Poradniki Eksperta

Rower stacjonarny dla seniora – ranking [TOP10]

 2023-12-22 

Rower stacjonarny z pozycją półleżącą to idealne rozwiązanie dla seniorów, a także osób po wypadkach lub operacjach, które mają ograniczoną sprawność ruchową. Charakterystyczna dla tego urządzenia jest właśnie półleżąca pozycja siedzenia z wysokim podparciem, która ma za zadanie pozwolić na trening, z jak najmniejszym obciążeniem stawów, a także odciążyć kręgosłup. Ważnym elementem w tych urządzeniach jest duży zakres regulacji obciążenia. Urządzeniem, które zapewni regularną aktywność osobom chorym i starszym jest rower stacjonarny dla seniora. Ranking przedstawia wiele modeli tych urządzeń.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

30 elektronicznie sterowanych poziomów oporu

16 programów treningowych

Tryb oszczędzania energii

Brak ustawienia kąta położenia kierownicy

Pierwszą propozycją roweru stacjonarnego w tym rankingu jest HORIZON FITNESS Comfort R8.0 Viewfit. To sprzęt, dzięki któremu wzmocnimy swoje ciało, nawet gdy dokuczają nam bóle pleców. Efekt ten uzyskamy za sprawą możliwości ustawienia odpowiedniej pozycji wielopozycyjnej kierownicy oraz dzięki wygodnemu siedzisku z podparciem lędźwiowym. Rower posiada 16 zróżnicowanych programów treningowych oraz funkcję pomiaru tętna przy pomocy wbudowanych czujników.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Pamięć danych dla 4 profili osobistych

Komputer z dotykowym ekranem

Pedały z regulowanymi paskami

Duża waga urządzenia

KETTLER Axos Avior R to – można powiedzieć – idealny rower stacjonarny dla seniora. Ranking wysoko pozycjonuje ten produkt, ponieważ jest to sprzęt fitness, który idealnie sprawdzi się podczas treningu w domu. Posiada magnetyczny opór, którego jedną z zalet jest ciche działanie. W urządzeniu tym możemy dostosować trening do naszego stopnia zaawansowania dzięki 16-stopniowej regulacji oporu.

Do zalet roweru należy wygodne siodełko, które można regulować. Sprawia ono, że nasz trening w komfortowych warunkach i bez bólu może trwać dłużej. Sprzęt ten ma również w wygodne pedały z regulowanymi paskami.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Antypoślizgowa powierzchnia pedałów

Uchwyty na urządzenie mobilne i bidon

Kółka transportowe

Brak trybu oszczędzania energii

Rower magnetyczny HMS R5814-i to kolejna propozycja roweru poziomego, która podczas treningu nie obciąża nadmiernie kręgosłupa, jak w przypadku klasycznego rowerka. HMS R5814-i to solidna i stabilna konstrukcja. Pomimo jego dość dużej wagi dzięki stopkom poziomującym łatwo go możemy równo ustawić, a po skończonym treningu, dzięki kółkom transportowym, łatwo go przesunąć w mniej widoczne miejsce.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Technologia zwiększająca wydajność koła zamachowego

System płynnego hamowania kołem zamachowym

8 stopniową regulację oporu

Mały wyświetlacz komputera

SPOKEY Specus to kolejna konstrukcja, która umożliwia ćwiczenia w pozycji półleżącej, czyli bezpieczniejszej dla kręgosłupa. Sprawia to, że jest to idealny rower stacjonarny dla seniora. Ranking ten prezentuje rowery do treningu w pozycji dedykowanej dla osób starszych i z chorobami kręgosłupa.

