV pracuje na systemie webOS 4,5, który jest taki sam, jak w najlepszych telewizorach OLED. Zobacz pełną specyfikację LG 65SM9800PLA.

 

Samsung LED UE75RU7102

 

Samsung LED UE75RU7102 to 75-calowy telewizor wykorzystujący rozdzielczość Ultra HD wraz z obsługą HDR10+, HLG (Hybrid Log-Gamma). Ten odznacza się bardzo dobrym obrazem, dzięki procesorowi UHD i wielu opcjom poprawy obrazu, m.in. UHD Dimming. Precyzyjne i żywe kolory to nie jedyny atut tego modelu. To również dźwięk przestrzenny z głośnikami o mocy 20W z kilkoma dodatkami, np. Dialog Enhancement, znacznie poprawiającym słyszalność dialogów w filmach. Samsung Smart TV pracuje na systemie Tizen 5.0, a do korzystania z internetu na dużym ekranie możemy użyć bezprzewodowej klawiatury z myszką albo smartfona. Model z serii RU7102 także jest kompatybilny z AirPlay2, co powinno ucieszyć posiadaczy Iphonów.Zobacz pełną specyfikację Samsung LED UE75RU7102.

 

Samsung LED UE75RU7102