Poradniki Eksperta

Rower stacjonarny – ranking [TOP10]

 2023-12-07 

Zła pogoda za oknem, zimno, pada deszcz, a my mimo to mamy chęć poćwiczyć, rozgrzać się, a przy tym obejrzeć dobry film lub posłuchać ulubionej muzyki? Jak to wszystko pogodzić? Urządzeniem, które pomoże nam rozwiązać ten problem, jest rower stacjonarny. Ćwicząc, jesteśmy w stanie chociażby obejrzeć telewizję, jak i posłuchać muzyki. Nie wychodząc z domu spełniamy się kulturalnie i dbamy o swoją formę, zdrowie, zrzucamy zbędne kilogramy, jak również nie tracimy kondycji wypracowanej wcześniej. Oczywiście w zależności od tego, na jakim poziomie wytrenowania jesteśmy i jak bardzo intensywnie chcemy nad swoją formą pracować, powinniśmy dobrać do tego odpowiedni rower stacjonarny. Ranking prezentuje modele proste, jak i bardzo zaawansowane – dla początkujących, a także dla zawansowanych użytkowników. Każdy znajdzie odpowiedni sprzęt do treningu dla siebie.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

30 elektronicznie sterowanych stopni oporu

Tryb oszczędzania energii

Niskie wejście

Urządzenie wymagające większej ilości miejsca

Pierwszą propozycją roweru stacjonarnego w tym rankingu, jest HORIZON FITNESS Comfort 4.0. To urządzenie do intensywnego treningu, bez wychodzenia z domu. Pozwala zażyć trochę ruchu, dotlenić organizm i zadbać o stawy. Wielopozycyjna kierownica oraz siodełko regulowane w dwóch płaszczyznach, pozwoli dopasować pozycję ciała do takiej, jakiej potrzebujemy do wygodnego treningu. Duży, 5,5-calowy wyświetlacz prezentuje najważniejsze parametry treningu i pozwala kontrolować swoje postępy. Niskie wejście ułatwia wsiadanie i zsiadanie, co jest szczególnie przydatne dla osób posiadających ograniczenia ruchomości stawów oraz problemy z kręgosłupem.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Koło zamachowe o wadze 8 kg zapewniające płynny ruch

Stabilna konstrukcja

Miejsce na tablet

Niewielka dopuszczalna waga użytkownika

Rower magnetyczny SPOKEY Gradior+ BL, to urządzenie do treningu cardio o kompaktowych rozmiarach. Posiada solidną, stabilną konstrukcję, a jego funkcjonalność jest doskonałym rozwiązaniem dla osób dbających o dobrą kondycję. Zaawansowane funkcje umożliwiają dostosowanie treningu do indywidualnych potrzeb, między innymi dzięki 24-stopniowej regulacji oporu, dzięki której dostosujmy trening do aktualnej formy i kondycji. Koło zamachowe o wadze 8 kg zapewni płynny ruch podczas treningu. Duży, dotykowy panel sterowania umożliwia monitorowanie najważniejszych parametrów treningu, co pomaga w śledzeniu postępów i motywuje do osiągania coraz lepszych wyników.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Szeroki zakres regulacji siodełka i kierownicy

Wygodne szerokie siodełko

Kompaktowe gabaryty

Brak rozbudowanej kierownicy z różnymi możliwościami chwytu

KETTLER Axos Avior P to ciekawe urządzenie, przeznaczone do budowy formy zimą w domu. To niewielki, prosty i szybki w montażu rower stacjonarny. Ranking prezentuje również właśnie takie jak ten – kompaktowe modele, które po skończonym treningu, nie zajmują zbyt wiele miejsca. Szerokie i wygodne siodełko posiada regulację wysokości, a także odległości od kierownicy. Z kolei ergonomiczna kierownica, ma możliwość regulacji kąta nachylenia i dopasowania do wzrostu. Czytelny, intuicyjny w obsłudze komputer, poza prezentowaniem parametrów treningu, posiada 12 zaprogramowanych programów treningowych. Za jego pomocą możemy też sterować obciążeniem i wybrać jeden z 16 poziomów oporu.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Duża dopuszczalna maksymalna waga użytkownika

12 programów treningowych

Test sprawnościowy

Brak ustawienia wysokości kierownicy

YORK FITNESS C415 to kolejny rower o kompaktowych rozmiarach, który ma do zaoferowania wiele możliwości treningu, jak i personalizacji ustawień. Mogą na nim trenować osoby o dużej wadze – nawet 150 kg. Posiada magnetyczny systemem hamowania oraz szeroki zakres regulacji obciążenia od  1 do 32. W celu uzyskania najlepszego komfortu podczas treningu, możemy regulować siedzisko zarówno w pionie, jak i poziomie, a także kąt nachylenia kierownicy. Wyświetlacz komputera daje możliwość śledzenia najważniejszych parametrów treningu. Komputer ma wgranych 12 programów treningowych, a także możliwość przeprowadzenia testu sprawności.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Mała podatność na uszkodzenia, z uwagi na brak ruchomych części w systemie hamowania

