Poradnik Eksperta > Telewizory i RTV > Jaki telewizor Android TV kupić?

Jaki telewizor Android TV kupić?

System Android to oprogramowanie znane przede wszystkim z telefonów komórkowych. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej telewizorów z Android TV, a samo rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników. Jakie są telewizory z Androidem i jak wybrać taki sprzęt?

Android TV – co to jest?

Android TV to system z zakresu Smart TV, który oferuje użytkownikom ogromne możliwości rozrywki, łatwość obsługi oraz przejrzystość działania. Choć sam kod źródłowy nie odbiega znacząco od systemu operacyjnego znanego ze smartfonów, to już jego funkcje czy interfejs są zupełnie inne. Zasadniczą zaletą Android TV jest uniwersalność zastosowań, dlatego też to oprogramowanie znajdziemy w telewizorach różnych marek (głównie Philips i Sony), a także innych urządzeniach, np. konsolach czy odtwarzaczach multimedialnych.

Telewizory z Androidem cechują się dużą funkcjonalnością. Android TV to m.in. dostęp do Google Play, czyli sklepu z aplikacjami, gdzie dostępne są różnorodne programy, m.in. do odtwarzania filmów, w tym również Netflix, YouTube, Player.pl czy Ipla. Można także pobrać gry, w których steruje się za pomocą pilota do telewizora lub pada, należy jednak przy tym pamiętać, że Android TV nie ma na celu zastąpienia tradycyjnej konsoli do gier. Mocną stroną telewizorów Android jest też Chromecast, czyli opcja komfortowego i sprawnego przesyłania zdjęć i obrazów z poziomu komórki czy tabletu, a także odtwarzanie YouTube obsługiwanego z poziomu komputera. Warto również wspomnieć o możliwości obsługi głosem.


Android TV

 

 

Sprawdź naszą ofertę Android TV

 

Jaki telewizor z Android TV?

Wybór telewizorów z Androidem  jest dość duży, a co być może ważniejsze, oferta z tym systemem stale się powiększa. Świadczy to o wzroście popularności tego oprogramowania, stałym rozszerzaniu jego funkcjonalności oraz dość dobrych perspektywach na przyszłość w zakresie rozwoju tej technologii. Decydując się na telewizor z Androidem należy wziąć pod uwagę wiele czynników, z których część nie jest bezpośrednio związana z systemem. Chodzi tu np. o przekątną ekranu urządzenia (duży telewizor z 4K nie jest najlepszym pomysłem w małym pokoju), parametry jego wyświetlania i zastosowana matryca, rozdzielczość, liczba złącz HDMI czy klasa energetyczna.

Sprawdź naszą ofertę Android TV

Wskazując konkretne modele godne polecenia, z pewnością warto wspomnieć o jeszcze jednym producencie – TCL. To stosunkowo niedrogie urządzenia z bardzo dobrymi parametrami i Android TV. Doskonałe opinie zbiera telewizor TCL LED 55C7026, który został wyposażony w 4K i posiada rozdzielczość wyświetlania a poziomie 3840 x 2160 pikseli. Ponadto współpracuje z trybem HDR i ma technologię odświeżania Picture Performance Index 1600, co gwarantuje niesamowite doznania podczas oglądania filmów czy transmisji sportowych. Warto też dodać, że telewizor dostępny jest w trzech wersjach przekątnych ekranu: 49 cali, 55 cali i 65 cali.

Innym modelem, cieszącym się świetnymi recenzjami jest telewizor Philips LED 55PUS7303/12. Co ciekawe posiada on parametry dosyć zbliżone do wspomnianego już urządzenia TCL, jego przewagą jest natomiast m.in. większa liczba złącz HDMI. Przykładem TV z Androidem z wyższej półki jest Philips OLED 55POS9002. Srebrne wykończenie jest bardzo nowoczesne i świetnie pasuje do każdego wnętrza, najważniejsze są jednak takie parametry, jak wyświetlanie w formacie UHD/4K, zastosowanie technologii odświeżania PPI 3800, czterordzeniowy procesor i wykorzystanie funkcji poprawy obrazu, takich jak Ultra Resolution, Micro Drimming Perfect czy Perfect Natural Motion. Dzięki temu oglądane programy czy seriale prezentują się niczym rzeczywisty obraz.


 

Telewizory z Androidem to z pewnością nowa jakość obsługi i rozrywki w zakresie RTV. Dlatego też warto skorzystać z niesamowitych możliwości tworzonych przez to oprogramowanie i cieszyć się doskonałym poziomem funkcjonalności.


Sprawdź naszą ofertę Android TV