Poradniki Eksperta

Nawilżacz powietrza – ranking [TOP10] 

 2023-10-27 

Nawilżacz powietrza to przydatne urządzenie, które poprawia komfort przebywania w pomieszczeniach. To dlatego, że z jednej strony nawilża suche powietrze, a z drugiej może również z niego eliminować niebezpieczne dla zdrowia domowników cząsteczki, takie jak grzyby, pleśń, mikroorganizmy. Ważnym parametrem nawilżacza jest jego wydajność i odpowiednie dobranie do pomieszczenia, w którym ma pracować. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jak np. jonizator, filtry czy promienie UV. Nie bez znaczenia podczas codziennego użytkowania będzie również intuicyjna obsługa i sposoby sterowania urządzeniem. Jak wybrać nawilżacz powietrza. Ranking 10 modeli, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego dla nas urządzenia.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Higrometr do pomiaru wilgotności

Dotykowy panel sterowania

Funkcja zimnej plazmy

Brak funkcji oczyszczania

Ranking nawilżaczy powietrza otwiera model AH800S marki Götze & Jensen. To pierwsze z dwóch urządzeń tego producenta, które jest prezentowane w naszym zestawieniu. Sprzęt jest efektownie wykonany i doda elegancji każdemu pomieszczeniu, w którym zostanie umiejscowiony. Srebrno-czarna obudowa z elementami przypominającymi szczotkowaną stal oraz intuicyjny, elektroniczny panel sterowania, to główne atuty tego nawilżacza. Sterowanie wspomagane jest dużym wyświetlaczem umiejscowionym komfortowo na froncie urządzenia. Wśród ciekawych funkcji, w które wyposażony jest ten nawilżacz, warto wymienić funkcję zimnej plazmy. Funkcja ta wykorzystuje właściwości wyładowań elektrycznych do unieszkodliwiania toksyn oraz mikroorganizmów znajdujących się w oczyszczanym powietrzu. Z tej funkcji będą zadowoleni nie tylko alergicy, ale również rodzice niemowląt oraz małych dzieci, a szczególnie tych dzieci, które mają tendencję do częstych infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. To nie jedyny taki nawilżacz powietrza. Ranking 10 urządzeń prezentuje również sprzęty innych producentów, którzy oferują w urządzeniu funkcje przyjazne alergikom.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Filtr ceramiczny zmniejszający osadzanie się kamienia

Możliwość zdalnego sterowania smartfonem

7 stopni intensywności mgiełki nawilżającej

Brak jonizatora

Kolejną propozycją jest sterowany dotykowo nawilżacz powietrza. Ranking zawiera urządzenia, które są nie tylko elegancko wykonane, ale również intuicyjne w obsłudze i użytkowaniu. Zatem najlepszy nawilżacz powietrza oferuje szereg praktycznych funkcji, a do tego wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie w zakresie sterowania. Model Smart AH900 marki Setti+ daje użytkownikowi możliwość programowania urządzenia przy pomocy smartfonu i darmowej aplikacji o nazwie Setti+. Wygoda w tym zakresie sprawia, że możemy zmieniać parametry nawilżacza z miejsca, w którym aktualnie przebywamy w domu czy mieszkaniu. Możemy uruchomić sprzęt z kanapy włączając potrzebne funkcje. Urządzenie można również obsługiwać przy pomocy zdalnego sterowania oraz korzystając z dotykowego panelu sterowania umieszczonego na froncie nawilżacza. Czy to jedyny tego typu sprzęt, który prezentuje nasz ranking? Nawilżacze powietrza, jak i inne sprzęty gospodarstwa domowego, sterowane przy pomocy aplikacji powoli stają się standardem.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Blokada uruchamiająca nawilżacz automatycznie

3-stopniony system nawilżania

Nawilżanie ewaporacyjne

Mechaniczne sterowanie

Jeśli zależy nam na wydajnym urządzeniu, warto zwrócić uwagę na model HU4801/01 marki Philips. Sprzęt jest przeznaczony do pracy w przestrzeniach o powierzchni około 25 m kw. Sprawdzi się zatem zarówno w salonie, jak i niewielkim biurze. To bardzo zaawansowany technologicznie nawilżacz powietrza. Ranking prezentuje nie tylko sprzęty kompaktowe, ale również większe gabarytowo, które z powodzeniem sprawdzą się w większych pomieszczeniach.

