BIEŻNIE
ORBITREKI
ROWERY STACJONARNE
ROWERY SPINNINGOWE
ROWERY POZIOME
Trwa ładowanie
Przeznaczony: Do rekreacji
Ćwiczone partie mięśni: Brzuch, Łydki, Pośladki, Ramiona, Uda
Rodzaj roweru: Pionowy
Rodzaj oporu: Magnetyczny
Zobacz więcej
Model producenta: C1660

Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym

Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny.

Najczęściej zadawane pytania

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie roweru stacjonarnego?

Wybierając rower stacjonarny, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich jest rozmiar sprzętu. Warto wcześniej zastanowić się, gdzie rowerek zostanie ustawiony, a nie podejmować decyzję dopiero po zakupie. Drugą sprawą jest regulacja wysokości siodełka. Zakres powinien umożliwiać nam wygodne ustawienia, dopasowane do naszych wymiarów. Jeśli z urządzenia ma korzystać więcej niż jedna osoba, to kwestia regulacji jest jeszcze bardziej istotna. Należy również sprawdzić, jakie jest maksymalne obciążenie, dopuszczalne na danym rowerku.

Zakup roweru stacjonarnego może wiązać się ze sporym wydatkiem, jednak wiele zależy od tego, jaki model sprzętu wybierzemy. W sprzedaży dostępne są różne typy rowerków: indukcyjne, powietrzne czy dociskowe. Jednak najpopularniejsze są modele magnetyczne oraz mechaniczne. Zaletą tych drugich jest przede wszystkim niższa cena, a wadą dość głośna praca. Z kolei modele magnetyczne uznawane są za cichsze i mniej awaryjne. Często ich główną wadą jest wyższa cena w porównaniu z mechanicznymi. Ważną sprawą jest możliwość regulacji oporu, czyli intensywności treningu. Wraz z godzinami spędzonymi na rowerku, wzrasta nasza wydajność, dlatego kolejne „przejażdżki” powinny wymagać większego wysiłku.

Jakie są rodzaje rowerków treningowych?

Główny podział rowerków treningowych dotyczy typu napędu oraz mechanizmu generowania oporu – czyli systemu hamowania koła. Wyróżniamy: rowerki magnetyczne i elektromagnetyczne oraz mechaniczne. Są to najpopularniejsze typy, choć obok nich występują także rowerki dociskowe, powietrzne oraz indukcyjne. Rowerki elektromagnetyczne działają w oparciu o elektromagnes, sterowany przez komputer, jednak niezbędny jest stały pobór prądu. Są to modele spotykane raczej w salonach fitness i ze względu na swoją cenę rzadko wybierane są do domowych zastosowań. Podobnie na działaniu magnesu opierają się modele magnetyczne. Z kolei rowerki mechaniczne hamują przez nacisk specjalnej rolki lub taśmy. Ich zaletą jest prosta konstrukcja, a co za tym idzie – niska awaryjność oraz niewygórowana cena.

Czy rower stacjonarny jest dobry na odchudzanie?

Tak, bo każda aktywność fizyczna o umiarkowanej intensywności oraz odpowiedniej regularności jest dla nas korzystna i powoduje ubytek kaloryczny. Jeśli jesteśmy zmotywowani do pracy, to jazda na rowerku stacjonarnym z pewnością doprowadzi do zrzucenia zbędnych kilogramów – o ile oczywiście kaloryczność naszych codziennych posiłków nie wzrośnie. Jazda na stacjonarnym rowerku w spokojnym tempie pozwala w ciągu godziny spalić około 300-350 kalorii. Jest to trening typu kardio, czyli aktywizujący organizm do spalania kalorii, a także rozbudowujący mięśnie, podnoszący wydajność, poprawiający spalanie kalorii – a tym samym wspomagający odchudzanie. Jest polecany właśnie osobom, które chcą wyszczuplić nogi, pozbyć się „brzuszka” i „boczków”, jednak wpływa korzystnie na całą sylwetkę, bowiem aktywizuje bardzo wiele partii mięśni.