Poradnik Eksperta > Telewizory i RTV > Jaki telewizor z Ambilight kupić?

Jaki telewizor z Ambilight kupić?

Nowoczesne telewizory wyposażane są w szereg ciekawych dodatków, dzięki którym oglądanie programów telewizyjnych, filmów, czy też rozgrywka komputerowa z graczami z całego świata, mogą dostarczać dodatkowe wrażenia. Do takich dodatków należy system Ambilight, który można spotkać w telewizorach marki Philips.

Co to jest Ambilight i jak działa?

Ambilight to specjalny system stosowany w telewizorach, który polega na emitowaniu kolorowej poświaty z tyłu urządzenia, za pomocą różnokolorowych diod LED. Dzięki niemu zyskuje się wrażenie, że obraz wylewa się poza ekran. Oglądanie telewizji z wykorzystaniem systemu Ambilight jest bardzo widowiskowe. Specjalne algorytmy tv z Ambilight analizują obraz, który pojawia się na ekranie i decydują, na jaki kolor oraz z jaką intensywnością mają się zaświecić. Ponadto wielobarwne podświetlenie Philips Ambilight może pojawiać się po bokach ekranu, na górze i na dole, jak i otaczać cały ekran. Pozwala to na dostosowanie go do oglądania danego filmu, serialu lub programu, a także na słuchanie muzyki, czy też korzystanie z rozgrywki komputerowej z wykorzystaniem telewizora.

 

Dlaczego warto postawić na telewizor z systemem Ambilight?


Telewizor z systemem Ambilight to dodatek, który pozwala na osiąganie doświadczeń wizualnych nie tylko podczas oglądania filmów, seriali, czy też wydarzeń sportowych. Dzięki innowacyjności sprawdzi się on również przy prezentacjach, rozgrywce komputerowej, a nawet w trakcie zabawy przy ulubionej muzyce. Bardzo istotne jest to, że Ambilight nie pozwala na nudę, ponieważ posiada on kilka różnych trybów oświetlenia, o różnej barwie i kolorze. W związku z tym, za każdym razem można liczyć na unikatowe efekty wizualne, choć nie wpływa on na jakość wyświetlania obrazu, a jedynie na jego ubogacenie. Philips Ambilight sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w firmie.


Telewizor Ambilight


O czym należy pamiętać przed zakupem telewizora z systemem Ambilight?


Zanim kupi się telewizor Philips Ambilight, należy pamiętać o tym, że optymalne efekty wizualne uzyska się tylko w dużym pomieszczeniu o ścianach pomalowanych na jednolity kolor oraz z możliwością dobrego zaciemnienia. Wówczas światło emitowane przez diody lub mikroprojektory jest najbardziej efektowne. Równie istotne jest umieszczenie telewizora w odpowiedniej odległości od ściany. W przypadku systemu Ambilight zalecane jest minimum 15 cm, chociaż najlepsze efekty uzyskuje się przy odległości 20–25 cm, dlatego warto dokonać dokładne pomiary i precyzyjnie umieścić odbiornik na szafce lub na odpowiednim wysięgniku umieszczonym na ścianie.

Sprawdź naszą ofertę telewizorów z ambilight!

Jak wybrać telewizor z systemem Ambilight?


Wybór telewizora z systemem Ambilight powinien być ukierunkowany tym, w jakim pomieszczeniu będzie się on znajdował, na jakie efekty się liczy oraz, w którym miejscu będzie umieszczony odbiornik.

Najczęściej można się spotkać z systemem dwustronnym, trzystronnym lub czterostronnym. Telewizor z systemem dwustronnym oświetla ścianę po dwóch bokach. Jest to najtańszy model, który sprawdza się w niewielkim pomieszczeniu. Z jego pomocą można zwiększyć wrażenia z oglądania przede wszystkim filmów i seriali. Do większych pomieszczeń oraz do śledzenia bardziej widowiskowych obrazów (np. z gier komputerowych) doskonale sprawdzi się telewizor Ambilight trzystronny bądź czterostronny. Ten pierwszy będzie dobrym rozwiązaniem dla odbiorników umieszczanych na podstawie, a drugi – zlokalizowanych na ścianie. W tym ostatnim przypadku światło otacza telewizor, dając niesamowite wrażenia.

Sprawdź naszą ofertę telewizorów z ambilight!

Specjalną odmianą Ambilight do telewizora jest system Ambilux, w którym standardowe diody LED zostały zastąpione przez mikroprojektory. Pozwalają one na uzyskanie takich efektów jak mieszanie kolorów, czy też dynamiczna poświata umożliwiająca przeniesienie obrazu z telewizora na ścianę. Decydując się na telewizor z taką odmianą systemu Ambilight trzeba jednak przygotować się na większy wydatek, ale efekty, jakie się dzięki niemu uzyska, wprawią w zachwyt wszystkich domowników i gości, przenosząc rozrywkę telewizyjną na zupełnie inny wymiar.