Cechą szczególną tego modelu jest 3-stopniowy system nawilżania. Praca sprzętu, a zatem nawilżanie powietrza, podzielone jest na 3 etapy. W pierwszym etapie powietrze jest zasysane do środka urządzenia, a następnie zostają odparowane cząsteczki wody z filtra. W drugim kroku cząsteczki wody są dodawane do oczyszczonego i jonizowanego powietrza oraz rozbijane na mniejsze elementy, a w trzecim rozpylane w pomieszczeniu. Ciekawą funkcją jest samoczynne uruchamianie nawilżacza wtedy, gdy wykryje on w powietrzu niebezpieczne dla zdrowia użytkowników związki.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Nowatorskie nawilżanie ultradźwiękowe

Regulacja poziomu wilgotności

Nowoczesna konstrukcja wzornicza

Do niewielkich przestrzeni o powierzchni do 10 m kw.

Jeśli dla użytkownika jednym z ważniejszych parametrów jest cichy nawilżacz powietrza, polecamy tu model AH050E marki Milla Home. To ultradźwiękowy sprzęt, który podczas pracy nie przekracza głośności wynoszącej 35 dB. W tym segmencie urządzeń to bardzo dobry parametr. Cicha praca jest szczególnie ważna, gdy urządzenie ma pracować również nocą. Elektryczne i elektroniczne sprzęty z racji specyfiki, wydają z siebie podczas pracy rozmaite dźwięki. Dotyczy to zarówno pralki, lodówki, żelazka, jak i nawilżacza powietrza. To ważne, aby generowany hałas nie zakłócał życia rodzinnego, a także ważnego dla zdrowia snu. Warto dodać, że ten nawilżacz jest jednym z modeli, które są przeznaczone do niewielkich przestrzeni, których powierzchnia nie przekracza 10 m kw. Urządzenie marki Milla Home wyposażone jest w sterowanie dotykowe oraz szereg przydatnych funkcji dodatkowych. Wśród nich warto wymienić np. regulację poziomu wilgotności. Po osiągnięciu określonej wartości sprzęt samoczynnie wyłącza się. Czy inni producenci oferują tak wyposażone nawilżacze? Ranking prezentuje również inne modele z tą funkcjonalnością.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Intuicyjny wyświetlacz zapewnia wygodne sterowanie

Duża wydajność na 17 godzin ciągłej pracy

Praktyczny jonizator powietrza

Brak możliwości stosowania olejków zapachowych

Drugim w naszym zestawieniu urządzeniem marki Götze & Jansen jest model AH201KG. To elegancki nawilżacz powietrza. Ranking zawiera wyłączenie jeden taki model, który jest barwiony na lśniący, czarny kolor. Całości projektu wzorniczego dopełniają złote detale subtelnie podkreślające proste linie oraz elementy sterujące sprzętu. Urządzenie prezentuje się niezwykle efektownie, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca. Pomimo kompaktowych rozmiarów sprzęt został wyposażony w duży, bo aż 5-litrowy zbiornik na wodę, co pozwala na jego ciągłą pracę przez około 17 godzin. Świadczy to o jego dużej wydajności i komforcie użytkowania. Im większy zbiornik na wodę, tym rzadziej użytkownik będzie go musiał uzupełniać. Dodatkowymi funkcjami, o których warto wspomnieć są np. regulacja poziomu wilgotności, jonizator powietrza, a także higrostat. Komfortu użytkowania dopełnia intuicyjne sterowanie elektroniczne oraz bardzo cicha praca.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Nawilżanie powietrza w postaci chłodnej mgiełki

Duża wydajność przy niewielkiej konstrukcji

Okienko kontrolne poziomu wody

Bark innych wersji kolorystycznych

Model MAH200 marki Milla Home jest drugim w naszym rankingu nawilżaczem oferowanym przez tego producenta. Urządzenie przeznaczone jest do nawilżania pomieszczeń, których powierzchnia nie przekracza 20 m kw., a czas pracy ciągłej wynosi aż 18 godzin. Sprzęt działa z wykorzystaniem technologii ultradźwiękowej i wyposażony jest w 3-stopniową regulację nawilżania. Taka rozpiętość regulacji pozwala na wykorzystanie nawilżacza również w mniejszych pomieszczeniach. Technologia ultradźwiękowa rozbija kropelki wody na drobne cząsteczki, co z kolei pozwala na nawilżenie powierzeni delikatną, chłodną mgiełką, która nie pozostawia mokrego nalotu na meblach czy innych przedmiotach znajdujących się w pomieszczeniu.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Duża wydajność oczyszczania wynosząca 370 g na godz.

Do dużych przestrzeni o powierzchni 50 m kw.

