Poradniki Eksperta

Jaki laktator elektryczny? Ranking produktów [TOP10]

 2023-05-25 

Laktator elektryczny to sprzęt, który powinna mieć każda mama karmiąca. Umożliwia on odciąganie pokarmu z piersi w prosty sposób, niewymagający dodatkowych czynności. Poza aspektami technicznymi, związanymi w wygodą, jest to nieocenione urządzenie w przypadku problemów z laktacją. Stymuluje ono piersi do produkcji mleka. Jest to bardzo ważne, gdyż każdej mamie zależy na jak najdłuższym karmieniu piersią. Laktator jest urządzeniem, które niewątpliwie to ułatwi. Sprzęty te mają podobną budowę. Poszczególne modele różnią się od siebie rodzajem, parametrami oraz dodatkowymi funkcjami. Warto dostosować urządzenie do swoich potrzeb. Jaki wybrać laktator elektryczny? Ranking podpowie Ci, na co zwrócić uwagę, wybierając ten sprzęt, by spełnił Twoje oczekiwania.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Jak działa laktator elektryczny?

Jak zbudowany jest laktator elektryczny? Ranking zwraca uwagę na fakt, że urządzenia te mają bardzo podobną budowę. Składają się z takich elementów, jak: zasilacz, moduł elektryczny, pojemnik do którego odciągany jest pokarm, lejek oraz pokrywka z przewodem.


To mechaniczne urządzenie wytwarza podciśnienie, które pobudza piersi do wypuszczania mleka. Wystarczy więc włączyć je i przystawić do piersi, by po chwili mleko matki zaczęło spływać do specjalnego pojemnika.

W przeciwieństwie do laktatorów ręcznych, tu nie ma potrzeby wykonywania żadnych dodatkowych czynności. Dzięki temu, odciąganie pokarmu jest komfortowe i bezproblemowe.

Jakie zalety posiada laktator elektryczny? Ranking efektywnych produktów

Laktator elektryczny odgrywa ważną rolę w procesie karmienia dziecka piersią. Powszechnie wiadomym jest, że naturalny pokarm matki jest bardzo zdrowy. Wzmacnia on organizm dziecka i chroni przed chorobami. Warto więc zadbać, by było go dużo. Laktator pobudza laktację, dzięki czemu ilość mleka jest wystarczająca dla dziecka. Może jednak pojawić się problem z nadmiarem laktacji. Urządzenie to jest pomocne także w tym przypadku. Zautomatyzowany proces odciągania mleka jest szybki i bezbolesny. Ponadto sprzęt ten przydatny jest do przygotowania zapasu mleka w przypadku wyjścia z domu na dłuższy czas. Mleko to można przechować i w razie konieczności nakarmić dziecko. Laktator elektryczny niewątpliwie ułatwia codzienne funkcjonowanie i gwarantuje, że zapas mleka można zawsze mieć pod ręką. Większość modeli działa szybko i efektywnie.

Jakie są rodzaje laktatorów elektrycznych?

Biorąc po uwagę własne preferencje, można wybrać określony laktator elektryczny. Ranking zwraca uwagę na dwa podstawowe rodzaje tych urządzeń. Mogą to być sprzęty przeznaczone do odciągania pokarmu z jednej piersi (laktator pojedynczy) oraz przeznaczone do odciągania pokarmu z obu piersi jednocześnie (laktator podwójny).

Laktator pojedynczy posiada jeden element ssący, zaś podwójny dwa elementy ssące. Pierwszy model przeznaczony jest do odciągania pokarmu raz na jakiś czas, gdy zajdzie taka potrzeba. Można go użyć oczywiście do jednej piersi, a następnie do drugiej. Atutem tych modeli są ich kompaktowe rozmiary i niewielka waga. Dzięki temu, urządzenie można mieć przy sobie np. podczas podróży, gdyż nie zajmie dużo miejsca w bagażu.


Laktator podwójny umożliwia w tym samym czasie odciągnięcie większej ilości mleka z obu piersi jednocześnie. Urządzenia te są więc niezwykle efektywne. Sprawdzą się u kobiet pracujących zawodowo, które w ciągu dnia nie mogą karmić dziecka piersią, a chcą podawać im naturalny pokarm. Ponadto modele te cieszą się dużą popularnością u mam, które dla zwiększenia laktacji chcą stymulować obydwa gruczoły jednocześnie.

Innym podziałem jest podział na jednofazowy i dwufazowy laktator elektryczny. Ranking zwraca uwagę na różne mechanizmy ssania zastosowane w tego rodzaju urządzeniach.