W wyposażeniu tego sprzętu znajdziemy między innymi 8-stopniową regulację oporu oraz komputer z wyświetlaczem monitorujący nasz trening.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Siedzisko z oparciem z siatki stabilizuje plecy

Duży zakres regulacji siedziska w poziomie

Moduł Bluetooth

Duże i ciężkie urządzenie

Kolejny rower elektromagnetyczny MAXXUS 4.2R służy do przeprowadzenia intensywnego treningu. Do napędu zastosowano ciężkie, 9-kilogramowe koło zamachowe, którego opór możemy precyzyjnie ustawić do swoich preferencji. Pozwala to na doskonałą kontrolę nad intensywnością ćwiczeń. Zainstalowany w urządzeniu komputer oferuje szeroki wybór programów treningowych, które umożliwiają personalizację treningów.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Technologia Magnetic Pro, pozwalająca uzyskać dwa razy większy opór

Możliwość regulacji w wielu płaszczyznach siedziska i kierownicy

24-stopniowa regulacja obciążenia

Brak czujnika pulsu

Rower magnetyczny HERTZ FITNESS Comfort 7 to kolejny sprzęt dbający o dobrą formę fizyczną, a również zapewniający bezpieczną rehabilitację. Urządzenie posiada 13 programów treningowych, które pomogą w zachowaniu zdrowej sylwetki oraz wytrenują takie partie ciała, jak mięśnie dwugłowe uda, łydki, pośladki czy mięsień czworogłowy.

Dzięki manualnej, 24-stopniowej regulacji możemy dostosować obciążenie odpowiednie do wykonywanych ćwiczeń. Urządzenie posiada również komputer z wyświetlaczem, który informuje nas na bieżąco o postępach w treningu.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Ciężkie, 18-kilogramowe koło zamachowe

Czytelny duży ekran

Czujnik pulsu

Duży - nie jest składany

Rower spinningowy BH FITNESS H9122I I.Airmag charakteryzuje się bardzo stabilną konstrukcją, co pozwala na trening nawet osobom o dużej wadze. Dopuszczalne maksymalne obciążenie wynosi aż 150 kg. Obciążenie treningu sterowane jest elektronicznie z poziomu komputera i ma aż 8 stopnie oporu. Waga koła napędowego jest duża – 18 kilogramów. Sam komputer jest czytelny, posiada duży wyświetlacz.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Antypoślizgowe, samopoziomujące się pedały

Siedzenie z wysokim oparciem

Duży graficzny wyświetlacz

Brak regulacji wysokości kierownicy

KETTLER Ride 300 R posiada głębokie wejście co szczególnie docenią osoby z kontuzjami o ograniczonej sprawności ruchowej a także osoby starsze. Dlatego KETTLER Ride 300 R dedykowany rower stacjonarny dla seniora. Ranking prezentuje wiele modeli trenażerów z pozycją ćwiczeń półleżącą, a ten wyróżnia się właśnie łatwością korzystania z niego.

15 poziomów regulacji oporu treningu regulowanych jest za pomocą komputera treningowego, który wyposażony jest w duży, wysokiej jakości wyświetlacz. Poza tym można na nim wybrać jeden z 10 programów treningowych oraz przeglądanie bieżących parametrów treningu.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Ręczna 8-stopnowa regulacja oporu

System oporu magnetycznego

Prosta, lekka konstrukcja

Koło zamachowe o wadze 5 kilogramów

HERTZ FITNESS Comfort 3 to kolejna propozycja dość prostego roweru stacjonarnego dla seniora. Prosty – nie znaczy źle wyposażony. Mamy tu wszystkie niezbędne regulacje oraz komputer monitorujący nasz trening. To kompaktowy sprzęt fitness, który idealnie sprawdzi się podczas treningu w domu.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Komputer monitorujący podstawowe parametry

Kompaktowe rozmiary

Niewielka waga

Ograniczona możliwość ustawienia siedziska

HERTZ FITNESS Comfort 1 jest jeszcze prostszą wersją roweru treningowego niż opisywany wcześniej. Koło zamachowe, którego opór regulowany jest magnetycznie, jest bardzo ciche podczas używania.

Regulacja obciążenia jest 8-stopniowa, dzięki czemu możemy dostosować trening do różnego poziomu zaawansowania. Komputer zlicza i prezentuje najważniejsze parametry treningu, takie jak czas ćwiczenia, przebytą drogę, prędkość obrotową, ilość spalonych kalorii oraz puls.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756