Jaki TV Box kupić? Odtwarzacze multimedialne

TV Box to specjalna przystawka do telewizora, którą najczęściej podłącza się do niego za pomocą portu HDMI. Umożliwia ona dodanie do niego funkcji właściwych dla rozwiązań Smart TV. Dzięki niej starszy telewizor będzie mieć swoje drugie życie!

Na co pozwala TV Box?

TV Box jest niewielkim urządzeniem, odtwarzaczem multimedialnym, którego możliwości nie można nie docenić. Umożliwia dostęp do internetu, używanie gier i aplikacji, nagrywanie filmów i audycji emitowanych w telewizji, daje także dostęp do usług sieciowych, jak np. portal YouTube. Wygodną obsługę daje możliwość sterowania pilotem, dostępne są także modele, którymi można sterować przy użyciu smartfona lub tabletu.

Dla kogo TV Box?

TV Box to rozwiązanie dla każdego, kto ma starszy telewizor, który spisuje się doskonale i nie chce się go wymieniać na nowy, a zarazem ma się ochotę na zwiększenie jego funkcjonalności. Dzięki przystawce telewizor stanie się domowym centrum rozrywki multimedialnej, dając dostęp do gier, internetu, muzyki, a także treści wideo w wysokiej jakości. Do TV Box można podpiąć również dysk zewnętrzny, dzięki czemu da się nagrywać więcej materiałów.

Odtwarzacze multimedialne do TV

 

Sprawdź naszą ofertę odtwarzaczy multimedialnych!

Na co zwracać uwagę przy wyborze TV Box?

Podobnie jak przy zakupie TV czy laptopa, każde urządzenie typu TV Box ma kilka cech, na które warto zwrócić uwagę. Są to:
- komunikacja – jeśli nie chcesz przeciągać kabli i mieć większy porządek, wówczas warto postawić na model z modułem BT lub kartą Wi-Fi, które umożliwią komunikację bezprzewodową;

- RAM – ilość pamięci operacyjnej (RAM) ma wpływ na szybkość działania urządzenia. Polecane są mające co najmniej 2 GB RAM;

- pamięć – podobnie jak w smartfonach, im więcej pamięci na dane użytkownika, tym lepiej; większa ilość miejsca umożliwia instalowanie większej ilości aplikacji oraz gier;

- system operacyjny – aktualnie najbardziej popularne TV Boxy używają systemu Android, są również dostępne modele z Tizen OS oraz iOS.

TV Box - Recenzje i testy

 

 

Sprawdź naszą ofertę odtwarzaczy multimedialnych!

 

TV Box – ile kosztuje?

Odtwarzacz multimedialny nie jest dużym wydatkiem. Najtańsze modele kosztują poniżej dwustu złotych, najdroższe powyżej 500.

XIAOMI MI Box S Smart TV – przystawka z 8 GB pamięci na dane, 2 GB RAM oraz pozwalająca na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K (4096 x 2160 pikseli). Pracuje w oparciu o system operacyjny Android TV 8.1, który umożliwia m.in. korzystanie z YouTube, Netflix, ShowMax, IPLA, TVP VOD i tysięcy innych usług z Polski i zagranicy. Dostęp do Google Play daje możliwość ściągnięcia tysięcy aplikacji i gier, które zamienią telewizor w domowe centrum rozrywki. Dzięki modułowi BT oraz Wi-Fi umożliwia swobodną komunikację z urządzeniami przenośnymi. Można sterować za pomocą pilota lub komend głosowych.

 

Xiaomi MI Box S Smart TV

 

SAVIO TB-B01 Basic One – tani TV Box, działający pod kontrolą systemu Android 7.1 Nougat. Obsługuje rozdzielczość 3840 x 2160, a 8 GB wbudowanej pamięci umożliwia instalację dużej ilości gier i programów oraz zapisywanie audycji telewizyjnych. Daje dostęp do aplikacji takich jak: Kodi, TVN Player, TVP Player, HBO GO, IPLA, NC+, Netflix, Facebook, Skype, YouTube, Showbox oraz wiele innych dostępnych za darmo w Sklepie Play.

 

TV Box Savio

 

FERGUSON FBOX ATV – TV Box umożliwiający odtwarzanie treści wideo w jakości 4K. Szybkość pracy zapewnia mu 2 GB RAM, a na dane użytkownika przeznaczono 8 GB miejsca. Daje możliwość oglądania serwisów VOD w 4K, przeglądanie internetu czy odtwarzanie muzyki z plików. Wygodę obsługi gwarantuje pilot zdalnego sterowania.

 

TV Box Ferguson
Sprawdź naszą ofertę odtwarzaczy multimedialnych!