Pierwszy model charakteryzuje się fazą powolnego i głębokiego ssania. Natomiast urządzenia dwufazowe są niezwykle skuteczne, gdyż odwzorowują naturalne ssanie dziecka. W pierwszej fazie odciąganie mleka jest szybkie i płytkie (początkowa stymulacja). Natomiast druga faza charakteryzuje się powolnym i głębokim odciąganiem pokarmu (głębokie odciąganie). Niektóre modele zostały wyposażone również w trzecią fazę, która używana jest pod koniec odciągania pokarmu. Skutecznie stymuluje ona piersi i zwiększa laktację.

Jakie są sposoby zasilania laktatorów?

Laktatory elektryczne mogą być zasilane z sieci. Oznacza to, że wymagają dostępu do gniazdka elektrycznego, aby mogły działać. Modele te są efektywne i wydajne, gdyż nie rozładują się, a więc nie ma potrzeby ich ładowania.

Innym rodzajem są laktatory zasilane akumulatorowo. Dzięki ich dużej pojemności, urządzenie może pracować nawet np. do 2 godzin czy wykonać 4 pełne procesy odciągania mleka, które trwają 30 minut. Te modele laktatorów można mieć zawsze przy sobie i używać ich, gdy zachodzi taka potrzeba. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość ładowania sprzętu za pomocą powerbanku. Dzięki temu, możesz go używać nawet podczas podróży, bez obawy, że się rozładuje. W przypadku laktatorów bezprzewodowych, nie trzeba więc mieć dostępu do gniazdka elektrycznego.


Uniwersalnym rozwiązaniem są laktatory zasilane zarówno sieciowo, jak i akumulatorowo. Ten podwójny rodzaj zasilania sprawia, że urządzenia te są niezwykle praktyczne i wygodne. W zależności od sytuacji w jakiej się znajdziesz, można wybrać ten sposób zasilania, który będzie dla Ciebie wygodniejszy.

Czy poziom mocy ssania i prędkość działania laktatorów są istotne?

Urządzania wyposażone w większą moc, gwarantują skuteczne odciąganie pokarmu. Przydatną funkcją jest regulacja mocy ssania, której intensywność można dopasować do własnych potrzeb. Poszczególne modele mogą mieć nawet kilkustopniowe ustawienia mocy np. 7, 9, a nawet 10. Można więc dostosować je do własnych potrzeb.

Dodatkowym udogodnieniem jest także możliwość zapisywania w pamięci urządzenia najlepszego dla Ciebie cyklu odciągania mleka. Dzięki temu, po kolejnym uruchomieniu urządzenia, będzie ono pracowało w zapisany wcześniej sposób.


Ważnym parametrem jest również prędkość działania laktatorów, która określa liczbę ssań na minutę. Jest to istotne zwłaszcza podczas częstego używania laktatora.

W jakie przydatne rozwiązania może być wyposażony laktator?

Na funkcjonalność laktatorów elektrycznych wpływają dodatkowe udogodnienia, w które zostały wyposażone. Co może więc posiadać dodatkowo laktator elektryczny? Ranking zwraca uwagę na urządzenia z wbudowanym timerem, który samoczynnie wyłącza urządzenie np. po 30 minutach pracy. Niektóre modele zostały wyposażone w czytelny wyświetlacz, z którego można odczytać np. stan naładowania baterii, czas pracy, tryb w którym pracuje urządzenie, czy stopień siły odsysania. Dodatkowo, podświetlony panel ułatwia obsługę urządzenia nawet w nocy.

Na uwagę zasługuje również technologia zapobiegająca cofaniu się mleka podczas odciągania pokarmu. Dzięki temu mleko podane maluchowi zawsze będzie świeże.


Bardzo ważne jest utrzymanie laktatora elektrycznego w higienicznej czystości. Należy więc go nie tylko myć, ale i dezynfekować. W tym celu warto użyć wrzącej wody lub specjalnie przeznaczonego do tego urządzenia, jakim jest sterylizator parowy.

Co może być dołączone do zestawu z laktatorem?

W zestawie z laktatorem może znajdować się wiele praktycznych i przydatnych akcesoriów. Mogą to być butelki o różnych pojemnościach (np. 125 ml, 150, czy 180 ml) z których po nałożeniu smoczka można bezpośrednio karmić malucha. Dodatkowo w zestawie mogą znajdować się np. pojemniki czy woreczki do przechowywania mleka, a także nakrętki na butelki. Bardzo ważne są również nakładki na lejek, które są zazwyczaj miękkie i elastyczne. Niektóre łatwo dopasowują się do kształtu piersi. Dzięki temu, odciąganie pokarmu jest komfortowe i bezbolesne. Dla szczególnie zapracowanych mam, polecane są laktatory z gorsetem. Można go nosić podczas pracy urządzenia, by mieć wolne ręce. Niewątpliwie ułatwia to wykonywanie innych czynności. Dzięki możliwości regulacji wielkości gorsetu, może on być używany przez każdą kobietę.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756