Poradniki Eksperta

Depilator do twarzy - jaki wybrać?

Depilator do twarzy jest funkcjonalnym urządzeniem, przeznaczonym do usuwania zbędnego owłosienia na różnych częściach twarzy. Za jego pomocą można wydepilować wąsik i brodę, a nawet brwi. Na rynku dostępne są dwa typy depilatorów do twarzy: elektryczne i laserowe, które znacznie się od siebie różnią. Sprawdź, jakie zalety mają te urządzenia i jaki depilator do twarzy wybrać.


depilator do twarzy


Jak działa depilator do twarzy?


Działanie depilatora do twarzy, czyli sposób wykorzystany przy danym urządzeniu do usuwania włosów, zależy od jego rodzaju. Cechą wspólną depilatorów jest jednak usuwanie włosków na znacznie dłużej niż przy zastosowaniu maszynki do golenia. Drobny meszek na brodzie, pojedyncze włoski na żuchwie czy zbyt gęste brwi i włosy nad górną wargą w przypadku kobiet to spory problem estetyczny. Maszynka do golenia zdecydowanie nie sprawdza się na damskiej twarzy. Natomiast pęseta bywa problematyczna podczas stosowania – delikatne włoski często trudno uchwycić i łatwo o podrażnienia. 

Skóra na twarzy jest bardzo delikatna, dlatego zwykle trudno znosi również usuwanie włosków woskiem czy kremami do depilacji, które mogą wywoływać zaczerwienienie, a nawet świąd. Preparaty chemiczne nie sprawdzają się także do depilacji brwi, co więcej, również usuwanie w ten sposób wąsika niesie ryzyko przedostania się kremu do oczu. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na usuwanie włosków jest elektryczny depilator do twarzy. Jak działa takie urządzenie? Otóż dokładnie tak, jak klasyczny depilator do ciała, jednak wyróżnia go kilka istotnych cech. 

Do wyboru mamy depilator do twarzy w kształcie tradycyjnego depilatora lub urządzenie, które po zmianie nakładki nadaje się do wyrywania włosków z twarzy. Sporą popularnością cieszy się także depilator do twarzy w kształcie szminki. To niewielkie urządzenie potrafi szybko uporać się niechcianymi włoskami. Co ważne, dzięki niewielkim rozmiarom depilator zmieści się do każdej kobiecej kosmetyczce, pozostając przy tym niezauważony. 


Elektryczny depilator do twarzy wyróżnia się kilkoma istotnymi cechami: 


 • Niewielki rozmiar - depilator do twarzy posiada bardzo małą głowicę, dzięki czemu każdy włosek jest precyzyjnie usuwany. Stosując elektryczny depilator do twarzy, możemy idealnie wyprofilować linię brwi, bez obaw, że głowica uchwyci zbyt wiele włosków. 

 • Wyprofilowana głowica – kształt głowicy depilatora pozwala na usuwanie włosków z każdej partii twarzy, nawet kości żuchwy czy linii między brwiami.  

 • Usuwanie włosków z cebulkami – depilator do twarzy dla kobiet dosłownie wyrywa włoski wraz z częścią znajdującą się w skórze, czyli z cebulką włosa. Dzięki temu depilacja pozwala zapomnieć o włosach na twarzy nawet na wiele tygodni.   

 • Szybkie działanie – przy pomocy depilatora do twarzy możemy usunąć włoski znacznie szybciej, niż ma to miejsce przy innych metodach, a co za tym idzie, efekt jest natychmiastowy. 

 • Cena – depilatory do twarzy dostępne są w różnych kategoriach cenowych, jednak zwykle już za kilkadziesiąt złotych możemy kupić naprawdę dobre urządzenie, które posłuży nam przez wiele lat. Natomiast inwestując kilkaset złotych, możemy wybrać model posiadający dodatkowe funkcje.

