JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Telewizory i RTV   Jakie słuchawki do biegania kupić?

Jakie słuchawki do biegania kupić?

d kilku lat można zaobserwować wzrastający trend na prowadzenie zdrowego trybu życia. Uprawiamy sport – biegamy, jeździmy rowerem, pływamy i trenujemy coraz to ciekawsze dyscypliny. Prym niewątpliwie wiedzie bieganie. Jak je sobie urozmaicić? Na pewno dobrą muzyką! 

 

 

Słuchawki do biegania – które będą najlepsze?


Najpierw wyznaczmy najważniejsze kryteria, pod kątem których powinniśmy wybrać słuchawki. Po pierwsze, powinny być wytrzymałe, aby nie ulegać uszkodzeniom podczas wstrząsów czy upadków. Po drugie, dobrze, aby były wodoszczelne. Wydzielany pot lub zaskakując deszcz podczas treningu mógłby uszkodzić zwykłe słuchawki. Trzecia, bardzo istotna kwestia to utrzymywanie się na uchu.

 

 

Odpowiednie wydają się trzy kategorie:


- z zausznikiem, czyli takie, które są dodatkowo trzymają się zewnątrz głowy, przez co nie osuną się podczas biegu,
- douszne, to te, które dzięki wyprofilowanym końcówkom utrzymują się w małżowinie,
- pałąkowe, czyli te utrzymujące słuchawki na górze głowy – nowe modele mają wbudowany panel sterowania na pałąku, co ułatwia korzystanie.

 

Sprawdź słuchawki z naszej oferty! 

Należy wybrać wedle własnych upodobań. Każde rozwiązanie niesie za sobą plusy. Warto założyć kilka par słuchawek różnego typu, aby dopasować typ odpowiedni dla siebie.

 

Słuchawki pałąkowe 

Fot. Słuchawki pałąkowe AFTERSHOKZ

 

Przewodowe albo bezprzewodowe – oto jest pytanie!


Zwolenników jednego i drugiego rozwiązanie będzie tylu, ile zwolenników. Na pewno słuchawki przewodowe będą tańsze, choć nie zawsze. Kabel jednak może przeszkadzać i to jest argument przeciwko przewodom. Słuchawki bezprzewodowe są wygodniejsze, choćby ze względu na brak plączącego się kabla. Należy jednak pamiętać o ich każdorazowym ładowaniu. Większość słuchawek bezprzewodowych łączy się z urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth. Skuteczny zasięg wynosi kilka metrów, więc telefon możesz schować w plecaku albo zostawić na stoliku, kiedy akurat biegasz na bieżni.

 

Sprawdź słuchawki z naszej oferty!


Wszystko zatem zależy od preferencji użytkownika. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na szczelność słuchawek, o czym wspomnieliśmy oraz ich trwałość. Odpowiednio trwałe urządzenia będą Ci towarzyszyć w treningach naprawdę długo.