Poradniki Eksperta

Ranking lodówek do zabudowy no frost [TOP10]

 2023-07-17 

Urządzenia chłodnicze dostępne są w wielu wielkościach, pojemnościach, kolorach, a nawet kształtach. Wraz z postępem technologicznym i rosnącymi wymaganiami użytkowników, producenci oferują w lodówkach coraz to nowsze systemy, które mają bezpośredni wpływ nie tylko na dłuższe przechowywanie produktów spożywczych, ale również energooszczędność sprzętu oraz komfort jego codziennej obsługi i użytkowania. Jednym z ważnych systemów, który powoli staje się standardem wśród sprzętów chłodniczych, jest system no frost. To praktyczne rozwiązanie niemal natychmiast zyskało rzeszę zadowolonych użytkowników, który cenią bezobsługowe korzystanie z chłodziarki czy chłodziarko-zamrażarki w zakresie jej rozmrażania. Czym charakteryzuje się system no frost i na czym polega jego popularność wśród użytkowników? Ranking lodówek do zabudowy no frost, który przygotowaliśmy odpowiada na te pytania, a także prezentuje 10 modeli, które warto wziąć pod uwagę wybierając tego typu urządzenie chłodnicze.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Co to jest system no Frost?

Sformułowanie „no frost” w tłumaczeniu oznacza „bez szronu”, zatem lodówki z tym systemem nie wymagają rozmrażania. System ten działa na zasadzie odpowiedniej wymiany powietrza i jego osuszania wewnątrz lodówki. Co więcej, odpowiada też za kontrolę temperatury oraz wilgotności. Lodówka do zabudowy z systemem no frost wyposażona jest w dodatkowy układ podzespołów, których zadaniem jest stała wentylacja wewnątrz komory lodówki oraz utrzymanie w niej niskiej poziomu wilgotności powietrza.


Lodówki bez systemu no frost wymagają okresowego rozmrażania. Tą czynność należy wykonać wyłącznie manualnie. Nawet wykonywana systematycznie jest czasochłonna i wymaga od użytkownika nakładu pracy fizycznej. Lodówka wyposażona w system no frost nie wymaga rozmrażania i system ten cieszy się taką popularnością i uznaniem.

Komfortowy system total no frost

Najnowocześniejsze urządzenia chłodnicze wyposażone są nie tylko w system no frost, który dotyczy chłodziarki, ale również tak zwany system total no frost, który zastosowany jest również w komorze zamrażania. To bardzo komfortowe rozwiązanie, które eliminuje konieczność rozmrażania chłodziarko-zamrażarki. Ranking lodówek do zabudowy no frost zawiera również praktyczne modele z systemem total no frost. Obecnie są one uznawane za najbardziej komfortowe w obsłudze i użytkowaniu, a przy tym najbardziej zaawansowane technologiczne urządzenia chłodnicze oferowane przez producentów tego sprzętu.

Rodzaje lodówek do zabudowy no frost

Ranking lodówek do zabudowy no frost prezentuje ich dwa podstawowe rodzaje. Chodzi tu o urządzenia wolnostojące oraz do zabudowy. Niezależnie od rodzaju urządzenia chłodniczego, system no frost jest uznawany za bardzo duży atut i warto wybrać sprzęt, który jest w niego wyposażony. Lodówki wolnostojące występują w wielu wielkościach, a co za tym idzie, również pojemnościach. Wśród nich znajdziemy nie tylko klasyczne i najbardziej popularne chłodziarko-zamrażarki z dolnym lub górnych zamrażalnikiem, ale również modele wielkogabarytowe typu side-by-side, french door czy multidoor.


To samo dotyczy urządzeń do zabudowy, choć wśród nich zdecydowanie chętniej wybierane są urządzenia pojedyncze, czyli oddzielnie chłodziarka oraz zamrażarka. Wybór urządzenia powinien zależeć od potrzeb użytkowników w zakresie przechowywania żywności oraz możliwości przestrzennych względem umieszczenia konkretnego modelu w kuchni.