12 programów o różnych stopniach zawansowania

Rozbudowany komputer

Brak trybu oszczędzania energii

Rower elektromagnetyczny HMS Premium M1844-i to wysokiej klasy sprzęt do ćwiczeń. Jego system obciążenia sterowany jest za pomocą hamulca elektromagnetycznego, kontrolowanego przy pomocy komputera. Zaletą takiego rozwiązania jest bardzo bogaty wybór funkcji oraz możliwość płynnej zmiany obciążenia. Rowerek posiada komputer z możliwością podłączenia telefonu lub tabletu i skorzystania z dedykowanych do ćwiczeń aplikacji. Dzięki nim, nie tylko gromadzimy najważniejsze dane dotyczące treningu, ale także możemy wirtualnie jeździć po ulicach wybranego miasta dzięki mapom Google.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Możliwość utworzenia własnego programu treningowego

Antypoślizgowe pedały

Uchwyt na telefon

Brak regulacji wysokości i kąta nachylenia kierownicy

Kolejnym ciekawym urządzeniem przeznaczonym do dbania o formę podczas brzydkiej pogody, jest HERTZ FITNESS Drax Pro. To nowoczesny, ułatwiający dbanie o formę rower stacjonarny. Ranking prezentuje także modele nie posiadające wielu najnowszych rozwiązań, ale zapewniające dobry, skuteczny trening. Wspomniany model posiada regulację wysokości siodła oraz jego odległości od kierownicy. Komputer z dużym czytelnym wyświetlaczem, gromadzi i prezentuje najważniejsze parametry treningu, a także oferuje 10 programów treningowych. Jest tu też opcja tworzenia własnego programu treningowego. Przy komputerze znajdziemy ponadto uchwyt na telefon, dzięki któremu będziemy mieli go w zasięgu ręki, a podczas treningu będziemy mogli posłuchać muzyki, poczytać wiadomości, czy nawet obejrzeć film.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

10 programów treningowych z możliwością utworzenia nowych

7 parametrów prezentowanych na wyświetlaczu jednocześnie

Wiele trybów pracy

Brak bezprzewodowej komunikacji Bluetooth

Rower elektromagnetyczny KETTLER Tour 400 to kolejny ciekawy sprzęt do budowania kondycji i kształtowania sylwetki w domu. Szerokie i wygodne siodełko, posiada regulację wysokości, a także odległości od kierownicy. Z kolei ergonomiczna kierownica, ma możliwość regulacji kąta nachylenia i dopasowania do wzrostu. Duży, intuicyjny w obsłudze wyświetlacz komputera, wyświetla siedem najważniejszych parametrów treningu jednocześnie. 20 stopni oporu, możliwość skonfigurowania 4 użytkowników oraz 10 programów treningowych powoduje, że jest to urządzenie, które spełni wszystkie oczekiwania.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Niskie wejście dla osób starszych i z ograniczoną ruchomością

Dopuszczalna maksymalna waga użytkownika do 150 kg

Wiele opcji dopasowania urządzenia

Brak możliwości regulacji wysokości kierownicy

HORIZON FITNESS Paros E to rower stacjonarny, który nie tylko można idealnie dopasować do siebie pod względem swojego wzrostu dzięki regulowanej kierownicy i siodełku, ale także pod względem intensywności treningu, ponieważ użytkownik ma do dyspozycji 10 programów treningowych. Urządzenie ma możliwość wybrania jednego z 16 oporów treningu, co pozwala jeszcze lepiej dopasować rower do swoich potrzeb, ale i kondycji. Po skończonym treningu, rower po 15 minutach bezczynności przełączy się w tryb oszczędzania energii. Posiada on niskie wejście, które znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia osobom starszym oraz z ograniczoną ruchomością.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Komputer z ekranem wyświetlającym 7 parametrów jednocześnie

6 programów treningowych z możliwością utworzenia nowych

Elektroniczne sterowanie oporem

Dość duże gabaryty urządzenia

Rower elektromagnetyczny KETTLER Ride 300 to kolejny model tego producenta, który w tej wersji posiada cięższe, 8-kilogramowe koła napędowe oraz większą nośność urządzenia. To idealny sprzęt do budowania kondycji i kształtowania sylwetki, który jednocześnie wpływa korzystnie na pracę układu krążeniowo-oddechowego i pomaga spalić zbędne kalorie. Rower nie zajmuje wiele miejsca, a po treningu dzięki kółkom transportowym łatwo możemy go przestawić na bok. Oczywiście urządzenie posiada regulację ustawienia siodełka i kierownicy, aby dopasować je jak najlepiej do Twoich potrzeb, a także komputer z czytelnym wyświetlaczem, prezentującym najważniejsze dane.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Podwójny pas napędowy zapewniający płynną jazdę

Regulacja wysokości ustawienia kierownicy

Możliwość pracy podczas treningu

Brak kierownicy umożliwiającej intensywny trening

TOORX BRX Office Compact to dbający o formę i jednocześnie umożliwiający pracę rower stacjonarny. Ranking prezentuje również takie ciekawe urządzenia do ćwiczeń, jak ten oto model. Sprzęt jest niewielkich rozmiarów i nie oferuje tak rozbudowanych funkcji, jak inne, bardziej zawansowane urządzenia, ale pozwala wzmacniać organizm osobom mającym mało czasu na treningi. Pozwala bowiem pracować na komputerze podczas pedałowania. Wysokość blatu zintegrowanego z kierownicą, jest regulowana. Również siedzisko z oparciem posiada regulację wysokości.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756