Poradniki Eksperta

Zastanawiasz się, jak ładować smartwatch? Może dopiero kupiłeś nowe urządzenie i poznajesz sposoby jego obsługi? W poniższym poradniku, skupiamy się na sposobach ładowania akumulatora Twojego zegarka. Możliwości jest co najmniej kilka. Zależą one oczywiście od modelu, który posiadasz. Podpowiemy także, jak ładować smartwatch bez ładowarki.

Zegarek bez potrzeby wymieniania baterii


Wielu z nas pamięta, że zegarki wymagały wymiany baterii. Wiele osób robiło to samodzielnie, ale nie brakowało także tych wybierających usługę zegarmistrza. Dostępne były także zegarki automatyczne, które ładował ruch ręki. Swego czasu, takie modele spotkała ogromna popularność. Na przestrzeni lat, zegarki ewoluowały, pojawiały się tarcze cyfrowe i dodatkowe funkcje, na przykład mierzenie kroków lub podświetlanie w momencie podniesienia nadgarstka. Od kilku lat, coraz większą popularnością cieszą się jednak smartwatche. To inteligentne zegarki, które zastąpiły tradycyjne akcesoria, podobnie jak kiedyś smartfony – telefony. Smartwatche posiadają wbudowany akumulator, który wymaga ładowania co jakiś czas. Jego pojemność może być różna, ale także zapotrzebowanie energetyczne zegarka może się różnić, w zależności od modelu.

Ładowarki do smartwachy w naszej ofercie:

Pierwsze ładowanie smartwatcha


Jeśli wybrałeś i kupiłeś już swój wymarzony smartwatch, czas na jego pierwsze uruchomienie. Przed wstępną konfiguracją, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania urządzenia, ważne jest uzupełnienie akumulatora, choć w minimalnym stopniu. Fabryczny stan baterii może być nieodpowiedni, by w pełni dokonać podstawowych ustawień, w tym sparowania z telefonem. Smartwatch możesz naładować, za pomocą ładowarki dołączonej do zestawu. Jeśli takowa nie znajduje się w opakowaniu, sprawdź instrukcję obsługi zegarka. Być może producent określa akcesoria, jakich można użyć do ładowania. Na pewno ważne jest, aby spełniały one określone parametry techniczne. Staraj się unikać ładowarek niewiadomego pochodzenia. Lepiej sięgnąć po akcesoria produkcji znanych producentów.

Czy można użyć ładowarki do telefonu?


Smartwatche mogą być wyposażone w różne gniazda ładowania. Niektóre modele sprzedawane są z kompletem akcesoriów, a inne zestawy uwzględniają jedynie przewody, które trzeba podłączyć do ładowarki sieciowej. W tym celu, możesz użyć tej samej, którą ładujesz swój smartfon. Parametry prądu, są w obu przypadkach podobne. Najczęściej ma on napięcie 5 voltów i około 2 amperów. Takie rozwiązanie problemu, pozwoli zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na zakupie dodatkowego sprzętu. Poza tym, będziesz mógł korzystać tylko z jednej ładowarki, zmieniając jedynie kabel.


Możliwe jest również, podłączenie przewodu ładującego do komputera. W tym celu, nie potrzeba dodatkowych akcesoriów. Kabel podłącz do złącza USB, aby Twój smartwatch rozpoczął ładowanie. Tak samo działa to, w przypadku smartfonów. Musisz jednak pamiętać, że sloty USB różnią się standardem, a te – parametrami prądu. Stałe jest jednak napięcie, które zawsze wynosi 5 voltów. Generacje USB różnią się od siebie, przede wszystkim natężeniem. Standard 2.0 dysponuje prądem o natężeniu zaledwie 0,5 ampera. USB 3.0 (a także 3.1) gwarantuje większy amperaż. W tym wypadku, prąd ma zazwyczaj 0,9 ampera. O wiele lepiej jest w przypadku USB typu C. Jest to złącze, które coraz częściej pojawia się w nowoczesnych urządzeniach. W przypadku USB C, prąd może mieć różne poziomy amperów, od 0,5 do nawet 3 amperów. Oznacza to, że naładowanie akumulatora zegarka jest jak najbardziej możliwe, ale wymaga różnej ilości czasu, w zależności od standardu portu USB. Jeśli zależy Ci na czasie, używaj dedykowanych akcesoriów lub ładowarek do telefonów.

Ładowanie indukcyjne – nie dla każdego modelu


Ciekawą opcją jest na pewno możliwość ładowania bezprzewodowego. Nie wszystkie smartwatche przewidują taką możliwość, podobnie jak smartfony. To jednak najwygodniejsze rozwiązanie, które pozwala zapomnieć o przewodach. Urządzenie po prostu kładzie się na specjalnej płytce, a proces ładowania rozpoczyna się automatycznie. Takiego rozwiązania, można oczekiwać szczególnie w przypadku flagowych modeli znanych producentów. Staraj się zawsze używać ładowarek, o potwierdzonej jakości. Akcesoria do ładowania bezprzewodowego, nie powinny być kiepskiej jakości. Staraj się wybierać oryginalne ładowarki i stacje dokujące, aby pozbawić się obaw o ewentualne problemy.

Stacje dokujące – wygodne i praktyczne rozwiązanie do ładowania


Bardzo wygodnym rozwiązaniem, są stacje dokujące. Podłącza się je do gniazdka sieciowego i stawia na przykład na stoliku nocnym lub biurku. Smartwatch jest umieszczany na specjalnej podstawce, po uprzednim podłączeniu przewodu ładującego. Dzięki temu, zegarek wygląda podczas ładowania estetycznie. Poza tym, wyznaczenie jednego stanowiska, pomaga zachować porządek. Można za jego pomocą ładować także inne smartwatche, o ile oczywiście zachowana zostanie kompatybilność urządzeń ze stacją dokującą. Akcesoria te mogą być produkowane przez marki oferujące zegarki, a także zewnętrznych dostawców. Pamiętaj o zapoznaniu się z opiniami na ich temat.

Pozostałe akcesoria do ładowania


Uniwersalne akcesoria do ładowania, a także te produkowane do konkretnych urządzeń, możesz kupić chociażby w naszym sklepie internetowym. To między innymi przewody ładujące, ładowarki magnetyczne i stacje dokujące, o których pisaliśmy powyżej. Jeśli masz problem z zakupem konkretnego urządzenia, skorzystaj z pomocy naszych doradców. Pomogą Ci wybrać właściwy sprzęt, abyś nie miał problemów z ładowaniem Twojego smartwatcha.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756