Poradniki Eksperta

Smartwatch damski - ranking

Smartwatche są coraz bardziej popularnymi akcesoriami, noszonymi przez aktywnych ludzi. Te inteligentne zegarki dają wiele praktycznych możliwości, jak sterowanie odtwarzaną ze smartfona muzyką w trakcie treningu, sprawdzanie przychodzących na telefon powiadomień, ale przede wszystkim pomagają w pomiarach, np. czasu ćwiczeń lub przebytej odległości. Smartwatch to dobry pomysł na prezent dla kobiety aktywnej. Sprawdź ranking smartwatchy damskich.Smartwatch damski – na jakie cechy patrzeć?

Damski smartwatch nie różni się funkcjonalnością od męskich lub uniwersalnych modeli, jednak wyróżnia go design i kolorystyka, bardziej dopasowana do gustów pań. Elementy, na które należy zwrócić uwagę, to:- rodzaj wyświetlacza – najlepsze modele mają SuperAMOLED i AMOLED, standardowe LCD lub OLED; AMOLED-y oferują największą paletę barw i są w stanie zapewnić optymalną ostrość obrazu, dzięki temu wszystkie szczegóły są wyjątkowo czytelne. Wyświetlacz może być okrągły lub kwadratowy. Przeważnie spotyka się modele mające wyświetlacze o przekątnej 1,2-1,5”;- system operacyjny – aby smartwatch spełniał swoje zadanie, musi współdziałać z telefonem. Tu możemy wyróżnić WearOS oraz Tizen – te dwa systemy dobrze współpracują z wszystkimi modelami smartwatchy Android; użytkownicy systemu iOS mają wybór ograniczony przede wszystkim do Apple Watch, trafiają się jednak kompatybilne zegarki innych producentów. Istnieją także autorskie rozwiązania dla konkretnych marek, np. smartwatch Huawei ma swój system LiteOS;- łączność – oczywiście każdy smartwatch oferuje łączność bezprzewodową, jednak poszczególne modele mogą różnić się użytym transmiterem Bluetooth. Powszechnym standardem jest 4.0, umożliwiającym parowanie na odległość do 10 metrów, dzięki czemu na siłowni możesz słuchać poprzez smartwatch muzyki ze smartfona zostawionego w szafce w szatni.


Funkcje zasługują na osobne omówienie, ponieważ czasem brak którejś może spowodować, że dany model nie będzie nadawać się dla osoby, która potrzebuje inteligentnego zegarka z konkretną z nich. Jedną w ważnych funkcji jest możliwość odbierania połączeń przychodzących na smartfona – znacznie łatwiej w czasie przebieżki podnieść do ust rękę z zegarkiem, niż sięgać po urządzenie do kieszeni. Dobry smartwatch powinien umożliwiać odczytywanie powiadomień nie tylko SMS, ale również z serwisów i usług, które obsługuje smartfon. Dzięki temu bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni wie się wszystko na bieżąco. Istotne są funkcje sportowe – im ich więcej, tym lepiej. Współczesne zegarki oferują mnóstwo pomocy, jak pomiar ilości spalanych kalorii, mierzenie pulsu, a nawet monitorowanie jakości snu! Uwaga – polecane są modele wodoodporne, dzięki którym można bez problemu ćwiczyć w deszczu, a także pływać.


Ranking: smartwatch damski – który kupić?

Obecnie w sprzedaży znajduje się kilkadziesiąt modeli, a patrząc pod kątem pań, można zdecydować się na przykład na któryś z następujących z rankingu smartwarchy damskich:

  •  Smartwatch Samsung Galaxy Watch SM-R810 – elegancki model w kolorze „różowe złoto”. Kompatybilny z systemami Android i iOS. Jego okrągła koperta, rzucająca cień wskazówka sekundowa i dźwięk tykania, sprawiają, że Galaxy Watch wygląda jak prawdziwy zegarek. Zegarek zmierzy tętno, a podczas treningu będzie śledził 6 aktywności. Rozpoznaje do 39 typów ćwiczeń i wykrywa, gdy przechodzi się od jednego do drugiego.


Smartwatch SAMSUNG Galaxy Watch
  • Smartwatch Huawei Watch GT Classic – niezwykle zgrabny i atrakcyjny smartwatch, o konstrukcji z ceramicznej osłony, powłoce ze stali nierdzewnej i powłoce diamentowej. Mierzy zaledwie 10,6 mm, jest wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 1,39" i rozdzielczości 454 x 454. Technologia monitorowania tętna HUAWEI TruSeen 3.0 zapewnia bardziej efektywny i dokładny, osobisty pomiar tętna w czasie rzeczywistym, za pomocą samouczącego się algorytmu i innowacyjnych czujników. Idealny do liczenia kroków, monitorowania trybu siedzącego i intensywnych aktywności.Smartwatch HUAWEI Watch GT
Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert