Poradniki Eksperta

Orbitrek – ranking [TOP10]

 2024-01-02 

Kiedy nadejdą chłodne lub deszczowe dni, wiele osób nie wie co ze sobą zrobić. Chcą zadbać o formę i utrzymać to, co zbudowali, ale warunki pogodowe im tego nie umożliwiają. Z drugiej strony, są też tacy, którzy z różnych powodów nie lubią treningów poza domem, czy też nie mają na nie czasu, ale też chcieliby zadbać o swoje zdrowie i formę. Wyjście na rower, bieganie czy rolki wiąże się z przygotowaniami, poza tym i tak nie wychodzi się na krócej niż na godzinę. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie orbitreku. Możemy na nim poćwiczyć, gdy mamy na to chociaż chwilę. Nawet 15 minut treningu przyniesie coś dobrego, a wiele modeli tego typu ma specjalnie przygotowane różne programy treningowe. Na Orbitreku mamy możliwość poćwiczyć zarówno rano i wieczorem – w zależności od ilości posiadanego czasu. Jaki więc w naszym przypadku będzie najbardziej odpowiedni orbitrek? Ranking pozwoli wybrać najlepszy model dla nas. Dzięki treningowi na tym sprzęcie spalimy zbędną tkankę tłuszczową, poprawimy swoją kondycję i pobudzimy produkcję endorfin.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Duża maksymalna dopuszczalna waga użytkownika

3-stopniowa regulacja długości kroku

Dwa rodzaje uchwytów

Dość lekkie koło zamachowe

Orbitrek eliptyczny SPOKEY Alear BL to sprzęt do treningu cardio, który umożliwia efektywne ćwiczenia całego ciała w domu. Urządzenie zostało wyposażone w 8 poziomów sterowania oporem koła zamachowego, dzięki czemu każdy użytkownik może dostosować intensywność treningu do własnych preferencji i możliwości fizycznych.

Na chwytach znajdują się czujniki pomiaru tętna, które mierzą wysiłek, a komputer śledzi nasze postępy. W urządzeniu zastosowano technologię WINDSTEP, która umożliwia 3 stopniową regulację długości kroku, a tym samym dopasowanie go do indywidualnych potrzeb użytkownika i treningu.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Cichy napęd magnetyczny

Antypoślizgowe pedały

Stabilna konstrukcja

Mało zaawansowany komputer

Urządzenie do ćwiczeń HMS H9249 to połączenie wysokiej jakości, funkcjonalności i prostoty obsługi. Duże koło zamachowe oraz stabilna konstrukcja tego urządzenia zapewnia długie i bezawaryjne jego użytkowanie. Przeglądając urządzenia typu orbitrek ranking prezentuje kilka modeli o napędzie magnetycznym, których zaletą jest wykonywanie ćwiczeń w ciszy.

Funkcjonalny i nowoczesny komputer zlicza najważniejsze parametry treningu i prezentuje je na czytelnym wyświetlaczu. Wygodne, antypoślizgowe pedały to kolejne atuty tej niezwykle udanej konstrukcji.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Duża stabilność urządzenia

Kompaktowe wymiary

Mocna, stalowa rama

Niewielka dopuszczalna maksymalna waga użytkownika

Jaki można polecić ciekawy orbitrek do domu? Ranking na jednym z miejsc prezentuje model KETTLER Axos Nova M. To wszechstronne urządzenie do treningu, które angażuje mięśnie całego ciała. Posiada szerokie, antypoślizgowe stopy z regulowanymi podstawami, które zapewniają bezpieczne podparcie podczas treningu. Ma również możliwość wyregulowania ich odległości od kierownicy, dzięki czemu każdy znajdzie optymalne ustawienie, niezależnie od wzrostu.

Komputer treningowy z czytelnym wyświetlaczem i dużymi, wygodnymi przyciskami umożliwia kontrolę parametrów treningu. Opór magnetyczny posiada 8-stopniową regulację obciążenia. Urządzenie zapewnia płynną i cichą pracę. Sterowanie oporem odbywa się za pomocą pokrętła umieszczonego w zasięgu ręki.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Rozbudowany komputer treningowy

32-stopniowa regulacja oporu

17 programów treningowych

Brak uchwytu na telefon lub tablet

York Fitness X510 to ciekawy orbitrek domowy. Ranking przestawia również modele, które posiadają rozbudowane komputery treningowe. Ten model posiada aż 17 programów treningowych, z czego 12 to programy predefiniowane o różnym stopniu trudności. Ułatwia to dobór intensywności ćwiczeń do naszych potrzeb.

