Poradniki Eksperta

Nawilżacze powietrza dla dzieci – ranking [TOP10]

 2023-01-31 

Nawilżacz powietrza, to niezwykle przydatne urządzenie, które sprawdzi się w domu o każdej porze roku. Zimą nawilży wysuszone przez kaloryfery powietrze, a latem przyniesie ulgę w upalny dzień. Sprzęt ten szczególnie polecany jest do pokoi dziecięcych. Maluchy często nie radzą sobie z suchym powietrzem. Odczuwają suchość w gardle i w nosie, co powoduje znaczny dyskomfort. Poza tym, mogą mieć również problem z zasypianiem. Temu wszystkiemu zaradzą praktyczne i funkcjonalne nawilżacze powietrza dla dzieci. Ranking poniżej przedstawia kilka nowoczesnych modeli. Warto zwrócić uwagę na głośność pracy urządzenia, moc, wydajność nawilżania, wielkość pojemnika na wodę, wyposażenie w higrostat oraz inne przydatne funkcje. Wszystko to wpływa na komfort podczas użytkowania nawilżaczy powietrza.

Dotykowy panel sterujący

Automatyczne wyłączanie

Zdalne sterowanie smartfonem

Wkład filtrujący wodę

Siedem stopni intensywności

Nie posiada jonizatora

Konieczność wymiany filtra

Bardzo ważnym urządzeniem są nawilżacze powietrza dla dzieci. Ranking zwraca uwagę na niezwykle nowoczesny i funkcjonalny sprzęt, który sprawdzi się w pokoju każdego dziecka. Monitoruje on wilgotność, utrzymując ją na optymalnym poziomie. Niewątpliwym atutem tego urządzenia jest również specjalna lampa UV, która eliminuje w pokoju malucha szkodliwe dla zdrowia bakterie, wirusy oraz roztocza. Dla małych alergików przydatna jest również funkcja zimnej plazmy, która unieszkodliwia toksyny i mikroorganizmy. Specjalnie z myślą o dzieciach, urządzenie zostało wyposażone w tryb Baby.

Skuteczne nawilżanie powietrza

Intuicyjna obsługa

Dwa poziomy nawilżania

Automatyczne wyłączanie

Bardzo cicho pracuje

Mała pojemność zbiornika na wodę

Nie został wyposażony w higrostat

Ten niewielkich wymiarów ultradźwiękowy nawilżacz, poprawi samopoczucie dziecka oraz zagwarantuje mu spokojny i dobry sen. Można go uruchomić na noc, gdyż nie zakłóci jego snu. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję regulacji poziomu wilgotności, którą można dostosować do własnych potrzeb. Urządzenie może pracować na niskim poziomie mocy nawilżania (podświetlenie przycisku w kolorze zielonym) lub na wysokim (podświetlenie przycisku w kolorze niebieskim). Na uwagę zasługuje również nowoczesny design urządzenia, który idealnie wkomponuje się w delikatny wystrój pokoju malucha

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Antybakteryjne filtry

Regulacja poziomu wilgotności

Tryb nocny

Intuicyjna obsługa

Stabilna podstawa

Nie można zaprogramować czasu pracy

Należy pamiętać o uzupełnieniu pojemnika z wodą

Stadler Form Oskar to nawilżacz, który charakteryzuje się naturalną i zdrową techniką nawilżania, jaką jest ewaporacja, czyli parowanie. Idealnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu, w którym przebywają dzieci. Przynosi ulgę w chorobach górnych dróg oddechowych, czy też alergiach. Z tym urządzeniem wilgotność powietrza będzie na odpowiednim poziomie. Dzięki wbudowanemu higrostatowi, samoczynnie wyłączy się po osiągnięciu optymalnego nawilżenia. Dodatkowym atutem tego nawilżacza jest to, że mogą przy nim przebywać zwierzęta, gdyż nie wytwarza ultradźwięków. To również ciche i energooszczędne urządzenie.

Efektywne nawilżanie

Wskaźnik poziomu wilgotności

Trzy poziomy dyfuzji mgły

Pojemny zbiornik na wodę

Czytelny wyświetlacz LED

Nie nadaje się do mieszkań, w których przebywają zwierzęta

Należy pamiętać o wymianie filtra

Przewód mógłby być dłuższy

Ten model nawilżacza wyróżnia się bardzo nowoczesnym i eleganckim designem. Poza tym, jest niezwykle funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Oferuje wiele przydatnych funkcji, które poprawią jakość powietrza, w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko. Poziom wilgotności można ustawić na poziomie 40-85 procent. Urządzenie zostało wyposażone również w jonizator oraz mineralny filtr. Dzięki temu, powietrze jest zjonizowane, a woda przed zamianą w parę odpowiednio oczyszczona. W przypadku zużycia wody ze zbiornika, sprzęt wyłączy się automatycznie.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Możliwość dolania wody w trakcie pracy urządzenia

Higrostat

Elektroniczny timer

Dotykowy panel sterowania

Wkład filtrujący wodę

Nie nadaje się do mieszkań, w których przebywają zwierzęta

Nie posiada jonizatora

Ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci, ten model nawilżacza zalicza do bardzo praktycznych i wydajnych. W ciągu godziny rozpyli 300 ml wody, a po uzupełnieniu zbiornika, może pracować aż 17 godzin. Idealnie spełnia swoją rolę, gdyż dostarcza odpowiedni poziom wilgotności do pokoju dziecka. Atutem tego sprzętu jest dodatkowa funkcja aromaterapii, która pozwala na uzyskanie ulubionego zapachu. W zależności od potrzeb, można ustawić jeden z trzech stopni mocy poziomu wilgotności. Nie ma również problemu, by urządzenie pracowało w nocy. Specjalny tryb nocny gwarantuje cichą pracę, która nie obudzi malucha.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Skuteczne i efektywne nawilżanie powietrza