Depilatory do twarzy w naszej ofercie:


Wydawać by się mogło, że elektryczny depilator do twarzy jest doskonałym rozwiązaniem. Czy ma jakieś wady? Otóż wyrywanie włosów z cebulkami niestety wiąże się bólem. Przy kilku pojedynczych włoskach może nie być to problemem, jednak usuwanie całego wąsika czy sporej ilości meszku z żuchwy dla wielu kobiet jest czynnością bardzo uciążliwą. Niemniej jednak perspektywa pozbycia się włosów z twarzy na dłużej wynagradza kilka minut bólu, do którego po kilku zastosowaniach zwykle szybko się przyzwyczajamy. 

Drobne zaczerwienienie i ślady po wyrwanych włoskach znikają równie szybko, jak niechciane owłosienie. Decydując się na dobry model depilatora do twarzy, możemy liczyć na dodatkowe funkcje, takie jak nasadki masujące skórę czy wielostopniową regulację prędkości, co znacznie zmniejsza dyskomfort związany z depilacją.  

Kobiety, które oczekują większego komfortu, mają natomiast do wyboru alternatywę dla depilatora elektrycznego, jaką jest depilator laserowy do twarzy. Warto jednak zaznaczyć, że poszukując sposobu na usuwanie włosów w domowym zaciszu, do wyboru mamy urządzenia działające dzięki technologii IPL.

W rzeczywistości IPL nie jest laserem, choć to określenie bywa powszechnie stosowane. Różnica między laserem a IPL polega na długości zastosowanego światła. Depilacja laserowa, wykonywana zwykle w klinikach medycyny estetycznej, usuwa włoski skuteczniej, czyli efekt pojawia się szybciej i trwa nawet o kilka lat dłużej. 

Natomiast zaletą depilatora IPL jest szybszy czas zabiegu, ponieważ różne długości światła działają na większą powierzchnię skóry jednocześnie. Z tego powodu depilator świetlny IPL może być z powodzeniem stosowany samodzielnie. Sprawdź, jaki depilator laserowy wybrać.


Jakie zalety ma depilator do twarzy?


 • Usuwanie włosów nawet na rok – laserowy depilator do twarzy niszczy strukturę odpowiedzialną za wzrost włosów. W efekcie włoski stają się słabsze po każdej serii i ostatecznie przestają rosnąć. Efekt utrzymuje się od kilku miesięcy nawet do roku. Producenci urządzeń tego typu zwykle zalecają, aby po zakończeniu serii depilacji, stosować urządzenie raz w miesiącu dla podtrzymania efektu.  

 • Brak bólu - depilator nie wyrywa włosów, więc nie wywołuje bólu. Jednak w zależności od fototypu skóry oraz indywidualnej wrażliwości na ból, możemy odczuwać ciepło, porównywane do krótko trwającego szczypania. 

 • Brak podrażnień – na niewielkim obszarze twarzy nie pozostawia żadnych śladów. Jedynie zbyt intensywna moc lasera, nieodpowiednio dobrana do naszej cery może wywołać delikatne, szybko mijające zaczerwienienie. 

 • Szybki czas depilacji – depilacja wąsika czy pojedynczych włosków na twarzy to kwestia 1-2 minut. 


Czy depilator IPL do twarzy ma wady? To zależy, z jakich partii twarzy zamierzamy usuwać włosy. Depilatory laserowe do twarzy to urządzenia do ciała posiadające kilka wymiennych nakładek, np. depilator Philips dostępny jest w wersji z trzema lub czterema nakładkami, przeznaczonymi do różnych części ciała. Jedna z tych nakładek jest specjalnie wyprofilowana i mniejsza, tak by usuwać włosy z twarzy, niestety nie z każdej części. 

Depilator laserowy w warunkach domowych może być stosowany tylko do usuwania włosów z linii nad wargą oraz z żuchwy. Ze względu na ryzyko poparzenia oczu nie należy go stosować do brwi. Sporą wadą może okazać się także cena depilatorów laserowych, które zwykle są droższe od elektrycznych. Urządzenia tego typu nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży.     


Depilator do twarzy - dla kogo?