Urządzenie to angażuje do ćwiczeń całe ciało. Wzmacnia ono nie tylko mięśnie nóg i ramion, ale także brzucha, grzbietu i klatki piersiowej. Opór 12-kilogramowego koła zamachowego możemy regulować ręcznie, jak i przez komputer. Posiada aż 32-stopniową regulację.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Program do osiągnięcia maksymalnych efektów w minimalnym czasie

Tryb oszczędzania energii

Duży, czytelny ekran

Duże gabaryty orbitreka

Ranking orbitreków nie mógł pominąć modelu HORIZON FITNESS Andes 5 Viewfit. To rozbudowany model o bardzo dużej funkcjonalności. To idealne urządzenie dla osób, które chcą wykonywać w domu kompletny trening wytrzymałościowy. Mechaniczny system oporu, w połączeniu z wagą koła zamachowego wynoszącą 8,5 kg pozwala wykonywać efektywne treningi bez wychodzenia z domu.

Komputer z dużym ekranem pozwala na bieżąco monitorować przebieg treningu. Przy wyborze sprzętu takiego jak orbitrek ranking nie mógł go pominąć.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

System o dużym zakresie regulacji obciążenia

System szybkiego spalania tłuszczu

Niewielkie wymiary urządzenia

Brak możliwości podłączenia do telefonu

SPOKEY Alear+ to niewielki, a zatem najlepszy orbitrek do domu o niewielkiej powierzchni. Posiada 24-stopniową regulację 8-kilogramowego koła zamachowego, które pracuje jak koło o wadze 10 kg.

8 programów treningowych pozwala na dostosowanie oporu do aktualnej kondycji i indywidualnych potrzeb. Do bardziej zaawansowanych ćwiczeń trenażer eliptyczny posiada również kontrolę mocy, system szybkiego spalania tłuszczu i system kontroli bicia serca.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Sterowanie komputerem za pomocą specjalnych przycisków umieszczonych na kierownicy

Urządzenie mało podatne na uszkodzenia

Możliwość podłączenia do telefonu

Brak trybu oszczędzania energii

HMS H1833-i to ciekawy, mający wiele ciekawych funkcji orbitrek. Ranking prezentuje modele posiadające różne ciekawe rozwiązania techniczne. To urządzenie pozwala na przeprowadzenie pełnego treningu biegowego bardzo dobrze wpływającego na wydolność ludzkiego organizmu. Jego system hamowania sterowany jest za pomocą elektromagnesu, który wytwarza pole o większej bądź mniejszej mocy.

Orbitrek elektromagnetyczny HMS H1833-i umożliwia sterowanie komputerem za pomocą specjalnych przycisków, które zostały umieszczone na drążkach. Funkcjonalny oraz nowoczesny komputer gromadzi i prezentuje wszystkie najważniejsze parametry treningu.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Bardzo duża dopuszczalna waga użytkownika

Wbudowane kółka do transportu urządzenia

Wiele możliwości chwytu kierownicy

Mała ilość programów treningowych

HERTZ FITNESS RUN 3 to najlepszy orbitrek, jeżeli weźmiemy pod uwagę maksymalną dopuszczalną wagę użytkownika, która wynosi aż 150 kg. Sprzęt został wyposażony w system Magnetic Pro i zwiększoną ilość magnesów.

Komputer z ekranem pozwoli monitorować przebieg treningu. To idealne urządzenie dla osób, które chcą wykonywać w domu kompletny trening wytrzymałościowy.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Niewielka waga urządzenia

Zajmuje niewiele miejsca

Miękkie uchwyty

Brak kółek umożliwiających łatwe przesuwanie

Ranking orbitreków domowych prezentuje również modele takie jak EB FIT E620, które kierowane są do osób początkujących. Urządzenie wyposażono w 7-kilogramowe koło zamachowe, które pozwala na bardziej intensywne treningi cardio.

Dodatkowo posiada 8-stopniową regulację oporu, a także komputer pokładowy oraz 6-funkcyjny licznik, dzięki któremu będziemy kontrolować najważniejsze parametry. Zajmuje niewiele miejsca, co pozwala na treningi nawet w małym mieszkaniu.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Prezentowanie treningu za pomocą map Google

Elektroniczna regulacja obciążenia

Moduł Bluetooth

Brak modułu Bluetooth

H1830i HMS to wyposażony w innowacyjny komputer z możliwością podłączenia telefonu lub tabletu orbitrek. Ranking w swoim zestawieniu posiada kilka modeli również tak zawansowanych technologicznie. 

Orbitrek magnetyczny marki HMS posiada również szereg udogodnień. Są to m.in sensory dotykowe do precyzyjnego mierzenia pulsu oraz uchwyt na urządzenie mobilne. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756