Modele podblatowe

Ranking lodówek do zabudowy no frost prezentuje również praktyczne modele podblatowe. Wśród nich znajdują się zarówno urządzenia wolnostojące jak i do zabudowy. Tego rodzaju sprzęty są wybierane nie tylko do gospodarstw domowych, ale również punktów usługowych czy sprzedażowych. Chłodziarka czy chłodziarko-zamrażarka podblatowa doskonale sprawdzi się jako urządzenie chłodnicze w pomieszczeniu socjalnym dla pracowników, w lodziarni, cukierni, małej restauracji czy gabinecie kosmetycznym i aptece.


Urządzenie wolnostojące będzie doskonale komponowało się z ciągiem dolnej zabudowy meblowej, dodatkowo praktycznie zamontowane pod blatem roboczym. Sprzęt do zabudowy ukryty pod płytą meblową będzie niewidoczny dla otoczenia, a tym samym nie zaburzy wystroju wnętrza, w którym zostanie zamontowany.

Sterowanie i wyświetlacz

Ranking lodówek do zabudowy no frost zawiera modele ze zróżnicowanymi panelami sterowania. Jednymi z najprostszych konstrukcyjne są tak zwane manualne panele sterowania, które są wyposażone w ergonomiczne pokrętło do programowania temperatury. W nowoczesnych modelach dostępne jest sterowanie elektroniczne, które może być umiejscowione zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz lodówki. Elektroniczne, wewnętrzne panele sterowania występują w większości w urządzeniach chłodniczych do zabudowy. To dlatego, że front urządzenia ukryty jest na stałe pod płytą meblową.


Z kolei lodówki wolnostojące mogą być wyposażone w panele zewnętrze, które nierzadko, dla jeszcze większego komfortu obsługi i użytkowania, dopełnione są intuicyjnymi wyświetlaczami LED, LCD lub TFT. Najbardziej zaawansowane urządzenia chłodnicze, które są obecnie produkowane, oferują też sterowanie bezprzewodowe przy pomocy smartfonu lub tabletu za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji producenta.

Wyposażenie komory chłodzenia

Wybór urządzenia chłodniczego powinien zostać poprzedzony określeniem potrzeb domowników w zakresie przechowywania żywności. Oznacza to, że niezwykle istotna będzie nie tylko wielkość i pojemność lodówki, ale również wyposażenie komory chłodzenia czy zamrażania. Liczba i wielkość półek, pojemników i balkoników wraz z możliwością ich przemieszczania to niezwykle ważny aspekt użytkowania lodówki.


Lodówki no frost, obok standardowego wyposażenia komór, nierzadko oferują też specjalne strefy do przechowywania określonych produktów spożywczych. W szczególności dotyczy to warzyw i owoców, które do prawidłowego przechowywania w lodówce potrzebują nie tylko właściwej temperatury, ale dodatkowo również wilgotności. Ranking lodówek do zabudowy no frost zawiera urządzenia, które oferują specjalne pojemniki do przechowywania tych produktów. W zależności od modelu i producenta mogą się one różnić nazwą. Zwykle pojemniki te określane są wyrażeniem „komora zero” lub „komora świeżości”.

Energooszczędne systemy i funkcje

Ranking lodówek do zabudowy no frost zawiera modele, które są niezwykle energooszczędne. Wpływ na to mają systemy i funkcje, które wspomagają oszczędzanie energii elektrycznej. Jednym z takim praktycznych udogodnień jest sprężarka inwerterowa, która nie tylko sprawia, że chłodziarko-zamrażarka pracuje efektywniej, przez co jest energooszczędna, ale dodatkowo sprawia, że podczas użytkowania jest niezwykle cicha. Cicha praca urządzenia, które pracuje w trybie ciągłym, a do tego znajduje się w kuchni, która jest otwarta na inne pomieszczenia, to duży atut.


Inną funkcją, która oszczędza energię, jest np. praktyczny tryb o nazwie „wakacje”. Jest to tryb, który zmniejsza moc chłodziarki, przy jednoczesnym utrzymywaniu temperatury w komorze na poziomie około 12 st. C. Uruchomienie trybu jest bardzo wygodne podczas dłuższej nieobecności w domu. Dodatkowo zapobiegnie on powstaniu nieprzyjemnego zapachu w komorze chłodzenia.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756