2 filtry antybakteryjne

Brak wyświetlacza

Urządzenie Oskar marki Stadler Form to bardzo wydajny nawilżacz powietrza. Ranking prezentuje tylko jeden taki sprzęt. Model ten odznacza się bardzo wysoką wydajnością wynoszącą aż 370 g na godz., co oznacza, że będzie wystarczającym sprzętem do nawilżania pomieszczeń o powierzchni do 50 m kw. Co więcej, to bardzo futurystyczny nawilżacz powietrza. Ustawiony w pomieszczeniu nie zaburza jego wystroju, a w odpowiedniej stylizacji pomieszczenia może go również dopełnić. Bedzie najbardziej odpowiedni do nowoczesnych przestrzeni urządzonych w minimalistycznym stylu, a także przestrzeni stylizowanych na trendy skandynawskie, gdzie przeważają naturalne materiały, takie jak cegła, drewno czy beton. Nawilżacz wyposażony jest w regulację poziomu wilgotności, higrostat oraz wkład filtrujący wodę. Warto wspomnieć, że filtry posiadają powłokę antybakteryjną oraz dodatkową kostkę z jonami srebra, dzięki czemu woda pozostawiona w urządzeniu zawsze pozostaje czysta i wolna od bakterii. Producent zapewnia, że urządzenie jest bezpieczne dla domowych zwierząt.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Duży, czytelny wyświetlacz

Cicha praca poniżej 30 dB

Funkcja trybu nocnego

Nieodpowiedni do przestrzeni powyżej 25 m kw.

Ciekawą propozycją wzorniczą jest model UH2060DB marki HB. To kompaktowy i zarazem cichy nawilżacz powietrza. Ranking prezentuje urządzenie, którego głośność nie przekracza 30 dB. Co więcej, sprzęt wyróżnia minimalistyczna forma oraz ciekawa stylistyka. Konstrukcja barwiona jest na czarno i wzbogacona srebrnymi detalami. Całości projektu dopełnia duży, elektroniczny wyświetlacz umiejscowiony na froncie nawilżacza. Urządzeniem steruje się elektronicznie poprzez intuicyjny panel sterowania. Sprzęt nie tylko nawilża powietrze w pomieszczeniu, w którym zostanie uruchomiony, ale dodatkowo, wykorzystując lampę UV, sterylizuje je i eliminuje z niego bakterie, grzyby, pleśń, glony oraz inne, niebezpieczne dla zdrowia domowników mikroorganizmy. Nawilżacz marki HB wyposażony jest w praktyczny system pracy ciągłej, na co pozwala między innymi duży zbiornik na wodę o pojemności 5,5 l.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwość stosowania olejków zapachowych

Energooszczędny wyświetlacz LED

Funkcja oczyszczania powietrza

Głośna praca powyżej 35 dB

Komfortową funkcją w sprzęcie z tej grupy asortymentowej jest jonizator. Oferuje go np. model AHS801 marki Blaupunkt. To zarazem praktyczny oraz elegancki nawilżacz powietrza. Ranking prezentuje urządzenia, które są nie tylko funkcjonalne, ale również doskonale się prezentują, ponieważ są to urządzenia, które w głównej mierze są stałym wyposażeniem domu czy mieszkania. Dlatego ważne jest, aby urządzenie pasowało do wystroju wnętrza, w którym jest umiejscowione. Nawilżacz wyposażony jest w filtr HEPA 13 oraz światło UV do eliminacji niebezpiecznych związków znajdujących się w oczyszczanym powietrzu. Model marki Blaupunkt oferuje również możliwość korzystania z olejków zapachowych, dzięki czemu w pomieszczeniu zyskujemy nie tylko nawilżone powietrze, ale również przyjemny zapach.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Lampki kontrolne pracy urządzenia

Czujnik poziomu wody

Funkcja aromaterapii

Brak możliwości sterowania smartfonem

Ranking nawilżaczy powietrza zamyka model ST636W marki Deerma. Urządzenie charakteryzuje minimalistyczne wzornictwo oraz duża, jak na tą konstrukcję wydajność, wynosząca 280 ml na godz. Taka wydajność pozwala na skuteczne oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu o powierzchni 30 m kw. Oznacza to, że sprzęt marki Deerma z powodzeniem można umiejscowić w salonie, który jest otwarty np. na kuchnię lub inne pomieszczenia. Model wyposażony jest w wyświetlacz, lampki kontrolne pracy urządzenia, a także intuicyjne sterowanie elektroniczne.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756