Męskie brody czy kilkudniowe zarosty są przycinane, golone, modelowane, jednak Panowie włosów nie usuwają na stałe. Z tego powodu depilator do twarzy często uznawany jest za urządzenie damskie. Tymczasem nie jest to jednak gadżet wyłącznie dla kobiet, ponieważ również mężczyźni pozbywają się włosów z pewnych części twarzy. 

Kilka pojedynczych włosów wyrastających zbyt wysoko na policzkach, włosy pomiędzy brwiami czy nawet wystające włosy z nosa mogą, a nawet powinny być usuwane także przez Panów. Depilator do twarzy nie jest więc jedynie gadżetem dla kobiet dbających o urodę, ale także doskonałym rozwiązaniem dla Panów, którzy lubią mieć pod kontrolą nawet najmniejszy włosek. Mężczyźni mogą skorzystać zarówno z urządzeń elektrycznych, jak i tych wykorzystujących technologię IPL, wybierając np. depilator Braun

Podsumowując, depilator do twarzy jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, którzy mają problem z nadmiernym owłosieniem. Depilator do twarzy w kształcie szminki sprawdza się natomiast doskonale jako urządzenie do modelowania kształtu brwi. Co więcej, depilatory tego typu, pomimo niewielkich rozmiarów, mogą być stosowane do depilacji innych części ciała. Mając mały depilator do twarzy w torebce, niemal w każdej chwili możemy usunąć kilka włosków pominiętych podczas depilacji nóg, pach czy bikini. 


Najlepsze depilatory do twarzy


Dla osób, które wciąż wahają się w kwestii, jaki depilator do twarzy wybrać, przygotowaliśmy porównanie dwóch różnych urządzeń. Można porównać ich parametry, możliwości oraz cenę. W naszym zestawieniu znajduje się depilator IPL przeznaczony do usuwania owłosienia z całego ciała, w tym z twarzy, a także elektryczny depilator do twarzy damski, posiadający kilka dodatkowych funkcji. Jest to depilator do twarzy w kształcie szminki, który po zmianie nasadek sprawdza się jako urządzenie do pielęgnacji skóry. 


 1. Depilator IPL PHILIPS Lumea Prestige BRI956/00 – urządzenie cieszy się sporym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na wszechstronne zastosowanie. Przy pomocy jednego depilatora możemy usunąć owłosienie praktycznie z każdej partii ciała, a wszystko dzięki aż czterem nakładkom przeznaczonym do depilacji twarzy, nóg, pach oraz okolic intymnych. Cechą wyróżniającą ten model jest także aż pięć prędkości pracy, co oznacza, że możemy dostosować moc urządzenia do każdego fototypu skóry, minimalizując tym samym dyskomfort oraz zwiększając skuteczność depilacji. Depilator sam mierzy poziom melatoniny w skórze dzięki czujnikowi SmartSkin. Co więcej, posiada zasilanie akumulatorowe oraz sieciowe. Oznacza to, że po wyczerpaniu akumulatora, możemy podpiąć depilator do gniazdka i kontynuować depilację. To, co interesuje nas w tym przypadku, to nasadka do twarzy. Jest nie tylko mniejsza i specjalnie wyprofilowana, lecz także posiada czerwony filtr, który zwiększa bezpieczeństwo podczas stosowania na delikatnej skórze twarzy. 


 1. Depilator BRAUN FaceSpa SE851V – to depilator do twarzy w kształcie szminki, idealny dla kobiet ceniących sobie aspekt wizualny urządzeń. Pomimo niewielkich rozmiarów, posiada aż dziesięć mikrootworów, które precyzyjnie wychwytują włoski o długości nawet 0,02 milimetrów. Urządzenie działa na wymienne baterie AA, dzięki czemu zawsze jest gotowe do użytku, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy. Co więcej, może być stosowane na sucho oraz mokro. Natomiast po zmianie nasadki depilator do twarzy służy jako szczoteczka do oczyszczania intensywnego i łagodnego, peelingu lub masażu. Zestaw zawiera również kosmetyczkę, stojak oraz lusterko.  

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756