Pojemny zbiornik na wodę

Automatyczne wyłączanie

Regulacja poziomu wilgotności

Estetyczne wykonanie

Nie posiada jonizatora

Nie można sterować za pomocą pilota

Jakie wybrać nawilżacze powietrza dla dzieci? Ranking do ciekawych propozycji zalicza nowoczesny i kompaktowy nawilżacz Milla Home MAH 200. Dzięki trzem poziomom nawilżania, można dostosować pracę urządzenia do własnych potrzeb. Bardzo ważne jest, aby dziecko miało zapewnione w pomieszczeniu, w którym przebywa, optymalnie nawilżone powietrze. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla małych alergików i astmatyków, ale nie tylko. Warto zawsze mieć je pod ręką, gdyż chłodna mgiełka wydostająca się z nawilżacza, poprawia samopoczucie i ułatwia zasypianie. Urządzenie cechuje się wysoką wydajnością.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Pięciostopniowa regulacja poziomu wilgotności powietrza

Łatwe napełnianie zbiornika

Cicha praca

Duża wydajność

Nowoczesny design

Nie ma możliwości programowania czasu pracy

Nie posiada wyświetlacza LED

Nie posiada jonizatora

Ten model przeznaczony jest do dużych powierzchni (do 50 metrów kwadratowych). Dzięki wbudowanemu higrostatowi, utrzymuje optymalny poziom wilgotności. Dodatkowo dla osób lubiących unoszący się w powietrzu zapach, urządzenie zostało wyposażone w dozownik na ulubiony aromat. Dla malucha przydatny jest tryb nocny, który jest cichy i przyciemnia kontrolki. Wszystko po to, by nie zakłócać spokoju dziecka. Przydatne są również wymienne filtry antybakteryjne i kostka z jonami srebra. Gwarantują one czystą wodę w pojemniku. Ten model spełni oczekiwania najbardziej wymagającego użytkownika.

Monitoruje wilgotność powietrza

Długi czas pracy

Duża pojemność zbiornika

Wkład filtrujący

Zdalne sterowanie pilotem

Nie nadaje się do mieszkań, w których przebywają zwierzęta

Dość ciężki po napełnieniu wodą

Dość duże zużycie prądu

Ten model nawilżacza wykorzystuje technologie ultradźwięków. Wyposażony został w przydatne funkcje, które wpływają na komfort podczas użytkowania urządzenia. Na uwagę zasługuje aż 7 prędkości filtracji, higrostat oraz możliwość wyboru ciepłej lub zimnej mgiełki. Dodatkowo funkcja zimnej plazmy służy sterylizacji powietrza, a funkcja aromaterapii, daje przyjemny zapach. Dużym udogodnieniem podczas korzystania z tego urządzenia jest timer, wskaźnik zużycia wody oraz czytelny wyświetlacz pokazujący np. temperaturę powietrza i jego wilgotność. GÖTZE & JENSEN produkuje świetne nawilżacze powietrza dla dzieci. Ranking nie mógł zatem pominąć modelu tej firmy.

Pojemny zbiornik na wodę

Dobra wydajność

Wkład filtrujący wodę

Tryb nocny

Niski pobór energii elektrycznej

Nie nadaje się do mieszkań, w których przebywają zwierzęta

Należy wlewać wodę pozbawioną minerałów

Nie posiada jonizatora

przystępnej cenie. Może pracować w trzech prędkościach oraz w trybie automatycznym. Przydatny w tym sprzęcie jest również timer, który umożliwia zaplanowanie momentu wyłączania nawilżania, jak i czujnik temperatury oraz wskaźnik braku wody (w postaci czerwonej kontrolki). W pokoju dziecka można skorzystać z funkcji aromaterapii, która jest skuteczna np. przy przeziębieniu z objawami kataru. Na uwagę zasługuje również ciekawy kształt obudowy, zbliżony do walca w kolorystyce biało-niebieskiej.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Regulacja poziomu wilgotności

Pojemny zbiornik na wodę

Automatyczne wyłączanie

Dozownik zapachów

Duża wydajność

Nie został wyposażony w wyświetlacz

Konieczność wymiany filtra

Nie posiada jonizatora

Stadler Form Oskar Big w kolorze czarnym, to ewaporacyjny nawilżacz powietrza przeznaczony do dużych powierzchni. W zależności od potrzeb, można włączyć delikatne lub bardziej intensywne nawilżanie powietrza. Urządzenie zostało wyposażone w cztery poziomy pracy. Dzięki higrostatowi, nawilżacz utrzymuje poziom wilgotności na wybranym poziomie. Ponadto woda w sześciolitrowym zbiorniku jest zawsze czysta. Gwarantują to specjalne filtry antybakteryjne oraz kostka z jonami srebra. Dla zapewnienia komfortu podczas snu, urządzenie zostało wyposażone w tryb nocny, który pozwala na przygaszenie diod i jego cichą pracę.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756