Brak wyników spełniających wybrane kryteria. Usuń część filtrów, aby zobaczyć listę produktów.

Opis kategorii Rowery cruiser

Cruiserrower miejski z charakterem, zdecydowanie niezwykły (jak na obecne czasy), dla wyjątkowych osób, które chcą się wyróżniać, cenią sobie wygodę, elegancję oraz lubią „delektować się” spokojną jazdą w „miłych okolicznościach” i jeszcze wyglądać przy tym stylowo. Teraz do kupienia także w sklepie Media Expert.

Rowery Crusier (a właściwie dawne beach cruisery) to amerykański wynalazek sprzed kilkudziesięciu już lat. Pierwsze modele zaprojektowane były (na co wskazuje sama ich nazwa) do jeżdżenia po plaży. Z czasem rowery typu cruiser „ewoluowały” do rowerów typowo miejskich, które dziś – głównie ze względu na ich nieprzeciętny design, ale także zapewniany przez nie duży komfort jazdy po mieście – znowu są na topie i na listach marzeń wielu osób.
 
Rower miejski cruiser to dość solidna konstrukcja (ważąca więcej niż 10 kilogramów) oparta na charakterystycznie – łukowato wygiętej ramie (najczęściej stalowej, choć spotyka się dziś także te lżejsze – aluminiowe), standardowo 26-calowych kołach i stosunkowo grubych oponach (ale nie tak grubych i balonowych, jak na przykład w rowerach typu fat bike), zapewniających dobrą przyczepność do nawierzchni i niezłą amortyzację. Cruisery mają wygodne, szerokie, dobrze niwelujące wstrząsy siodełka oraz wysoko umieszczone, raczej szerokie kierownice. Na takich rowerach jedzie się w wyprostowanej pozycji, a pośladki nie są obolałe nawet po długiej jeździe. Między innymi dlatego właśnie podróżowanie po mieście cruiserem to raczej relaks niż wysiłek czy sport. Nie są one zresztą przystosowane do szybkiej jazdy, wyczynowych manewrów, ostrych zakrętów czy stromych podjazdów. Standardowo ten typ roweru nie ma nawet przerzutek, choć oczywiście w coraz bogatszej ofercie rynkowej można znaleźć również cruisera z przełożeniami, co jeszcze bardziej uprzyjemnia korzystanie z niego na co dzień.

Rower cruiser, jak każdy rower miejski, wyposażony jest zazwyczaj w różne niezbędne dodatki: lampy, dynamo, błotniki, praktyczną osłonę łańcucha i inne akcesoria tego typu. Wszystko po to, aby ułatwić rowerzyście użytkowanie tego sprzętu, jak również „wykorzystać okazję” do nadania rowerowi stylu. Charakterystyczne, kolorowe detale czynią bowiem z tego pojazdu niezwykle gustowne wizualnie cudo. Za cruiserem ludzie po prostu oglądają się na ulicy, co jego użytkownikowi też daje zwykle sporą satysfakcję. Jest to więc opcja dla wszystkich, którzy lubią robić wrażenie, budzić podziw w innych albo przynajmniej rozbudzać ich zainteresowanie. Rower z duszą, nawiązujący do stylu sprzed lat nie pozostawia nikogo obojętnym. Szczególnie łatwo podbija serca kobiet, osób mających duże wyczucie estetyki, wrażliwych na piękno formy... Często kupują go artyści, kolekcjonerzy, pasjonaci wszystkiego, co retro, a także fani stylu i ideologii życia spod znaku slow life, dla których nie ilość czy szybkość, a jakość i „smakowanie” przyjemności liczy się najbardziej.
Zwiń »