JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl Poradnik Eksperta Telewizory i RTV Wybieramy soundbar do 1000 zł

Wybieramy soundbar do 1000 zł

Jeśli masz świetny telewizor, ale jego głośniki nie spełniają twoich oczekiwań lub są dobre, a ty oczekujesz czegoś lepszego, warto zainwestować w soundbar. Taka listwa dźwiękowa pozwoli na zmienienie salonu w kino, co znacznie podniesie przyjemność z oglądania filmów czy telewizji.


Soundbar – po co jest potrzebny?

Soundbar to zintegrowany system audio, który ma formę listwy, a umieszcza się go nad lub pod ekranem. W porównaniu z głośnikami jego zaletą są przede wszystkim znacznie mniejsze wymagania dotyczące przestrzeni, a także ograniczenie ilości potrzebnych kabli – wiele modeli działa nawet bezprzewodowo, co pozwala umieścić soundbar w dowolnym miejscu w jego zasięgu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze soundbara?

Jeśli chcesz kupić soundbar, pierwszą rzeczą, na jaką wypada zwrócić uwagę, jest wsparcie dla systemu dźwięku. Większość operuje w standardzie 2.1, a najlepsze potrafią wykorzystać możliwości dawane przez imitujący dźwięk przestrzenny system 7.1. Ponadto producenci wyposażają swoje propozycje w rozmaite techniki wpływające na jakość dźwięku – w tym jego manualną korektę. Zazwyczaj soundbar ma zintegrowany subwoofer, ale w przypadku niektórych modeli możemy spotkać się z zewnętrznym. Jaka jest między nimi różnica? Zazwyczaj zewnętrzny jest mocniejszy od wbudowanego, dlatego jeśli lubisz mocne basy – zwróć uwagę na to właśnie rozwiązanie. Zaletą soundbara będzie bezprzewodowa współpraca z urządzeniami zewnętrznymi, jak tablety czy smartfony. Dzięki temu możesz cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem z telefonu lub laptopa.

 

Ile kosztuje dobry soundbar?

Nie da się ukryć, że najlepsze soundbary swoje kosztują – nawet ponad 2 tysiące złotych. Jednak większość dobrych modeli to cena pomiędzy 1000 a 1500 złotych. Prezentujemy kilka dobrych soundbarów w różnych zakresach cenowych – najtańszy to wydatek ok. 700 złotych. Skąd zatem różnice w cenach? Biorą się one w zależności od użytych przez producenta podzespołów, jakości materiałów wykonania oraz zastosowanych rozwiązań technologicznych.

LG SK8 2.1 – soundbar z certyfikatem Hi-Res, odtwarza bezstratny dźwięk stereo w jakości do 96 kHz/24-bity. Funkcja Adaptive Sound Control identyfikuje odtwarzany program i automatycznie dobiera najlepsze parametry dźwięku. Można odtwarzać muzykę, sterować poziomem głośności oraz wybierać utwory tylko za pomocą poleceń głosowych. Funkcja ta działa z każdym głośnikiem z wbudowanym Asystentem Google, w tym z LG ThinQ. Moc całkowita wynosi 360 W. Urządzenie obsługuje łączność bezprzewodowa Wi-Fi oraz Bluetooth.

 
JBL Bar 2.1 – listwa dźwiękowa z systemem głośników 2.1 i bezprzewodowym subwooferem, która stanowi uzupełnienie brzmienia telewizora. Oferuje obsługę Dolby Digital, dźwięk przestrzenny JBL, jak również dysponuje wejściem HDMI (HDCP 1.4), złączami AUX i USB. Całkowita moc głośników to 300 W. Składają się na nią 4 przetworniki racetrack 2,25-cala, głośnik wysokotonowy 2 x 1,25-cala oraz subwoofer z 6,5-calowym przetwornikiem. Łączność bezprzewodowa odbywa się w standardzie Blutooth 4.2. Dzięki temu soundbar JBL Bar 2.1 może automatycznie nawiązywać połączenie z urządzeniami mobilnymi, czy też odtwarzać utwory przesyłane bezpośrednio ze smartfona. System JBL SoundShift umożliwia błyskawiczne przełączanie dźwięku pomiędzy telewizorem a smartfonem lub tabletem.


POLK Signa S1 – tani soundbar 2.1 z bezprzewodowym subwooferem. Wyposażono go w nowoczesne rozwiązania, które wpływają na wysoką jakość dźwięku. Wrażenia potęguje wbudowany dekoder Dolby Digital. Soundbar POLK Signa S1 wyposażono także w nowatorską technologię – VoiceAdjust Technology, czyli regulację dźwięku, która zapewnia wyraźne odtwarzanie mowy. Łączność bezprzewodowa odbywa się w standardzie Wi-Fi oraz Bluetooth. Dzięki temu soundbar POLK Signa S1 może automatycznie nawiązywać połączenie z urządzeniami mobilnymi i odtwarzać utwory przesyłane bezpośrednio np. ze smartfona. Soundbar POLK Signa S1 dostarczany jest wraz z pilotem zdalnego sterowania.