Poradnik Eksperta > Telewizory i RTV > Ranking 5 telewizorów powyżej 50 cali!

Ranking 5 telewizorów powyżej 50 cali!

Gdy decydujesz się na telewizor z ekranem powyżej 50 cali, możesz spodziewać się wrażeń kinowych we własnym salonie. Zazwyczaj kosztuje on swoje, ale im więcej płacisz, tym więcej masz prawo oczekiwać – rozdzielczość 4K, liczne technologie poprawy jakości i płynności obrazu czy funkcje Smart TV są praktycznie wliczone w cenę.

Na jaki model warto postawić? Obecnie na rynku ekrany LED rywalizują z OLED – te drugie lepiej oddają kolory i detale, jednak są zazwyczaj znacznie droższe. Jeśli zdecydujesz się na LED, masz do wyboru Edge, czyli modele z podświetlanymi krawędziami lub z podświetleniem całej powierzchni ekranu. Tego drugiego rozwiązania radzimy unikać – podświetlenie może być nierówne, co wpłynie na jakość wyświetlanego obrazu. Telewizory powyżej 50 cali to olbrzymia rozpiętość modeli – zazwyczaj modele do przeciętnego salonu nie przekraczają 75” i wahają się w zakresie 55-65”.

Telewizory 50 cali - Media Expert

 

Te modele cieszyły się w ostatnim czasie największym zainteresowaniem! 


Philips 55PUS7502/12 – telewizor LED 4K. Ekran wyposażony został w 3-stronny systemem Ambilight, jego jasność to wysokie 400 cd/m2. Korzysta z Philips P5 Perfect Picture Engine – jest to technologia wykorzystującą opatentowany, czterordzeniowy procesor producenta. Optymalizuje wszystkie wyświetlane treści za pomocą zaawansowanego algorytmu. Philips 55PUS7502/12 może pochwalić się głośnikami o mocy wyjściowej 45 W, z technologią DTS HD Premium Sound. Działa pod kontrolą systemu Android, a 16 GB pamięci (z możliwością rozszerzenia) daje dużą ilość miejsca do zapisywania ulubionych treści i instalowania większej liczby aplikacji.

Samsung UE65MU6172
– za obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, czyli 4K, odpowiada czterordzeniowy procesor UHD Up-Scaling. Bardzo pozytywnie wpływa na jego jakość technologia UHD Dimming – dzieli ekran na bloki w celu optymalizacji koloru, ostrości, poziomów czerni i bieli, aby finalnie dać optymalny kontrast. Za dźwięk Samsung UE65MU6102 odpowiadają dwa głośniki 2-kanałowe (Down Firing w/Bass Reflex) o łącznej mocy 20 W, wspierane przez kodek DTS. Telewizor Samsung to SmartTV, wyposażony w Smart Hub – daje dostęp do aplikacji, kanałów TV czy podłączonych urządzeń zewnętrznych.

Samsung Media Expert


Sharp LED 65UI7552E – telewizor LED o rozdzielczości obrazu Ultra HD, czyli 3840 × 2160 pikseli. Technologia Active Motion korzysta z wydajnego procesora, aby wyostrzać obraz. Za dźwięk odpowiadają dwa głośniki renomowanej firmy Harman-Kardon o łącznej mocy 20 W, wspierane przez system dźwięku przestrzennego DTS oraz automatyczną regulację głośności. Funkcje Smart TV to m.in. dostęp do filmów i programów na platformie Netflix, YouTube, Twitter czy Dezeer. Oprócz tego można podłączać pamięci zewnętrzne i urządzenia kablowo, korzystając z trzech wejść HDMI, dwóch USB 2.0 oraz jednego USB 3.0. Niestety, nie ma wyjścia słuchawkowego 3,5 mm, jest za to optyczne cyfrowe.


LG 70UK6950 – telewizor LED 4K z wydajnym, czterordzeniowym procesorem. Technologia Ultra Luminance zapewnia żywszy obraz o podwyższonej jasności, poprzez przyciemnienie ciemnych elementów i rozjaśnienie jasnych. Zwraca uwagę możliwość sterowania głosem – w tym celu model ten wyposażono w algorytmy sztucznej inteligencji. Głośniki o mocy 20 W korzystają z autorskiego systemu dźwięku przestrzennego, DTS Virtual: X, co znacząco wpływa na komfort oglądania wszystkich treści. Funkcje Smart TV dają dostęp praktycznie do wszystkiego, co tylko można chcieć.

 


Samsung QE75Q9FN – największy i najdroższy telewizor w tym zestawieniu, jednak zdecydowanie wart nabycia. Został wręcz nafaszerowany technologiami poprawiającymi jakość obrazu oraz dźwięku, dzięki czemu jest niezwykle wyraźny i nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń. Oferuje ponad miliard odcieni kolorów, a powłoka antyrefleksyjna sprawia, że nic nie zakłóci przyjemności z cieszenia się ulubionym serialem czy filmem. Komfort oglądania zwiększają głośniki 4.2-kanałowe o potężnej mocy 60 W – dzięki temu nie trzeba myśleć o zewnętrznych, chociaż i tak model ten posiada pełne wsparcie dla systemów multiroom. Podsumowując – jest to wręcz idealny element główny kina domowego.

Samsung Qled